dopita

dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí


14 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 1.6.2012
  Stopa (1985)

  Šest lidí je pozváno do tajemného domu nejen na večeři, ale i z jiného důvodu. Když každý z nich přijde, setká se nejdříve s komorníkem Wadsworthem. Během večeře se setkají i se svým hostitelem panem Boddym. Ten jim řekne, že přišli proto, aby se každý dozvěděl něco o ostatních. Vypadá to, že každý z nich měl v minulosti s panem Boddym co do činění. Pan Boddy dá každému dárek: svícen, lano, rouru, francouzský klíč, revolver a nůž. Poté zhasne, a když se znovu rozsvítí, je pan Boddy mrtvý. Každý z nich měl k vraždě dobrý důvod, navíc měl každý z nich v době vraždy v ruce onen dárek, kterým by mohl pana Boddyho lehce zabít. Vrahem je někdo z nich, ale kdo? A co když nezůstane jen u jedné mrtvoly?

  • 30.10.2011
  Ukradený ráj (TV film) (2011)

  Vynikající inženýrka Amanda je rozzuřena, když je její převratný projekt ukraden a patentován jejím kolegou Garrettem. Když je nalezen mrtev, stává se právě Amanda hlavní podezřelou. Brzy však zjistí, že nebojuje pouze za svůj projekt, ale i o holý život, protože někdo je odhodlán ji navždy umlčet.

  • 11.8.2011
  Země mustangů (1976)

  Lovec koní Dan se toulá krajem, pronásledován snem chytit posledního černého mustanga, který tu ještě žije. Lidé vzácnému zvířeti dali jméno Šošon. Nádherný kůň je ale chytrý a nenechá se jen tak lapit. Dan vymýšlí všechny možné léčky, za mustanga totiž může získat velkou odměnu - pět set dolarů, které by se mu náramně hodily. Ale za úpěnlivou snahu ho polapit málem zaplatí životem

  • 24.5.2011
  Bez dechu (1999)

  Všechno začalo zdánlivě banálním únosem. Harry unesl mladou ženu, manželku bohatého magnáta, a požaduje výkupné. Pro případ neúspěchu se ale pojistil - pohřbil ženu zaživa. Díky policistce Fosterové je zločinec dopaden, ale odmítne cokoliv prozradit. Šance na přežití nevinné ženy se snižují. Hodiny tikají a kyslíku ubývá.

  • 6.1.2011
  Paní Zázračná (TV film) (2009)

  Po smrti manželky žije Seth sám se dvěma syny, kteří každé nové hospodyni udělají ze života peklo, ale jen do doby, než u dveří zazvoní starší žena. Představí se jako Zaračná. Kluci ji kupodivu okamžitě respektují a z paní Zaračné udělají paní Zázračnou.

  • 31.12.2010
  Doktor pro zvláštní případy (TV film) (2010)

  Ovdovělý středoškolský profesor Alexandr Hronek ztratil zaměstnání na gymnáziu, které se změnilo na školu marketingu. Uplatnění najde jako vychovatel ve věznici. V prostředí, které má vlastní morálku a hierarchii vztahů, se chová seriózně, jak byl zvyklý, a vyjadřuje se jazykem, který tu zní jako cizí řeč. S latinskými citáty a nemoderními názory se do světa za mřížemi výrazně nehodí. Větší či menší střety se stupňují a nabalují na sebe sérii nedorozumění, pletich a násilností. Nic ale není černobílé a Alexandr zdaleka nebude jen nemotorným otloukánkem, jak by se někomu mohlo zdát...

  • 16.12.2010
  Pokouřeníčko (2006)

  Dva pohodoví kuřáci marihuany se právě chystají sledovat svůj oblíbený film, když je domácí vyhodí z bytu pro dlouhodobé neplacení nájmu. Dobrovolně se proto přihlásí do odvykacího zařízení, kde údajně mohou pacienti sledovat kabelovou televizi. Na klinice je ale čekají překvapivé zážitky a nejedna perná chvilka.

  • 7.11.2010
  Zločin po italsku (TV film) (2008)

  Luc pochází ze slavného rodu Fabrizziů, kde se povolání zloděje dědí z otce na syna. Před přítelkyní Marion však předstírá, že obchoduje s nemovitostmi. Také Marion má před Lucem tajemství. Tvrdí, že se živí jako advokátka a přitom je zaměstnaná jako inspektorka celní správy. V omylu by se mohli udržovat donekonečna, kdyby je nesvedla dohromady společná kauza. Luc ukradne z muzea ve Florencii masku císaře Atahualpy a francouzská kriminální policie přizve k vyšetřování právě celní správu v čele s Marion.

