Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Skvělý námět. A taky skvěle promrhaný:(. Rozhodně se z toho dalo udělat něco více zajímavého. Nesympatické postavy, přičemž hlavní "hrdinka" Mildred si může dovolit v podstatě cokoliv a vše jí beztrestně projde. A vlastně nejen jí, stejně tak i tyranskému příslušníku policie, ze kterého se jako mávnutím kouzelného proutku záhy stane dobrý detektiv. Co to zase má být? Však kdo by zde taky zakročil proti nějakému bezpráví, když místní policejní posádka je vlastně jen sebranka flákačů. Přiběh samotný se střídavě rozjíždí, následně zase zatuhne, ale když už se konečně rozjede, tak film končí. No jak by taky autor mohl vymyslet nějaký konec, když celý příběh vlastně taky nezvládl? Rozhodně po slibném začátku nakonec velké zklamání.

Úplné bezvětří (1989)

Naˇjednu loď se dostane darebák, který chce být kamarádem a paní na lodi vlastně ani neví, zda chce s ním kamarádit či nikoliv. Tak si tak společně plují a během té plavby řeší, zda vlastně ti kamarádi jsou nebo ne. Fakt "dobrej" námět... Lepší 2*, 3* za toto teda nedám.

Smrt ve tmě (2016)

Nemohu se zbavit dojmu, že z tak dobrého námětu by šlo dostat víc. Slušná lekačka, ale místy dost nelogické chování mladých zločinců kazí dojem z filmu. Lepší 3*.

Červený stan (1969)

Viděl jsem verzi, která měla 121 minut, takže v ní nebylo dost věcí, které jsem tam očekával, samozřejmě jako obyvatele Česka by mě více zajímal především osud pana Běhounka, méně toho nobileho fantazírování už v bezpečí mimo zamrzlou zem, více o těžkém letadlovém pátrání, o Amundsenově oběti Nobilemu, který by to asi pro něj na oplátku neudělal a v neposlední řadě i o neochotě italských předních představitelů přiložit pomocnou ruku svým vlastním občanům a místo toho tlačení ostatních národů k tomu, aby to udělali oni! Ale hlavně jsem čekal od sovětského filmu mnohem více věnovaného času práce ledoborců, především samozřejmě teda Krasina, který hrál tak důležitou a těžkou roli v roli záchrany trosečníků. Podivné. Místo toho jsem sledoval pouze řeči, fantazie, soudy činů, které byly ve filmu použity vlastně jen okrajově. A do toho ještě krajně nesympatická postava představovaná Claudií (také ne zrovna sympatickou to herečkou). No, celkově teda 3*, ale po předchozím přečtení knihy o tomto tématu nevím, jestli i to není až dost dobré hodnocení. Bohužel jsem byl tímto snímkem dost zklamaný.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Navzdory přitažlivému námětu a několika dobrým nápadům s nezvyklými zvířaty to přesto v celku moc nefunguje. Částečně za to mohly nevyvážené herecké výkony, dále spíše převažující "nesympatie" k hlavním představitelům a nakonec především i slabý příběh samotný. Zkrátka pouze slabší 2*.

Mutant 2 (1998)

Stále stejný děj jako v 1. díle, tzn. nic moc extra, k horším 3* dopomohlo jen dostatek scén s odhalenýma ženskýma. Je to teda pro film málo, ale ty slabé 3* ještě stále dávám, protože jsem u toho nakonec neusnul...

Mutant (1995)

Dalo by se říct, že tenhle film je takový klasický thriller starých časů. Ale je zde prostě Natasha, která se tak hezky a často odhaluje, že to přidá filmu alespoň jednu hvězdičku;)! Jinak příběh takový neslaný nemastný průměr.

Páni kluci (1975)

Přestože je zde nějaká ta zločinecká zápletka, celkově to budí dojem, že se zde neděje nic zajímavého. Spíš takové lyrické minipříběhy v jednom filmu, ale holt nic převratného.

Hercules (2014)

Hodně nesympatický představitel hlavního hrdiny je největší zápor filmu. Jinak překvapivě dobrý příběh, trochu jinak pojatý, než jsem čekal, po trikové stránce také v dobré i celkově to bylo fajn. A titulky, odhalující, jak to vlastně bylo, taky dost dobré:). Moc jsem od tohoto nečekal, ale vyklubalo se z toho příjemné překvapení.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Zajímavý námět, graficky také slušné i se zajímavými nápady a nevšední předěl z pohádky do strašidelnějšího žánru. Lehce slabší 4*.