Karolína (2021) (TV film)

Konečně zase nějaký pozitivní dokument. Karolíně jsem nejdřív ten životní optimismus nevěřil, ale pak mě přesvědčila svojí odhodlaností, že s dítětem, dvěmi hypotékami a ruinou na krku si šla stále za svým cílem. Její energii a kladný přístup k životu bychom potřebovali všichni.

Atypický - Antarktida (2017) (epizoda)

No nevím, Keir nehraje autistu zas nějak moc přesvědčivě - ale asi mám laťku moc vysoko, když jsem si před týdnem zopáknul Rain Mana. Spíš mi vadí ty nucený vtípky, kde se skoro čeká na smích publika jako v nějakým sitcomu na Nově.

The End of the F***ing World - Série 1 (2017) (série)

Hodně nekorektní seriál, který mohl vzniknout pouze v Británii. Na titulní dvojici hrdinů jsem si musel cca 7 minut zvykat, ale pak se mě nepustili až do samotného vygradovaného a mrazivého finále. Bravo!

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Zbytečně roztahaný, navíc nepravděpodobný, ale konec se mi líbil - jak se všichni vždycky těší 1x za rok na Dannyho narozeniny :-))

Jiný život - Napříč vesmírem (2019) (epizoda)

Na seriál jsem se začal dívat jenom kvůli Starbuck, ale ona sama ho prostě neutáhne. Nejvíc mi vadil herec Tyler Hoechlin, protože ten jeho ksicht s očima daleko od sebe mu prostě chcete rozmlátit už od prvního okamžiku. Dále jsem nepobral, že se v pohodě lítá nadsvětelnou rychlostí, ale na Zemi to vypadá jako dnes - např. scéna v restauraci. No a dostalo mě, že jdou zkusit gravitační prak kolem hvězdy, a ani si k tomu nesednou a nepřipoutají se!!! Hanba, výsměch, zvlášť po povedeném rodinném Lost in Space.

Rambo: Poslední krev (2019)

Od (snad už) posledního Ramba jsem moc nečekal a ani jsem moc nedostal: prostě akční béčko s ohraným příběhem záchrany nepoučitelné mládeže a poslední půlhodinkou na motivy "Sám doma a krvavý". Byl jsem na vážkách, jestli tomu nemám dát jen 2*, protože jsem v pár chvílích měl nutkání film přetáčet, ale z úcty k Sylvestrově věku a k jeho ikonické postavě Johna Ramba, která mě provázela odmala, dávám těsné tři.

Krvavá jízda (2020) (seriál)

První dvě epizody dobré, pak už jde kvalita strmě dolů a spíše se u těch dalších epizod zasmějete, než abyste se báli. Na seriálu se mi nejvíce líbil ten úvodní autobus, který veze protagonisty jednotlivých příběhů a postupně jim zastavuje.

Umbrella Academy - Oga Foroga (2020) (epizoda)

Parádní akční scény, Pětka na svém vrcholu, k tomu skvělý soundtrack - konečně jeden díl druhé série, který mě připoutal do gauče :-) PS: fráze "Öga for Öga" a její mylná interpretace myslím skvěle poukazuje na americkou zahleděnost do vlastního jazyka.

Umbrella Academy - Série 1 (2019) (série)

Netradiční pojetí superhrdinské rodinky, ve kterém v mých očích hraje prim No. 5 v podání Aidana Gallaghera - se skvěle zahraným partem patnáctiletého kluka se (sebe)vědomím padesátiletého vrahouna, bravo! Dále jsem fandil Klausovi (Robert Sheehan), který je ze začátku trochu sice stranou, ale časem si přijde na své. Moc fajn podívaná na zimní večery. PS: Jen mi pořád vadí ten nafouknutý zjev Luthera, to je spíš směšné než zastrašující :-)