  • 7.11.2010
  Dobrý den, paní Campbellová! (1968)

  V malém italském městečku se chystá velká sláva. Po dvaceti letech sem znovu zavítají američtí vojáci, kteří město kdysi osvobodili. Pro ctihodnou paní Campbellovou, vdovu po americkém pilotovi, respektovanou občanku města, jejíž dcera studuje prestižní školu ve Švýcarsku, je tohle poslední, co by si mohla přát. Dvacet let živila sebe i dceru z alimentů od tří potenciálních otců.

  • 31.10.2010
  Hon na orla: Bod dopadu (2006)

  Situace je vážná. Teroristům, napojeným na al-Káidu, se podaří ukrást unikátní zařízení, které umožňuje uzamknout v případě únosu letadla řízení a převzít kontrolu ze vzdáleného pozemního stanoviště. Když armáda odhalí plány teroristů, kteří se chystají ovládnout velké dopravní letadlo a navést ho jako řízenou střelu na tajnou základnu americké armády, umístěnou v jihovýchodní Asii, jsou povoláni Amy Jenningsová a Matt Daniels. Jsou vysláni hluboko do nepřátelského území, aby našli a získali zpět ukradené zařízení dřív, než ho teroristé stačí zneužít ke smrtícímu plánu.

  • 13.12.2009
  Cílová páska (TV film) (1989)

  Martin Shrevelowe je úspěšným architektem. Také syna Glena vychovával s vidinou úspěchu a nadějí, že po něm převezme štafetu i ve sportu. Glen se skutečně dostal do univerzitního týmu, který se připravuje k možné účasti na olympiádě. Co je však pro otce jasnou záležitostí, pro Glena znamená stále rostoucí napětí. Příchod na internátní školu, tvrdé podmínky tréninku a konkurence, to vše je na nejistého Glena moc. A tak se najde „přítel“, který mu nabídne řešení.

  • 14.11.2009
  Muž na ženění (1991)

  Charley Pearl (Alec Bladwin) dlouho otálel, než se rozhodl oženit. Jeho vyvolenou se nakonec stala dcera hollywoodského magnáta. K zásnubám také neodmyslitelně patří zapíjení svobody. Ale Charlyemu se oslava vymkla z rukou a po obyčejném laškování s barovou zpěvačkou Vicky Andersonovou (Kim Basinger), doznávají jeho plány do budoucnosti notných změn. Jejím milencem je ovšem nechvalně proslulý Bugsy Siegel...

  • 20.9.2009
  Ve vší nevinnosti (1988)

  Hlavní postavou napínavého psychologického dramatu je úspěšný architekt a majitel prosperujícího projekčního podniku Paul Duchene, vdovec citově velice vázaný na rodinu svého syna Thomase. Osudové rodinné drama začíná v okamžiku, kdy muž jednoho dne nečekaně přistihne snachu Catherine při nevěře s jedním ze synových spolupracovníků. Rozčilen odjíždí, má však těžkou autonehodu. Navíc v něm stále více sílí pocit, že se jej snacha, obávající se prozrazení, pokouší zabít.

  • 20.9.2009
  Ve jménu lásky (1988)

  Betty Griffithová se dohodla s manželským párem, který nemohl mít děti, že to, které očekává, bude jejich. Jenže se narodili dva chlapci: Frank putoval k bohatým rodičům do Los Angeles a Barry vyrůstal ve skromných poměrech se svojí matkou. Osud si však zahrává s lidskými osudy a Betty velmi vážně onemocní. Svěří synovi své velké tajemství a Barry po smrti matky vyráží do prosluněného Los Angeles...

  • 20.9.2009
  Candleshoe (1977)

  Hlavní postavou příběhu je osiřelá dívenka Casey Brownová (mladá Jodie Foster), která se díky záludnému sluhovi ocitá v roli dědičky velkého jmění. Má předstírat, že je pohřešovanou dědičkou anglických šlechticů, vetřít se do jejich domu i přízně, aby tak mohla v domě hledat skrýš s pokladem. Dívka se v rodině usadí a sleduje zdejší poněkud neobvyklý způsob života.

  • 20.9.2009
  Carnosaur (1993)

  Doktorka Jane Tiptreeová je geniální, i když poněkud svérázná vědkyně. Je přesvědčena, že dinosauři jsou pravými vládci Země a lidstvo by jim nemělo stát v cestě. Rozhodne se vlastními silami pomoci návratu dinosaurů na trůn. Pod pláštíkem výzkumu šlechtění kuřat chová v podzemí své laboratoře tyrannosaura a připravuje virus, který napadá pouze ženy a mění jejich těla v jakési biologické inkubátory ještěřích vajec. Zatímco krizový štáb se pokouší zastavit epidemii, bojuje hlídač výstavby dálnice Doc společně s mladou aktivistkou ekologických hnutí Thrash proti uprchlému tyrannosaurovi.

