Jasmíniny slzy (2013)

Aktuálních 77% vůbec nechápu. Poctivě udělaný film, ale nuda... Celý film jsem přemýšlel, jak výborně udělaná divadelní inscenace tohle mohla být. Ale film??? Propadák.

Atlas mraků (2012)

Jedna hvězda za solidně odvedenou filmařinu a za výkon, který filmaři podali tím, že dokázali zaplnit 172 minut NIČÍM. Prvních 20 minut začalo velice slibně a já doufal, že i zbytek filmu pojede ve stejném duchu. Bohužel, brzy mi došlo, že si celý tento počin hraje na "složitý" film. Pokud se oprostím od vizuální stránky věci, tak vidím pouze nekonečný kýč, který vykradl vše možné, a vznikl tak zcela zbytečný film.

Bídníci (2012)

Zajímavý komentář: MrHlad. Já bych k tomu jen dodal, že umělecké zpracování je fajn, ale šílená nuda. Brečel jsem spolu s herci, při každém pohledu na hodinky... :D

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Totální nuda... Já jsem po 5 minutách filmu věděl, jak to celé dopadne. To filmu, který si hraje na drama, neodpustím nikdy. Podobná tématika byla zapracována mnohem lépe.

Avengers (2012)

Když člověk tenhle film vidí bez všech efektů... tak před ním tento počin vyvstane ve skutečné nahotě. Kde jsou ty časy, kdy herci dodávali filmu hlubší rozměr? Pryč. Herci v divadle by to zvládli lépe. A pokud o tomto žánru budem mluvit jako o oddechovce, tak aktuálních 89% je naprosto mimo mísu. Reálných je těch 55%.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Povětšinou přehlídka divných egocentriků, nebo lidí žijících mimo realitu. Ti první mě nezajímají. Ti druzí zaslouží ohleduplnost a né zesměšňování "v přímém přenosu", když to sami racionálně nezvládají vyhodnotit. Osobně to nepovažuji za pořad o vaření, spíš se jedná o exkurz do obyčejných lidských životů.

Stážisti (2013) odpad!

Owen Wilson a Vince Vaughn musí mít asi ještě hodně nesplacených hypoték, jinak si nedovedu představit, proč by se do něčeho takového pouštěli... Pokud si vzpomenu na takové Nesvatbovi, tak je to v rámci žánru nebetyčný rozdíl. Google si asi (pozdě) uvědomil, že už i průměrný ovčan registruje, že se dneska nejedná pouze o fulltextový vyhledávač, ale o gigantický moloch, který lidem vykrádá skrytě a bez jejich vědomí soukromí, a zavelel do boje! Takový neškodný filmíček, s lidskou tváří, to je přesně to, co potřeboval. Člověk uvidí, jak je to tam vše cool, a to poslání pro lidi! Ovčánek pak zase může v klidu usednout k PC a pokračovat směle dál... Ten film se googlu tisíckrát zaplatí, zlatě investované peníze. Film samotný měl pak asi 3 vtipné okamžiky, jinak totální bída, kde by se chytl snad i Troška...

Slunce, seno, jahody (1983) odpad!

Přehlídka české malosti. Vysoká popularita tohoto "něčeho" je jasným důkazem, že se Česi mají přesně tak, jak si zaslouží.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

No. Tohle beru jako okno do duše českého národa. Nejsledovanější zpravodajská relace - úplně vidím, jak každá průměrná česká domácnost usedá k televizi, táta s orosenou dvanáctkou (toho dne aspoň čtvrtou), máma s natáčkama na hlavě a děcka pobíhají vesele okolo. A už se to na nás řítí, autonehoda - bohužel všichni na živu... snad nás potěší aspoň druhá zpráva, a je to tu! Krvelačný pes roztrhal půlku vesnice. Hurááááá!!!!!!!!! Následuje exekutor, co obral babičku, která se zadlužila kvůli vnukovi na drogách a pokračujeme povodní v singapurské zoo při které zahynulo 22 sov a 2 želvy. Mezitím táta stíhá registrovat dekolt Lucinky, ale to už se přiřítilo letadlo a 30 mrtých rozesetých po polích. Pak jen tak na okraj neobjektivně poinformujeme o věcech, které mají skutečnou informační hodnotu, spočítáme o kolik příjdou důchodci, 8mi letí žáci a maminky se sedmi dětmi. A hurá!!! Zlatý hřeb večera, ZVÍŘÁTKO závěrem!!!! Na to se děti těšily celý večer :)))) Můžeme jít spát a těšíme se na zítřejší výtisk Blesku.