Intimní tajemství (2007)

Na tento film som si po precitani komentaorv brusil zuby. Zbytocne. Vo filme bolo nabrusenych zubov az az. Vsetko ostatne, co vo filme divak hlada tam vsak nebolo.

Funuke (2007)

Muselo to prist. Japonsky indie film mam rad, ale co je vela, to je vela. teda, v tomto pripade, co je malo, je malo. Len kontrast japonskej melancholickej pomalosti a neurotickych rodinnych vztahov na dobru rodinnu psycho dramu nestaci. Ozu ci Naruse to vedeli s menej a dosiahli viac.

Shôwa kayô daizenshû (2003)

Od tohto filmu s nazvom Velka zbierka pesniciek ery showa som, na zaklade recenzii cakal vela. Bohuzial, kvalitou sa film podoba skor svojmu anglickemu nazvu, Karaoke Terror. Indie reziser Tetsuo Shinohara (mimo ine mojej v celku oblubenej romance Heaven´s Bookstore) nataca raz dobry, raz menej dobry film, takze necudo. Karaoke Terror je uletena cierna komedialna vyvrazdovacka dvoch karaoke skupin, mladych chlapcov a 40 rocnych zien (ktore maju vsetky rovnake krstne meno Midori). Takto nejako by mali vyzerat komiksove filmy, svojska surealisticka atmosfera a ziadny superhrdinovia. Snad sa toraz aj v US naucia.

Deník mrtvých (2007)

Ach Romero, Romero. Preco si Romero? Vysvetli mi. Nechapem trend filmu cez rucnu kameru. To je akokeby Stephen King napisal svoj najnovsi horor hip hopovym klisovytym detsky naivnym frezovanim. Film ma svoje esteticke kvality (dokonca aj horor) a rucna kamera ide proti filmu. Ved na Blairwitch sa nedalo ani pozerat, priznajme si to. A Cloverfield? Ten ma zvukovu kulisu za par desiatok milionov dolarov, takze aj ked nie je na co pozerat, je sakra co pocuvat. Co ma novy Romero? Pribeh stokrat obohraty a vtipny napad uz taz pouzity. Chce sa mi dodat, vrat sa do hrobu, Romero. Svoje meno zapri, zriekni sa otca, zriekni sa mena. A potom mozno sa ti dalsi film podari. :)

Kasandřin sen (2007)

W. Allen ma jednu vyhodu. Dokaze natocit akykolvek zaner a naviac, svojskym sposobom (neuroticky sekane dialogy). Cim je starsi, tym mu to v Anglicku ide lepsie. Ale na druhej strane, nebyt svoj svojskosti, jeho posledne filmy su scenaristicky nevyrazne. Priznajme si, keby slo o ten isty film, alle v titulkoch by meno W.A chybalo, nedal by kazdy o bod menej?

Těsně vedle (2007)

Filmy b. Farellovcov su stupidne a cim dalej stupidnejsie.

První sníh (2006)

Niekto tu mal pocit, ze ked je film pomaly, je aj akymsi sposobom dobry. Bohuzial, pomalost nie je nutne a jedine pravidlo kvality a tento film je skor akymsi sposobom zly.

Psanec (2007)

byt iny nie je nutne byt dobry. a naviac impreza v rukach zaporakov na zaciatku filmu. no brrr.