• Thriller

Elysium (2013)

Matt Damon v konečném stádiu nemoci z ozáření, navlečen do jakéhosi „cosmodisku" budoucnosti, přesto však bojuje s přesilou jako lev, dokonalý obraný systém vesmírné stanice prolomí pár ušmudlaných hackarů placených pozemskou galerkou a Jodie Foster snad v nejslabší roli „hraje" tvrdou ministryni obrany schopnou jakože všeho (podobně by to jistě zvládnul i Steven Segal), což nám hned na začátku předvede porušením předpisů a eliminací několika raketoplánů s imigranty. Nevím zda je to moje chyba nebo se to vůbec nepovedlo, ale bylo mi trapně jak za Damona, Jodie i za celý tým, který tuto předvídatelnou nudu plnou ohraných klišé dal dohromady. Velké zklamání.

Moon (2009)

Tak to se mi stává jen občas (naposledy snad u prvního Matrixu), že mne to úplně pohltí, zapomenu že je to jen film a neskutečně se bavím. Už samotný námět je bomba, navíc se podařilo stále udržet určité napětí co přijde a stísněná atmosféra vydrží až do konce. Sam Rockwell mne velmi příjemně překvapil. Celý film stojí jen a jen na něm a vůbec to nevadí. Časem jsem zapomněl, že dvojrole je jen trik a považoval ho v obou rolích za odlišnou postavu. Ani závěr nezklame. Díky moc za tento film.