Jurský park (1993)

Tenhle film je rozhodně krásný nápad s úžasnými efekty. Všichni dinosauři vyhlížejí tak opravdově. Zároveň je odlehčen vtipnými prvky. Řekla bych, že je to klasický Spielberg. Docela dost, si myslím, je tu podobnost s Indiana Jonesem. Nemyslím, ničím konkrétním, jen ten Spielbegrovský styl. Děj mi celkově přijde velmi originální a zajímavý. Jedná se o skvělý filmový motiv, ale kdyby se něco obdobného stalo ve skutečnosti, rozhodně bych s tím hlasitě nesouhlasila. Jedná se o krutý nepřirozený zásah do přírody.

Avatar (2009)

Musím říct, že když si vzpomenu, co se kolem Avataru nadělalo, jak je to krásný film, tak jsem čekala víc. Rozhodně se jedná o film s úžasnými počítačovými efekty a rozhodně nápad o takto zvláštních tvorech na jiné planetě je zajímavý. Celý způsob jejich života je velmi propracovaný a dokonale promyšlený. Avšak děj jako takový pro mě není nic jiného, než dokument o likvidaci Amazonského deštného pralesa a vyhánění domorodců z jejich území. Je to pro mě nevhodně navlečená realita do fantastických prvků.