Lidice (2011)

Po Habermanově mlýně další ambiciozní českej film. Tentokrát je to dost průšvih. Sterilně, zcela bez nápadu vyprávěnej příběh nudí až hanba, takže ony všeobecně známé zvěrstva, které se v druhé polovině filmu udály mě nudily a víceméně byly úplně jedno. Což považuju za pořádnej průšvih. Když se nepovede kdejakej jinej film tak to nijak nebolí, ale tohle je jedna z nejtragičtějších událostí československejch dějin a Nikolaev to posral přímo ukázkově.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Začátek je fajn, prostředek taky, ale poslední půlhodina se moc nepovedla. Do té doby docela zábavný a na slušné úrovni odvyprávěný příběh se překlopí v podivně pojatej romanťák, kterej dojem z celýho filmu notně pošramotí. Z hereckýho ansáblu je tradičně nejlepší Kristin Scott Thomasová, ale ani titulní dvojice není vůbec špatná. Není to špatnej film, ovšem od Lasseho Hallströma bych čekal víc.

Mardi Gras: Jarní prázdniny (2011)

Kokotina. Ale kromě posledních deseti minut to není zas tak trapný jak jsem očekával. No a jinak je to vlastně docela prdel.

Mechanik zabiják (2011)

Svižně odvyprávěnej film, který ale neoplývá velkým množstvím akčních scén, s dobrou hudbou, výborným Benem Fosterem a tradičně prkenným (ale sympatickým) Jasonem Stathamem. Simon West je rutinér, tři hvězdičky s odřenýma ušima.

Mezi vlky (2011)

Kdesi v Aljašce sebou letadlo plácne o zem a několik přeživších dělníků velmi záhy zjišťuje, že přežít nebyla zas taková výhra. Je tam zima jak v prdeli, vítr, spousta sněhu a vlci, kteří jsou setsakramentsky nasraní, že se jim někdo objevil v revíru a hodlají si ho velmi tvrdě bránit. Liam Neeson a jeho spolupřeživší parťáci nemaj co jíst, nemaj se do čeho pořádně oblíct a nemaj žádný zbraně. Jediný co maj, jsou hodně mizerný vyhlídky na přežití. Z tohohle filmu mi byla vážně zima. Intenzivní a drásající drama o síle přírody a ostrejch vlčích zubech. Liam Neeson filmu tradičně vládne. Tenhle chlap utáhne jakejkoli film. Řemelsně je film na slušné úrovni, snad je jen občas trochu moc natahovaný a pád letadla mohl bejt trochu epičtější, jestli se to tak dá říct. Ale v tom hrál roli především rozpočet. Kdo, jak nebo jestli vůbec někdo přežil, si zjistěte sami, stojí to za to.

Micimutr (2011)

Za poslední roky asi nejlepší štědrovečerní pohádka České televize, ale ani tak to není žádná sláva. Buďme hlavně rádi, že to není takovej průšvih, jako nám ČT předkládala v předchozích letech. Zápletka je slabá, to je asi největší průšvih filmu. Chudej loutkař se jako jedinej z celýho království postaví drakovi kterej chce zbaštit princeznu a s pomocí čarodějnice se mu ho povede sejmout. Jenže ona čarodějnice mu zakáže o tom mluvit (šmarja proč??) a tak jeho hrdinství padne do klína přiblblýmu princi Vladimírovi, kterej jel náhodou kolem. No a jelikož princezna měla po celou dobu zavázaný oči, ví kulový co se stalo a kdo ji vlastně zachránil a tak tomu blbovi skočí do náruče. Loutkař je nasranej, princ Vladimír se projevuje jako čím dál větší debil, čarodějnice kamsi zmizela... prostě zápletka je ňáká divná. Ale zase někdy v polovině filmu nastane tak trochu obrat, kdy jsem v první chvíli zamrlal něco v tom smyslu, že asi blbě vidím nebo co..., každopádně filmu to jen pomohlo a od té doby mě film docela bavil, teda kromě překotnýho závěru. Jinak vše na solidní, řekněme průměrné úrovni - drak na český poměry vypadá jakš takš, herci ujdou (kromě prkenného Ondřeje Nováka) a režie Víta Karase taky není špatná. Mám z něj skoro pocit, že by z něj mohlo časem něco bejt.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Já jsem filmy o Ethanu Huntovi nikdy moc nemusel a ani tentokrát se nejedná o žádné veledílo. I když musím přiznat, že se mi film líbil asi nejvíc ze všech. Co mě ale na všech filmech štvalo a štve mě to i u Ghost Protocolu je jeho strašná vážnost (Simon Pegg občas něco "humornýho" plácne, ale je to slabota) a umělost. Ovšem řemeslně je to docela ok a některé pasáže jsou výborné. Brad Bird poprvé režírující opravdové herce nezklamal, ale ani neoslnil. Animáky mu jdou výrazně líp.

Mistrovský plán (2011)

Oddechovka je to celkem solidní a neurážející, ale taky to není nic, co by nějak utkvělo v hlavě. Pár dobrých vtípků, pár dobrých nápadů, sympatická Téa Leoniová, ale pak taky pár nelogičností, otravných scén a otravnýho Murphyho. Na takovejhle druh filmu se Ratner hodí, vždycky lepší když natočí něco takovýho, než když przní X-Meny nebo Hannibala Lectra. Průměr jak vyšitej - nic víc, nic míň.

Moje krásná učitelka (2011)

Opravdu hodně jednoduchoučká blbinka. Naivní, bezelstná, kýčovitá. Nakonec proč ne? Příjemná atmosféra, stejně tak i humor a především výborná práce Toma Hankse herce má za výsledek, že mě film nijak neurážel a docela dobře mě pobavil.

Moneyball (2011)

Nemůžu říct, že by mě film nezaujal, svoji kvalitu má, jenže na mě nějak působil chladným až odtažitým dojmem. A taky zbytečným dojmem, což je asi nejhorší. Ovšem Brad Pitt a hlavně Jonah Hill se do rolí opravdu položili se vší vervou a odvedli famózní práci. Asi jen kuli nim stoji film za zhlídnutí, jinak u mě převládá rozpačitost.