Intimní místa (2013)

Zdrastvujtě! :-) Píše se to takhle? Asi ne.. To je fuk, to co chci prásknout je, že jsem zvýšil na konečné čtyři hvězdy poté, co jsem si uvědomil, že za ujetou perverzní směsicí karikatur, skrývá se hlubší a vážnější zpráva o stavu dnešní společnosti po stránce vztahové, intimní, sexuální,.. Myslím, že to bude chtět ještě uležet v makovici.. Myslím, že to bude chtět, aby jste si na to zašli sami.. ;-) Myslím, že se budete mít filmově. :-) Woo.

Miele (2013)

Zdary Vary! Moc pěkný film, který se motá kolem velmi křehkého tématu asistované eutanázie.. Zdařile se vyhýbá moralizování, nebo obhajobě nějakého názoru.. Téma zde slouží spíše jako prostředek ku sondě do mezilidských vztahů, do duše jedné mladé dámy.. Proč ne, je to svěží, lehké, jen škoda, že jsme se nedozvěděli, proč a jak se Miele k takové "brigádě" dostala.. Mějte se filmově! Woo.

Milo (2013)

Hojahoj! Ode dneška má pro mě slovo "řiťolezec" úplně nový význam.. :-)) Základní myšlenka je docela originální, Milo skvěle trikově zvládnutý, herci, dialogy a scénář béčkoví tak akorát.. Jenže(!) to není dostatečně zábavné na komedii, ani dostatečně děsivé na horor.. :-/ Pár fórů vyšlo - včetně samotného Mila, který vyšel několikrát - ale dalo se z toho vyždímat víc.. Mějte se filmově! Woo.

Místo zlatých hvězd (2013)

Merhaba! :-) Správně, je to turecky.. Kinematografii této země nemám nijak nakoukanou, ale pokud jsou všechny filmy jako tenhle, tak o nic nepřicházím.. :-/ Originalita se cení, nadpřirozené schopnosti jsou tu prezentovány jako samozřejmost a daří se s nimi slušně nakládat. Postavy se však chovají nesmyslně - ale ne tak moc, jak by bylo třeba pro čistokrevnou komedii.. A tak nějak nevím kam snímek zařadit, jak ho brát.. Rozpaky nezachrání ani docela originální konec.. Holt, ne vždy se máme filmově.. Woo.

Nevědomí (2013)

Zdravím csfd! Dvouhodinová pastva pro oči. Super! Upřímně jsem se bavil a je mi jedno kolika filmům je Oblivion podobné, nebo z kolika čerpá.. Kdo je alespoň trochu zběhlý v žánrových filmech, vždy najde nějaké mouchy, podobnost s jinými díly, nebo ďoury ve scénáři.. Tom Cruise uhání jak mašina před neúprosným stárnutím a tenhle film dokázal, že je pořád na špici! Morgan Freeman je už teď legendou, přesto si dělá zářezy takovými roličkami, jako je tahle, kde vypadá fakt cool! Jen Olga byla taková nijaká.. :-/ Škoda.. Ale stejně jsem se měl filmově! ;-) Woo.

Pád Bílého domu (2013)

Pěkný den! Tedy pokud jste ještě nebyli na tomto filmu.. Pokud ano, tlučete se do hlavy, kam že jste poslali stopadesát korun českých! Nechápu, že ostřílený režisér, herecký výkvět a zaručený námět můžou skončit takovým fiaskem.. Nejvíce mě zklamal formát a triky.. "Nelogičnost a patos mi nevadí", jak napsal ve svém přesném komentáři "choze", ale vykrádačku Smrtonosné pasti nezachrání pár podařených hlášek, které už Willisovi docházejí.. Joj, to mě mrzí! Reflexe skutečných událostí je fajn - ale po filmové stránce bída! Podruhé bude White House padat pod dohledem Emmerichovým, tak snad si zlepším náladu.. Mějte se filmově, Woo.

Phil Spector (2013) (TV film)

Pěkný svátek filmu přeji! Jedním z dárečků, které nám karlovarský festival připravil, je i televizní film, jenž vychází ze skutečné kauzy a má tedy reálný konec i zápletku, průběh je však smyšlený a volně inspirován okázalým životním stylem a náturou někdejšího hudebního guru. Proč ale oči neodtrhnete od plátna, je životní výkon Al Pacina, jenž předvádí stejně strhující herectví, jako by stál na jevišti převtělen do Krále Leara, nebo Hamleta. Navíc to co říká má hlavu a patu.. Skvělé, svižné, zábavné.. Joj, to jsem se měl filmově! ;-) Woo.

Prince Avalanche (2013)

Hezký noční čas.. Cože?? Nevěděl jsem, že film o dvou chlapech v lese může být takhle originální! Nevěděl jsem, že je David Green schopen sepsat zábavný a kvalitní scénář - nevěděl jsem, že se po řadě trapáckých výplachů vrátí k opravdovému filmovému řemeslu. Nevěděl jsem, že Paul Rudd umí skutečně hrát. A nevěděl jsem, že mě tahle partička bude krásně bavit od začátku do konce.. Nuž..stalo se.. Zase jsem se měl filmově! Woo.

Rozkoš v oblacích (2013)

Čauko! To máte tak.. Pedro si vysloužil titul "pan umělec". Jeho filmy jsou hluboké, perfektní, uznávané. Proto je velmi těžké smířit se s tím, že tentokrát nám předkládá jaksi pokleslý humor, film, ve kterém je hloubka asi jako v brouzdališti.. Kdo se ale dokáže povznést nad umělcův výstřelek a zkousne občasnou nezastřiženou konverzaci, bude se docela dobře bavit s taškařicí ve stylu "Připoutejte se, prosím", kterou suverénně ovládla posádka roztomilých buzíků! :-) Jo, to jsem se měl zase jednou filmově. Woo.

Sezóna zabíjení (2013)

Filmu zdar! Vypadá to, že na zatím průměrného režiséra se posadilo unavené štěstí.. Teprve druhý Daughertyho celovečerní scénář se mu povedlo rozehrát v opravdu silné a propracované, duchovní drama! Přízvuk Johna Travolty je vypiplaný stejně jako vous; Robert, který uvízl v rolích nevrlých tchánů a flanelových košil, vystřihnul výkon, jaký od Lovce jelenů nepamatujeme! Slovo, které můžeme ve spojitosti s tímto malým velkým BELGICKÝM filmem skloňovat ve všech pádech, je "koncert". Koncert dvou veteránů pole filmového a ve filmu válečného; koncert Chrise Younga, jenž tuto intimní "zpověď" v chrámu panenské přírody posouvá na nezapomenutelný zážitek.. Mějte se i vy filmově.. ;-) Woo.