3 Idiots (2009)

Můj první indický film. Po prvních deseti minutách jsem si myslel, že i poslední... Dále bych odkázal na komentář uživatele "Renton"

Generál Nil (2009)

Nejsmutnější na tom všem je, že má komunismus i v dnešních dnech tak neuvěřitelně silnou podporu (ostatní ideologie jsou také na vzestupu). Vždycky se najde nemalá skupina lidí, která ráda přiloží ruku k dílu, jen aby se nemuselo moc přemýšlet a aby někdo z nich náhodou nepřišel o své osobní pohodlí. Ideální podhoubí pro podobné ideologie. Zásady žádné. Osobní zodpovědnost taky ne. Na co taky... O to víc je třeba šířit takové příběhy do světa. Komunismus není řešení žádné, třeba sebevíc zoufalé, situace. Závěrem přikládám zcela osobní vzkaz všem minulým, současným i budoucím komunistům (a jim podobným): Přeji Vám okusit stejné kůry, jako jste dávali okoušet Vy, kurvy jedny.

Sám ve stěně (2009)

"Ano jistě,lze obdivovat jejich fyzickou kondici a tu obdivuhodnou výdrž,za to taky ty 2*,jinak je to banda dementů která nesmyslně riskuje své životy a obdivovat je za to nehodlám." A přesně tohle tento dokument podle mě vyvrací. Je to o kondici a výdrži, nepopírám, ale hlavně o hlavě a mysli. Dosáhnout takové vnitřní disciplíny a rozpoložení jen z půlky, tak mi není nic nemožné :) Nesmyslně riskované životy? Vůbec... a to nejsem horolezec a výšek se bojím.

Rodinná oslava (1998)

Pro mě zatím asi nejemotivněji působící film, co jsem kdy viděl. Kdyby šlo dát 6*, tak jich dám 7.

Nebeští jezdci (1968)

Vedle Nebeských jezdců vypadá Tmavomodrý svět jako chudý příbuzný. Čímž nechci říci, že by TMS nebyl dobrý film, ale Nebeští jezdci jsou opravdu úžasní.

Lekce neslušného chování (2008)

Tak nějak filmově na 70%, víc ne. Ale ten příběh, ten mě překvapil, hodně. Já si myslím, že určitou mírou nepochopení trpí každý z nás. Těšil jsem se na komedii u které vypnu, ale mám pocit, že mi tvůrci naservírovali mnohem víc, vůbec jsem to nečekal, o to víc mě to mile překvapilo.

Zmrzlá planeta - Série 1 (2011) (série)

Dokumentaristická špička. Záběry jsou tak neuvěřitelné, že být celou dobu bez komentáře, tak mi to vůbec nevadí.

Konec starých časů (1989)

"Tři čtyři lekce a měl bych z Vás strach." "Vidím, že se ten chlapík neožení. Vidím, že ztlouste a že bude pít pivovarskou břečku." "Ten učísnutý vlas, neřítomný duch. Budete zapleten do politiky." Netřeba dalšího komentáře!!

Pouta války (2004)

Pouta války - film natočený podle přesné šablony zapůjčené Hollywoodem a zároveň úplně jiný. Začátek, klasika, vzpomínaný Ryan je vedle toho hadra. V půlce jsem si říkal, jestli těch 140 minut není zbytečně moc na mnou očekávaný další vývoj příběhu. A tam někde jsem se prostě musel seknout... Podle mě, tam kde Ryan končí, Pouta teprve začínají. Nejhorší je, když si člověk po tom všem uvědomí, jak to tam vypadá dneska a že tragédie na severu pokračuje dál.

Zmizelá (2014)

Není to žádná dělovka, ze které si člověk sedne na zadek, ale poctivý film, celý velice nepravděpodobný, ale ty kousky, ty zná asi mnoho lidí. Navíc, poprvé, co jsem Bena viděl hrát.