  • 19.9.2009
  Území mrtvých (TV film) (1997)

  V roce 1994 zorganizoval ambiciózní britský podplukovník Neill výpravu, jejímž cílem bylo pokořit jedno z posledních dosud neprobádaných míst na světě - hlubokou soutěsku kdesi v Malajsii, dosažitelnou pouze nebezpečným sestupem z hory Kinabalu. Expedice byla sice označována za běžné vojenské cvičení, její účastníci ovšem věřili, že prožijí nejúžasnější dobrodružství svého života. Netušili, že bude stačit málo a chvíle strávené v malajské džungli se mohou stát jejich posledními...

  • 19.9.2009
  Dvojité ostří (TV film) (1992)

  Jsou si podobné a přece by se těžko hledaly dvě odlišnější ženy. Maggie je atraktivní, ale nemá čas, který by mohla věnovat svému vzhledu. Veškerou pozornost totiž věnuje své práci v FBI. Také Carmen je atraktivní a kamkoli přijde, provází ji obdivné pohledy mužů a závistivé pohledy žen. Její srdce je však chladné. Carmen je totiž jedním z nejlepších nájemných vrahů, cestuje světem a zanechává za sebou krvavou stopu dobře zaplacených úderů. Cesty obou žen se protnou v okamžiku, kdy Carmen pronikne do FBI a zabije klíčového svědka důležitého případu.

  • 17.9.2009
  Tajemství vozu č. 13 (TV film) (1993)

  Valentin Carrat doprovází svou tetu na její cestě vlakem do Moskvy. Když je na poslední chvíli k vlaku připojen třináctý vagon, je jisté, že cesta rozhodně nebude tak klidná, jak by si pasažéři přáli. Se supermoderním bezpečnostním systémem ochrany je vagon číslo 13 téměř nedobytnou pevností, a není divu. Francouzská vláda v něm totiž hodlá vrátit Rusku bájný poklad středověkých ikon, uložených v Louvru. Právě na ten si brousí zuby gang zlodějů, kterým pomáhá také svůdná tlumočnice Natálie. Přestože se všechno zdá být do detailu promyšleno, v okamžiku, kdy jsou zloději na dosah úspěchu, situace se nečekaně zkomplikuje...

  • 17.9.2009
  Bez šance (1993)

  Hlavní hrdinové – trojice policistů Ali, Billy a Tommy – jsou charakterově zcela odlišní lidé s různými přístupy k práci a rozdílnými představami o spravedlnosti. Individuální pohled na věci kolem sebe jsou však nuceni změnit poté, kdy se společně zúčastní neúspěšné policejní akce. Přijdou při ní o život dva policejní nováčci a zmizí 100 000 dolarů. Trio protichůdných charakterů se musí spojit a naučit se pracovat jako tým. Je to jediná možnost, jak ze sebe setřást podezření, odhalit zrádce v řadách policie a zlikvidovat drogový syndikát.

  • 17.9.2009
  Maxovo zmizení (TV film) (1995)

  Do peruánských hor přijíždí na dovolenou Američan Robbie Blake se svou přítelkyní Rebeccou a synem Maxem. Při prohlídce vysokohorského sídla dávných Inků na Machu Pichcu narazí na vyděšeného muže prchajícího před dvěma pronásledovateli. Vzápětí se Max stane svědkem neštěstí. Pronásledovaný muž se zřítí ze skály, ale přestože je smrtelně zraněn, stačí ještě chlapci předat to, co bylo příčinou štvanice – hliněnou indiánskou masku. Pronásledovatelé vědí, že nyní má tento artefakt u sebe malý Američan, který se proto stane jejich novým cílem. Naštěstí se Max seznámí s indiánským chlapcem Juanitem, který mu v neznámé krajině dělá průvodce a společníka. Když se mu pochlubí se svým pokladem, chlapci masku rozbijí a uvnitř objeví vzácnou sošku inckého válečníka. Teprve nyní je jasné, že lupiči budou usilovat o kořist za každou cenu…

  • 19.8.2009
  Rozmary řeky (1996)

  Příběh vyprávěný francouzským šlechticem začíná v roce 1787 na zámku Anjou, v době, kdy šlechta žila hostinami, milostnými pletkami a souboji. Po jednom z nich posílá král šlechtice Jeana-Francoise de la Plaine za trest do vyhnanství jako guvernéra jedné malé africké kolonie. Muž poznává život domorodců, úplatných, rasistických francouzských úředníků i těch, kterým se Afrika dostala pod kůži.

