Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (22)

plakát

Dům plný strachu (1985) 

Velké vzpomínky z dětství. Dodnes si vzpomenu, když vidím nějaký opuštěný zchátralý objekt. Film, který ovlivnil fantazie minimálně miliónu dětí.

plakát

Smrtící epidemie (1995) 

Je to super film, až konec už je zbytečně přitažený za vlasy a vlastně mu nevěříte. Moc všechno nahrnuté nahromadu, odpočet pro bombu, zázračné nalezení řešení, rychlé rozuzlení a uzdravení všech. To podkopalo tu pečlivě budovanou atmosféru neviditelného a těžce zvládnutelného problému. Dokonce hlavní hrdinové na konci ignorují všechny postupy a klidně se nakazí, když už mají řešení na dosah, tak se přece není čeho bát.... Fakt zklamání ten konec, nemluvě o úplně zbytečné akční scéně s helikoptérami.

plakát

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) 

To je úplná blbost hodnotit u tohoto filmu hloubku, příběh a míru klišé či primitivnosti. On je ztělesněním primitivnosti, autodílenského kreativního šílenství a cirkusového akčního vystoupení. Máte si užívat každou scénu, každý originálně sestavený stroj, to vše je jen okořeněno lidmi a dějem, aby to šlo snadněji strávit. Každý i ten nejmenší kousek stroje je tady dokonale zpracován, každý akrobatický kousek je tvrdě vydřen. To jsou ty démanty zasazené v obyčejné zlaté čelence, které ostatní říkají KORUNA. Pokloňte se králi silnic.

plakát

Kořist (2019) 

Jako digitálně je to uděláno celkem pěkně. Ale nějak je to strašně hloupé, neuvěřitelné a postavy se chovají neuvěřitelně tupě. Aspoň, že je Kaya pořád kočka.

plakát

Smrtonosná zbraň (1987) 

Zajímavost: Smrtonosá zbraň má velice zajímavě komponovaný soundtrack, jehož povahy se málokdo všimne. Kytara hraje pokaždé, když se na scéně objeví Riggs, nebo když je scéna nějakým způsobem zaměřena na jeho charakter. Murtaugh je vždycky hudebně provázen saxofonem. Než se tito dva protagonisté potkají, každému hraje sólově pouze jeho nástroj, ale ve chvíli, kdy začnou spolupracovat, hudební motiv se promění v duet. Strunné nástroje pak zarámují nejdůležitější scény a přidají víc napětí. Proto je soundtrack mistrovským dílem, a to díky Michaelovi Kamenovi a Ericu Claptonovi. Zdroj: youtube, Lethal Weapon 1 - Mister Sniper Sir !!, HarpoTheVillain

plakát

S láskou Vincent (2017) 

Tento snímek bude jen těžké objektivně zhodnotit a pochopit jeho váhu. Zejména po stránce řemeslné námahy a podílu lidské práce a tvořivosti. Krok za krokem sledujeme obrazy, skutečné obrazy, postupně přemalovávané podle kompozic jednotlivých desetin sekund. Neskutečná úmornost stojí za tímto filmem. Nepochopitelná námaha, která dokázala pokrýt v podstatě celovečerní stopáž. Kdo si někdy vyzkoušel malovat, nebo animovat, musí smeknout před uměním Doroty Kobiely a Welchmana k ukočírování tolika lidí a minut v tak šíleném zápase. Navíc to má příběh, který retrospektivně, detektivně sleduje jednu nitku a drží člověka v pozoru.

plakát

Bohové Egypta (2016) 

Jedna hvězda za hudbu, která je nejlepší až u závěrečných titulků, kde udělá víc efektů než předchozí 2 hodiny digitálních rádoby orgií bez jakéhokoliv náboje.

plakát

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016) 

Naprosto bez věrohodné příběhové linie, hrdinové jsou hloupí (kupodivu nejen Superman). Lex se chová rádoby chytře pošahaně, ale neuvěříte mu ani to "blabla". Neexistuje jasná příběhová linka, které by se dalo za mák věřit či ji sledovat. Motivace postav je nijaká či velmi povrchní a hloupá (Batmanova motivace souboje se Supermanem je snad to nejubožejší klišé,navíc se v závěru změní tím nejtupějším způsobem v čase tří sekund). Celý film je slepenec, který degraduje oblíbenou postavu (ano, jen jednu, protože Superman je takový suchopárný dobráček, že mu fandit ani nejde) na hlupáka. Alfrédův věk a role celkově je velmi pochybná vztahem k Brucovi, takže hlášky typu: "Takový jste byl, když Vám bylo sedm...", mu opravdu nesežerete, páč v té době bylo Alfrédovi asi devět. Batman je celkově hromada hloupých svalů, nevěříte mu ani jeskyni, natož, že je chytrý miliardář a filantrop. Finále filmu je snad nejhorší předvídatelné, přeefektované klišé. Vše směřuje k pokračování a k uvedení filmu jedné dvousetleté amazonky, toť vše. Nolan je teď v mých očích úplný batmanovský Bůh!

plakát

Terminator Genisys (2015) 

Opravdu hloupý film, který se s Cameronovými díly nedá vůbec měřit v příběhu ani atmosféře. Dvě hvězdičky trikařům, toť vše.

plakát

Anatomie pavouka (2014) 

Krásná mravenčí práce za hranicí lidského úsilí. Vojtěch Kiss tomuto filmu obětoval mnohé a myslím, že dlouhé odříkání stálo za to. Film jako mystická cesta, kde výtvarník bojuje od snímku ke snímku, hledá obrazy, doluje vize, které pak zvuková stránka dotáhne k dokonalosti. Velmi se mi líbí ta kombinace dokonalosti, detailně vypracované modely architektury, schématické figury, perfektně vybalancovaná atmosféra scén v kombinaci s nejjednoduššími technickými postupy a nezapíranou klasickou animací z masa a papíru. Na tyto cesty se dnes málokdo vydává pro jejich náročnost. Tleskám a těším se na další filmy.

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama