Milo (2013)

Hojahoj! Ode dneška má pro mě slovo "řiťolezec" úplně nový význam.. :-)) Základní myšlenka je docela originální, Milo skvěle trikově zvládnutý, herci, dialogy a scénář béčkoví tak akorát.. Jenže(!) to není dostatečně zábavné na komedii, ani dostatečně děsivé na horor.. :-/ Pár fórů vyšlo - včetně samotného Mila, který vyšel několikrát - ale dalo se z toho vyždímat víc.. Mějte se filmově! Woo.

Místo zlatých hvězd (2013)

Merhaba! :-) Správně, je to turecky.. Kinematografii této země nemám nijak nakoukanou, ale pokud jsou všechny filmy jako tenhle, tak o nic nepřicházím.. :-/ Originalita se cení, nadpřirozené schopnosti jsou tu prezentovány jako samozřejmost a daří se s nimi slušně nakládat. Postavy se však chovají nesmyslně - ale ne tak moc, jak by bylo třeba pro čistokrevnou komedii.. A tak nějak nevím kam snímek zařadit, jak ho brát.. Rozpaky nezachrání ani docela originální konec.. Holt, ne vždy se máme filmově.. Woo.

Míťa sám na světě (2011) (studentský film)

No nazdar! :-D Opravdu nevím, co si po přečtení komentářů pomyslí ostatní uživatelé, kteří profil tohoto filmečku navštíví.. Chtěl jsem neutrálně a zodpovědně doplnit obsah, ale přes několikeré shlédnutí jsem nebyl schopen tento intelektuálně zřejmě velmi vyspělý film shrnout.. Podle mě velmi málo čitelné, nedotažené, jakoby si spíš tvůrci zkoušeli práci s technikou, takové neotesané, symbolické scény nemají žádný vývoj. Souhlasím s Pepincem, když už je řeč více o něm, než o filmu, že to, co jsme viděli ve VÝBĚRU studentů FAMU za rok 2011, je dost divné a zarážející, mám-li zůstat v mezích slušného vyjadřování.. Přeji všem, mějte se filmově, Woo.

Mizející světlušky (2018)

Zdar přirozenosti! Kdo by si pomyslel, že v Kanadě taky umí točit filmy.. I když jde teprve o třetí Pilotův film, dokazuje v něm svůj vypravěčský talent a cit pro přirozený chod filmu. Vše co se v něm odehraje, vše co se v něm poví a stane, působí velice autenticky. Dokonce i zábavný sarkasmus mladé hlavní hrdinky. A může za to právě režisér. To on sepsal chytrý a poutavý scénář, to on obsadil typově dokonalé herce, to on poskládal vše dohromady. To on dopustil, že jsem se měl jednoho všedního rána velice filmově. Woo.

Moje letní prázdniny (2012)

Čágo! myslete si o mě, že jsem se už docela zbláznil, ale v poslední době prostě hodnotím podle emocí, které ve mě zanechá hrdina stříbrného plátna. Snad nejsem jediný, kdo dostane dvakrát víc, když film vidí v kině a ne někde na kompu.. A tenhle film mě prostě bavil.. Od začátku do konce, jasně, Mel už brousí lišej, ale tady ten prošedivělej lev salónů skvěle sedí. No a ten závěr - řeknete si při něm "tsche, no to snad ne", ale líbí se vám to! :-) K páté hvězdě jsem se uchýlil, když jsem si vzpoměl na Clinta Eastwooda - kdo viděl film, pochopí...a uzná, že Gibson ještě nepatří do starého železa.. ;-) Mějte se prázdninově - a filmově! Woo.

Muzeum (2018)

Zdar Bernalovi! Marná sláva, opět film, který stojí na jeho hereckém projevu. Bravo! To díky němu dvě a čtvrt hodiny utečou rychle jako dva zloději z národního muzea. Rodinná pouta jsou krásně vybarvena, záběry jsou promyšlené a hlavně v muzeu překvapivě působivé. Netradiční příspěvek do škatulky bank-robbery movies. O to víc, že se "více méně" stal, jak stojí v úvodním titulku. Viva la Mechiko! I tam se umí mít filmově. Woo.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Skol! :-) Ten, kdo viděl Oplevovo mistrovské dílo, se neubrání srovnání.. David Fincher se nemá zač stydět, prokazuje zde své nadání i zkušenosti v žánru, Daniel Craig konečně dostal roli, ve které má co hrát, o Rooney tu básní všichni, Christopher byl třešinkou na dortu.. Celý snímek pozdvihuje tak o dvě třídy opravdu excelentní hudební doprovod. Ale abych jen nechválil - chyběla atmoška a stísněný pocit z původního filmu, a vtípky, leč vkusné a zábavné, trochu rušily.. Fincher stvořil dokonalou kopii...ale kopie nikdy nedosáhne originálu.. Mějte se filmově, Woo.

Na břehu řeky (2018)

Zdar nezaručen. Film se snaží skloubit reálnou sondu do současného života mladých - s karikaturním předobrazem v komiksu. V Japonsku pravděpodobně běžná symbióza. Pro cizince odlišných kultur ale problém ztotožnit se s hrdiny. Coby reálné postavy jsou totiž až moc afektovaní; jako komiksoví hrdinové zase postrádají další žánrové atributy. Jako karikaturní postavy v reálném světě jsou tak pro mě ztracení. Nemyslím však, že by byl film ztrátou času. Nakonec jsem se měl docela filmově. ;-) Woo.

Nepředvídatelné (2007)

Zdar ochranářům! Člověk nemůže než souhlasit. Přestože tento konkrétní dokument mapuje příběh konkrétního místa, lze jej srozumitelně chápat i v širším kontextu. To, co platí pro Austinskou lokalitu, platí pro jakékoliv místo nejen v Americe, nýbrž po celém světě. Ve filmu je patrný vliv Terrence Malicka a chytrý střih, který dělá z dlouhé soudní tahanice přehledný spor a ze zdánlivě nudného tématu moc užitečný film. Mějte se filmově. Woo.

Nevědomí (2013)

Zdravím csfd! Dvouhodinová pastva pro oči. Super! Upřímně jsem se bavil a je mi jedno kolika filmům je Oblivion podobné, nebo z kolika čerpá.. Kdo je alespoň trochu zběhlý v žánrových filmech, vždy najde nějaké mouchy, podobnost s jinými díly, nebo ďoury ve scénáři.. Tom Cruise uhání jak mašina před neúprosným stárnutím a tenhle film dokázal, že je pořád na špici! Morgan Freeman je už teď legendou, přesto si dělá zářezy takovými roličkami, jako je tahle, kde vypadá fakt cool! Jen Olga byla taková nijaká.. :-/ Škoda.. Ale stejně jsem se měl filmově! ;-) Woo.