Zkouška odvahy (2010) (TV film)

Hojda! Tohle vůbec nebyl špatný snímek. Ikdyž člověk po většinu filmu přesně neví, o čem to kurde je, kterým směrem se chce film ubírat, nakonec se jedná o slušné televizní drámo. Rozhodně by jste od Němců nečekali horší. Při sledování jsem si vzpomněl na nedávno opěvovaný Hon Thomase Vinterberga, protože ta hlavní dějová linka se zabývá stejným problémem - jenž mě, coby študovaného pedagoga, mrazí stejně, jako mé filmové kolegy. Brrr! Mějte se filmově, Woo.

Zlatíčko (2004)

Ahoj všem. Já tenhle film zbožňuju! Stejně jako zbožňuju původní biják ze šedesátých let, a stejně jako baštím oba hlavní představitele! Jude je mi vzhledem k aktuálnosti trošičku sympatičtější, než Michael, předvádí zde svoji civilní polohu a je stejně neodolatelný, jako v Na dotek. Sekundují mu (oho, čeština dokáže být tak krásně skrytě výmluvná:D) krásné herečky, které sehrály přesně střižené role, to celé korunuje trojlístek Powell/Steward/Jagger podobně skotačivě, jako o osmatřicet let dříve Sonny Rollins. Achjo, musí být skvělé být na chvíli Alfiem.. ..a mít se filmově! ;-) Woo.

Zločinec (2008)

Dobrej ve spolek, velké překvapení, velké.. Film neztrácí čas zbytečnou omáčkou a servíruje pěkně ostrý naložený masíčko! Mohlo to celé jít do kopru s tuctovým příběhem a klišé volajícím z každičké cely, naštěstí tu ale máme velmi realistický příběh, který sevře žaludek každému z nás, protože takhle jednoduše se může život zhroutit fakt komukoliv.. Co je ale nejskvělejší, to jsou výkony docela netypických představitelů hlavních úloh! "Stavros" Stephen i "Ztracený" Harold hráli náramně, nejcharismatičtější byl ale netypický "Big" Kilmer! :-) Wau, pane Waugh! A poklona.. Vy ostatní se mějte filmově! Woo.

Žena s tajenkou (1970)

Čaute! Netradiční téma i zpracování Schatzbergovy prvotiny hrají pro.. Uhrančivá Faye Dunaway hraje pro.. Fakt, že jde o filmový přepis skutečných nahrávek se skutečnou modelkou, hraje pro.. Celé je to však dost nepřehledné, na jednu stranu byl takový záměr, ovšem já se ztrácel natolik, že mě přestalo zajímat co je vymyšlené, co realita, a co doopravdy hlavní hrdinka prožívá.. A to prostě néjni dobře.. Jerry Schatzberg říká, že mu trvá patnáct let, než se začne dívat na své filmy pozitivně..takže mám ještě čas.. ;-) Mějte se filmově! Woo.

Život podle Dana (2007)

Aloha! Tak se jednoho prázdninováho večera objevím doma, kouknu do programu a tam houbelec. Až mě zoufalé hledání televizního uspokojení přivede k tv Barrandov. Život podle Dana? Co je to za film? Nevím, že existuje.. Otevřu csfd a hele, supr obsazení, romantika na letní večer.. Při závěrečných titulcích mi bylo příjemně jako už dlouho ne! Celý film se nesl v romanticko-komediálním duchu, který zdobila Juliette a duši hlavní postavě i celému filmu vdechl Steve. Steve Carell! Měl jsem ho za trapáka a teď po Danovi a Zatracené lásce se mi začíná líbit.. ;-) Zpět k filmu - podle mě neměl chybu, krásně vystavěný, zahraný, neuvěřitelné, že se jedná o teprve druhý Hedgesův film! Těším se na třetí.. Mějte se filmově, Woo.

1009 (2013)

Dnešnímu cvičení nazdar! Tento film, či filmové cvičení, chcete-li, opravdu není o dívce.. Je o muži, jenž se myšlenek na dívku nemůže zbavit - dobře mu rozumím.. Dokonce se odvážně troufám tvrdit, že je to filmek o sociální fobii, niterních pocitech nejistého muže, projektovaných do celého prostoru jeho bytu, včetně něho samotného.. Vskutku nápaditá a poutavá hříčka.. Mějte se filmově! Woo.