Čarodějky z Eastwicku (1987)

Tri hviezdy za tradične výborného Jacka Nicholsona, mimo to príjemný priemerný biják z konca 80-tiek. Pri filme neodporúčam konzumovať žiadne pamlsy kôstkového charakteru. Obzvlášť tak pozor na čerešne.

Čarodějky (1996)

Jednu hviezdu za Fairuzu ako jedinú herečku v tejto pubertálnej vyrážke.

Jurský park (1993)

Jedna hviezda za Jeffa, ktorý sa snažil ako mohol, aby som ten škvár nevypol. Trápnučký Spielberg vo svojej najlepšiej forme, potvrdzuje prečo jeho filmy už priamo počas sledovania vyvraciavam. Asi alergia.

Purpurový déšť (1984)

Dva panáky na Princa, zvyšok sa piť neoplatí ak pijete niečo kvalitnejšie.

Babie leto (2013)

Dve "Black stars" za atmosféru

Příhody malého jednorožce (1981)

Mal som asi sedem alebo osem rokov, keď sme na to boli pravdepodobne so školou v kine. Odvtedy som neprestal myslieť na tu temnú atmosféru, na temného hradného pána, ktorému svietili oči v temnom lese. Skrátka, niečo čo vás ovplyvní na celý život. Zrejme pôvod fascinácie Trierom, Priceom, Poeom atď. Dodnes som sa nedokázal dopátrať za tých skoro 25 rokov k názvu filmu. Ďakujem (mOnkey)

Tisíc slov (2012) odpad!

Fuj, fuj, fuj. Hanbil som sa prvú polovicu za ten fekál humor, v druhej som bol celý polepený od hollywoodskej ružovej sračky.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Cameronovi sa týmto filmom podarilo vytvoriť dokonalú akčno-rodinno-zábavnú šablónu, na ktorej zrejme Hollywood funguje dodnes. Nedajú sa mu naozaj uprieť filmárske kvality, no napriek tomu čakám od filmového umenia viac ako dokonalú hollywoodskú zábavu, ktorá v podstate parazituje na svojom predchodcovi. Bohužiaľ si z neho nevzala tu temnú a hororovú pachuť, ktorá sa dá v prvom Terminátorovi krájať.

Ctitel (1981)

Prvá veľká úloha Michaela Biehna. V úlohe psychopatického stalkera je jednoznačne najsilnejším článkom filmu.