Hanna (2011)

Až obyčejně akční příběh o neobyčejné dívence. Obsadit Saoirse Ronan do hlavní role bylo první výhrou tohoto snímku. Místama je film až příliš v zajetém akčním klišé typu Bournovy trilogie. Severská atmosféra byla z celého filmu nejhutnější a možná i nejzajímavější. Celkový dojem je velmi dobrý, skvělý start, akční zápletka rychle ubíhá, ale stejně si myslím, že za většinou úspěchu stojí právě sama Saoirse...

Ghost in the Shell 2.0 (2008)

Úpravy, nekonečné remaky a předělávky filmům vždy nesluší. Přesto na Ghost in the shell 2 si nemůžu stěžovat. Japonci a jejich nekonečná snaha o dokonalost díla zůstává pro většinu z nás tajemnou zavřenou krabičkou - bezchybně funguje bez toho, aniž bychom se kdy přesvědčili proč. V tomto anime je pozornost věnována každému detailu, film je dokonalou mozaikou schopností autorů. Co jim finance neumožnili v originále nyní vyloupli a nahradili "lepším". Drobným detailem je, že málokdo si to vychutná tak, jako oni sami.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Tento film jsem si nechal dlouho unikat. Až nedávno jsem prozřel a jsem příjemně překvapený. Má to nápad, spád, Mel do role opravdu sekne a Bruce Spence tomu dodá patřičnou šťávu. Přesně takto si představuju nadčasové akční scífko (nedivme se, že ho ještě dnes vykrádají, např. Carmacův herní "zázrak" - Rage). Všude poušť, řev motorů z úchylně slepených futurostrojů, ropa, samostříly a exploze. Mel je vlk samotář v kulise plochého, pustého světa úchylných anabolických barbarů s motokárama, k tomu není co dodat.

6. den (2000)

Film má docela grády, nápad bohužel zůstává dost nevyužitý, místy až promrhaný mnohými digitálními akčními scénami, které jsou dnes spíš přítěží. Arnie zbytečně natřásá svaly a zbytečně dlouho poletuje v digitální helikoptéře/stíhačce. Přesto má snímek svoje klady a pár malých pěkných detailků, jako úchylné živé panny, sexuální holografické programy (dnes už ohraný kolovrátek), atd. Zamotaný příběh je plný klonů, vzájemně se vraždících a dokola oživujících, u toho jsem se bavil i po těch letech, takže není tak zle, jak na první pohled vypadá.

Konec světa (1999)

Film po neprávu odsouzen průměrnými hlasy. Prvních dvacet minut funguje dokonale a nechybí skvělé akční zázemí, které dokonale symbolicky kopíruje bitvu nebe s peklem – od helikoptéry až do hlubin metra. Dobře obsazená role satanáše, jeho vystupování, obzvláště je pak pikoškou pokoušení Jericha v jeho vlastním bytě. Satan se místy chová hloupě, nicméně atmosféra filmu tak zůstává zachována a hrdinové neztrácejí svou pozici vzhledem k všemocnosti této postavy. Film patří určitě k těm nejlepším, co Arnie natočil.