Šmejdi (2013)

Málem odpad, ale pobavilo, tak dávám jednu hvězdičku, aby se neřeklo. Prodejci - nemorální, mnohdy za hranou zákona, odsouzeníhodné. Ale tahají jen za jednu polovinu lana. Ta druhá polovina, to je kapitola sama pro sebe. Mám pocity, že se jedná o Jarušky, co propadaly na základní škole a konečně mají i tu penzičku... Je problém v těchto akcích nebo někde úplně jinde?

Madisonské mosty (1995)

Viděno omylem v TV... Clint měl zůstat u westernu, protože tenhle styl, já mu to nějak nežeru... Clint romantik, Meryl Italka... haha :D

Útěk do divočiny (2007)

Nejdřív 3, posléze 4, konečně 5 hvězd... asi po 3. shlédnutí, ale nešlo to jinak.. Potřebovalo to čas. 99%.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

3 hvězdy - s odřenýma ušima. Když jsem na film šel, tak měl 86% (576 hodnocení) a já byl opravdu natěšený. Bohužel, místy děravý scénář, zbytečně moc viditelných počítačových efektů (tam, kde jich ani nebylo zapotřebí, a celkově nevyužitý potenciál - zejména v místech, kde měla prostor "fantazie". Soundtrack byl moc fajn, ale hrálo tam i pár známějších kusů - s tím si taky mohli dát více práce a dát prostor nečemu méně profláklému. Jinak opravdu pohodový film s výborným Adamem Scottem, takový Nadějný rok nebo třeba Život pod vodou, jen uchopený jinak.. :)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Totální ztráta času. Se starou klasikou to nemá vůbec nic společného - kromě těch přesluhujících (doplň si sám)...

Rychle a zběsile (2001)

Hodnoceno po 30 minutách. Pak jsem to musel smazat. Ale ta jedna hvězdička je poctivá, na filmu se nešetřilo, a po celou dobu sledování jsem se docela hlasitě smál. Je to cesta do nejedné duše :)))).

Zátah: Vykoupení (2011)

Obsahově prázdný film, téma pro nějaký pětiminutový studentský klip... Ale ta forma (pokud pominu blbě udělanou krev), ta je pro mě doposud nevídaná. Balet pro chlapy.

Jižní Pacifik (2009) (seriál)

Frozen Planet - Africa - South Pacific. Nepřekonatelný trojboj. 6. díl, ten mi doslova vyrazil dech.

Gravitace (2013)

Původně jsem byl rozhodnutý pro 2 hvězdy, ale upřímnější je ta 1. Kladně hodnotím: 3D (filmu opravdu sedlo, 2D by ubralo na zážitku hodně), soundtrack (vhodně zvolené efekty i ta jedna čistá písnička..), první čtvrtina filmu (reálně působící akce, krásně plynulá). Záporně hodnotím: Sandru Bullock (podle mě neumí hrát, a tady tohle mi to jen potvrdilo), děj (tohle by nepřežil ani superman). Závěrem musím říct, že se jedná o velice rozkročený film a doteď nerozumím zcela pohnutkám tvůrců - pokud chtěli (a myslím si, že chtěli) drama, tak se ten film měl odehrávat dramaticky - podle mě je ovšem především druhá půlka filmu komedie (hasicí přístroj, 3 vesmírné stanice, jak turista okolo Prahy,...), no a pokud chtěli udělat Star Wars/Star Trek tak to prostě měli přiznat. Vznikl kočkopes, který některé filmy přeběhl sice po technické stránce, ale rozhodně ne po té obsahové. Vřele doporučuji komentář od uživatele movie.

Domek z karet (2013) (seriál)

Výborný scénář, svižné tempo a podle mě jedna z nejlepších rolí Spaceyho vůbec. Silný seriálový nadprůměr. Ovšem o pátou hvězdu seriál přišel až v jedenáctém díle první série, do té doby to bylo jasných 5. Proč? No, podle mě tam scénář hodně uletěl - precizní Underwood a takovéto řešení situace? Prostě mi to k jeho postavě vůbec nešlo a už jsem se přes to po zbylé díly nepřenesl - pokud by měl situaci řešit se stejným výsledkem, tak si to představuji úplně jinak, k němu mi to tímhle způsobem nešlo, to byly způsoby provedení, které bych hádal u jiné sorty politiků. UPDATE: po druhé sérii 100% a plný počet