• Romantický

Rozkoš v oblacích (2013)

Tak nevím. Byl to úlet. Mistr ztratil díky své slávě soudnost a začíná senilnět nebo se vrátil do svých divokých sedmdesátek...Připomínalo mi to Venuši, bohyni záchodků, kterou jsem si kdysi v opojení z mistrových filmů koupila. A přes své nadšení nedočetla.. Dokonalý byl taneček stewardů. Jinak pouhá absurdita. Ve srovnání s mistrovským koncertem v Kůži, kterou nosím, velmi slabý odvar .

Všem se daří dobře (1990)

Opravdu smutné. Marcello Mastroianni velmi přesvědčivý jako vždy. Jen ten dabing to kazí...

Velká nádhera (2013)

Bohužel se 7 dnů a dlouhá řada filmů podepsala na mé fyzické kondici, a tak jsem u tohoto filmu, na který jsem se opravdu těšila, usnula. Moje hodnocení to odráží. Doufám, že budu mít příležitost film vidět ještě jednou a poté hodnocení upravit.

Revival (2013)

Alice prostě umí. Dalších slov netřeba.

Pole v Anglii (2013)

Navrhuji připravit na příští rok nové hlasovací lístky divácké soutěže karlovarského festivalu. Stupnice by měla být rozšířena. Možnosti hodnocení výborný - dobrý - průměrný - slabý nestačí. Potřebuje doplnit o TOTÁLNÍ ÚLET. To bych v případě Pole v Anglii zatrhla. Hodnocení SLABÝ nemůže dostatečně vyjádřit dojem, který ve mně film zanechal. Jednu hvězdičku dávám za hudbu a vybrané filmové obrazy.

Cizí oběd (2013)

Proč nemůže být na karlovarském festivalu více filmů jako je tento? Proč nám nestačí umění vyprávět příběh bez falešného sentimentu?

11.6 (2013)

Pro mě zklamání. F. Cluzet je můj oblíbenec a kdyby ve filmu nehrál on, byl by to propadák. Zbytečně dlouhé, film je popisný, nemá spád.

Ať žije svoboda (2013)

Po předchozím trýznivém zážitku na filmu Houston byl tento italský snímek balzámem pro moji zdeprimovanou duši. Viva il cinema italiano! Toni Servillo a Valeria Bruni Tedeschi. Co víc si může milovník italského a francouzského filmu přát. Kritici pokleslé české politiky se pak mohou utvrdit, že politika je maškaráda nejen v naší rodné zemi.

Houston (2013)

Hlavnímu protagonistovi se nedaří a nic to nemůže zvrátit. Filmové vyprávění je tak sugestivní, že odcházíte z kina a máte pocit, že v podobné neřešitelné situaci se brzy ocitnete sami.