Maggie (2015)

Úzkostná a bezútěšná atmosféra blížícího se konce. Arnie tuhle roli zvládl dobře. Ale celkově je to hrozně pomalé a nudné. 2,5*

Slow West (2015)

Doba dobrých westernů je asi nadobro pryč. Tenhle je asi dost melancholický. Jsou tam hezké krajinky. Otřesné dialogy. Celkově je to spíš nudné. Hodně to dle mého bere z Mrtvého muže, ale ten má na rozdíl od tady tohoto dílka koule. Jediné co má na tomhle koule je odvaha (nebo čirá dmence) hádám, že českých postprodukčních dát tomuto dílku přízvisko „Western ostrý jako sůl v ráně.“  .

Kingsman: Tajná služba (2014)

Celkem svěží oddechovka s pár výraznými momenty a párem hluchých míst. Mix bodovek a kickass. Být puboš, asi je to pro mě atraktivnější biják. A toho productplacementu :)

Kód Enigmy (2014)

Slabší odvar Čisté duše

Slídil (2014)

Každý má nějako práci a pokud chcete dělat "slídila" musíte být celkem dost i sociopat, Gyllenhaal jednoho takového stvárnil perfektně.

Podivní (2010)

+ 1* za výbuch na konci

Sbohem soudruzi (2012) (seriál)

Přes svůj formátový rozsah není dokument plný informací, často klouže po povrchu a chce se zalíbit. Tlachání dcery s otcem dokumentu nepřidává vůbec nic, jen natahuje stopáž. Ale pro lidi které se o tomto tématu chtějí dozvědět základ, bude seriál dostačující.

Cesta (2014)

Posta-apokalyptická roadmovie. Děj celého filmu by se vešel do čtvrthodiny, nebýt nekonečných a nicneříkajících záběrů na ksichty, lidi a krajinu. Koukat na hlavního hrdinu který se buď na něco ptá ostatních postav a nebo se tváří děsně nasraně, mě po 10 minutách začalo lézt krkem. Motivace postav mi byla někdy také dosti záhadnou. Konečné rozuzlení proč se hrdina trmácel pro auto přes celou Austrálii a mimoděk při tom zastřelí 15 lidí pro mě nebylo dostačující, ale vpravdě jiného jsem ani nečekal. Ale přes tyto výhrady mě něco nutilo se na film dodívat. A hraje v něm perfektní elektronická hudba.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Určitě slabší než jednička. Opět plné sexy koček, ostrých týpků a průpovídek z té nejdrsnější školy. Po první půlhodině kdy jsem marně hledal příběh jsem se děsil jak tuto sice hezkou, ale naprosto nudnou ptákovinu přetrpím. Po půlhodině příběh přišel a i když nestál za nic moc, tak jsem jeho příchod oslavoval jak příchod mesiáše. Pak už se mi na ty sexy kočičky a prostřelené hlavy koukalo mnohem lépe... 3D artovému provedení jen prospělo. A scény jsou celkem brutální :) 3 - 4 *

Osamělý jezdec (2013)

V zásadě jsem zcela proti kombinaci westernu a komedie! Přehnané akční scény a Deppovo groteskní hraní (které se začíná okoukávat) sedí skvěle k pirátským filmů, na divokém západě působí nepatřičně. Režisér si snad sliboval, opírajíce se o grandiózní výpravu a tuny dolarů, že vytvoří něco originální, co se v kulisách westernu ještě nepodařilo (jako snad před čase v jiných kulisách Pancharti), ale nepovedlo se to. Ale pokud si odmyslím všechna negativa tak se na to hezky kouká, párkrát jsem se zasmál a nenudil jsem se. Sečteno pohodová oddechovka, bez větších ambicí... 3,5*