Útěk z vězení (2005) (seriál)

K takovémuto hodnocení jsem se uchýlila pouhopouze kvůli první řadě seriálu, která byla senzační, napínavá, neuvěřitelně efektní a výborně promyšlená. Pak se ale na seriálu bohužel projevil moderní trend, a sice vytřískat z kdečeho maximální možné množství peněz - a hlavně aby to bylo rychle, že ano, zájem diváka přecijen jinak rychle opadne. No a to pak logicky kvalita opravdu nezaujímá první pozice v prioritách tvůrců. A tak to dopadlo, že druhá série, ačkoli stále víceméně dívatelná, už byla místy dost nelogická, ale hlavně nezáživná. A taková třetí, to už bylo jen pro otrlé povahy nebo pro osoby, které mají dobře vyvinutý smysl pro absurditu. Stejně tak série čtvrtá. Ale po jedné hvězdičce bych oněm nastavovaným sériím dala, mě totiž právě absurdita ohromně baví.

Adamovo tajemství (2003)

Nejspíš se stávám fanoynnkou Davida Mackenzieho, vybírá si velmi zajímavé náměty. Young Adam není výjimkou a jaksepatří trochu šokuje a rozhodně v nejmenším nenudí.

Všemocný (2011)

Kdo by čekal nějakou intelektuální smršť, bude asi zklamaný jako já. Je to totiž sprostý akčňák, místy zcela neostyšně kopírující Matrix a snažící se při tom tvářit strašně originálně. Je mi to líto, protože takhle pohřbít obrovský potenciál námětu se jen tak nepovede. Našlo by se tam pár technických vychytávek, které určitě jsou líbivé, ale to je tak všechno.

Biutiful (2010)

Neskutečné zklamání! Ani trochu mi není sympatický do očí bijící záměr šokovat. Očividně šlo o pokus uplatnit naturalismus ve filmu, ale výsledek moc efektně nepůsobí. Možná je na tuhle depresivní jízdu, na jejímž konci máte chuť to zabalit, třeba mít správnou náladu a zkouknout to v klidu domova, ale jít nadšeně do kina s očekáváním další dechberoucí pecky po výborné trilogii se skutečně nevyplácí.

Bílý tesák (1991)

Trapárna. A JED v prohlášení na konci ''White Fang played by JED'' má být zkratka pro více jmen nebo co? Protože mám dojem, že psi pro White Fanga záporňáka a White Fanga kladňáka byli až směšně rozlišitelní. Vůbec je akce se psy hrozně blbě udělaná, většinou se na to člověk dívá s pozdviženým obočím a to vás to má dojímat. Co mi ovšem vadilo úplně nejvíc, je nerealisticky vykreslená povaha Bílého tesáka.

Super High Me (2007)

Vzhledem k tomu, že film otevřeně podkopává myšlenku marihuany pro lékařské účely ('hrdina' snímku se chlubí tím, že v Kalifornii si může licenci k užívání drogy koupit a užívat ji pod záminkou bolesti zad), moc sympatií mezi uživateli asi nevyvolá. Princip toho zákona má totiž spočívat v tom, aby byla marihuana přístupná těm, kteří ji potřebují a to si asi autor příliš neuvědomuje. Přestože jsem se ze začátku bavila, zůstává tenhle dokument těžce průměrný.

Veronica Mars (2004) (seriál)

Proklínám svou slabost pro Jasona Dohringa, jinak bych totiž o tenhle 'skvost' pravděpodobně ani nezakopla. Po nějaké době jsem si na hloupoučkost táhnoucí story sice zvykla, ale až na pár světlých momentů jde o nadmíru nudnou sérii. Na druhou stranu mi ale americké high school seriály vždycky připadaly jako vtipné povyražení, takže o utrpení při sledování zase mluvit nemůžu... Děsně mě bavila ta typickost hlavní hrdinky, tzv. outsiderka, po které však každý skrytě touží, a ona, zosobněná cudnost, je za každých okolností frajersky 'nad věcí' a samozřejmě nikdy se nedopustí jediné chybičky - dokonalost k pohledání.

Bratři (2009)

Pro mě obrovské zklamání. Celkově hrozné dialogy, závěrečné opakování kýčovitého "Jsi můj bratr!" bylo takovou symbolickou tečkou za tímhle ne moc vydařeným počinem, ve kterém není žádná dějová linie dotažená do konce. Pořád jsem čekala nějakou gradaci, ale místo toho film prostě vyšuměl do ztracena.

Igby (2002)

Film skončil a já se ptám: Kdo je vůbec Igby? Nepochopila jsem, co je na něm tak zajímavého, že se právě o něm udělal film. Tak nějak mi připadalo, že tomu příběhu někdo usekl začátek a začal se vyprávět někde od půlky, a tak šel trochu mimo mě.

Particles of Truth (2003)

Napsat a zrežírovat film a zároveň v něm hrát hlavní roli, to svědčí buď o velké osobní angažovanosti nebo přerostlém egu. Já doufám že jde o to první, tedy že se režisérka prostřednictvím filmu snažila vypořádat s vlastní minulostí. Řekla bych, že divákům může tenhle snímek přijít dost nesrozumitelný, pokud nemají podobnou zkušenost jako hlavní hrdinka. Každopádně ani to, že film pochopíte, nestačí k tomu, aby vás jakkoli osovil - je příliš amatérský, poskládaný z monha malých klišé, ze kterých se snaží režisérka udělat přelomová moudra. A to jednoduše nefunguje. Já jsem tenhle film vyhledala kvůli Galeovi Haroldovi, ale ani ten nebyl ve své roli úplně přesvědčivý. To však připisuji špatnému scénaři.