  • 19.8.2009
  I-Man (TV film) (1986)

  Taxikář Jeffrey Wilder se nešťastnou náhodou nadýchá neznámého plynu, pocházejícího z atmosféry vzdálené neprozkoumané planety. Později exploduje jeho auto a Jeffrey se ocitne v nemocnici s těžkými popáleninami. Přímo před očima lékařů se však rychle uzdraví. Ti zanedlouho odhalí příčinu: plyn z daleké planety mění strukturu tělesného regeneračního systému, a kdo jej jednou vdechne, je nezničitelný. Nyní se může zdát, že Jeffreyův osud nabírá pozitivnější směr. Ano i ne. Jako každá mince má dvě strany i stav nezničitelnosti.

  • 19.8.2009
  Míle do Jericha (TV film) (1979)

  Rain Murphy si odpykává doživotní trest. Přijal svůj trest a ze zdánlivě bezvýchodné situace si našel východisko v běhání: běhá, posiluje a zase běhá. Z pohledu vězeňského psychologa neproblémový případ, z hlediska spoluvězňů neškodný blázen. Až do chvíle, kdy někdo změří Murphymu čas. Ten se totiž vyrovná času běžců nominovaných na blížící se olympijské hry...

  • 19.8.2009
  Anatomie pana člověka (1989)

  Většina studentů prvního ročníku medicíny vidí před sebou řadu let náročného učení. Joe Slovak (Matthew Modine) má však odlišný názor. Nemá ani v nejmenším úmyslu vzdát se všech radovánek, které mu věk a vzhled nabízejí. Nehodlá vyměnit bezstarostný život mladého a obletovaného hezounka za dny a noci strávené nad odbornými knihami. Jeho studijní plány spočívají ve vynechávání seminářů a utrácení času příjemnějším způsobem.

  • 18.8.2009
  Mizerná banda (1972)

  Drew Dixon se na svém útěku před odvodem do armády setkává s bandou tuláků vedených dezertérem Jakem Rumseyem. Banda míří na Západ a Jake přesvědčí Drewa, aby se k nim připojil. Členové jeho bandy sice přijmou Drewa více než chladně, ale on si rychle dokáže získat jejich uznání důvtipem a schopností postarat se sám o sebe. Mezi Drewem a Jakem se vyvine neobvyklé přátelství. Jejich cestu však poznamená setkání s banditou Big Joem a poté i Jakeova zrada.

  • 18.8.2009
  Najatá k zabíjení (1993)

  Říká si Quick. Je nájemnou vražedkyní a její krása je stejně nebezpečná jako její muška. Když jednoho dne přijme další zakázku, případ mafiánského účetního Brewera, který okradl jednoho významného bosse o tři miliony dolarů, zpočátku vůbec netuší, jak rychle se její život změní. Quick s Brewerem si totiž padnou do oka, a protože jim nejsou lhostejné ani tři miliony dolarů, rozhodnou se s nimi utéct za hranice. A to samozřejmě nebude snadné, protože se jim na paty pověsí nejen zuřící mafiáni, ale i nebezpečný vládní agent.

  • 18.8.2009
  Frajerka Annie a Pusinka (TV film) (1979)

  Oddechová komedie vypráví o dvou ženách, které svedla dohromady náhoda a které spolu zažijí řadu nečekaných dobrodružství. Ginny, jejíž muž leží po nehodě v nemocnici, má plnou hlavu starostí, aby jim věřitelé nesebrali kamion. Naučí se jej tedy řídit sama a začne vydělávat. Jejím parťákem v boji proti nekalé konkurenci je temperamentní Annie, rozená pistolnice, která se nezalekne ani pirátů silnic.

  • 18.8.2009
  Pravá totožnost (1991)

  Newyorčan Miles Pope je neúspěšný herec. Přesto se nevzdává. V jeho životě nastane zlom v okamžiku, kdy se, při cestě domů z dalšího marného pokusu o angažmá porouchá letadlo. Ve chvíli paniky, kdy se letadlo náhle začne řítit k zemi, svěří Milesovi jeho spolucestující tajemství své totožnosti. Po podstoupení plastické operace se totiž z mafiána Franka Luchina, jehož FBI považuje za mrtvého, stal miliardář Leland Carver. Letadlo jakýmsi zázrakem přistane bez havárie, cestující si oddechnou, pro Milese však šťastné chvilky netrvají dlouho. Je jediným žijícím člověkem, který zná pravdu o Carverovi.

  • 11.8.2009
  Getting Gotti (TV film) (1994)

  Diane Giacaloneová je asistentkou generálního prokurátora pro oblast východního New Yorku. Po nějakém čase se stal jedním z jejích šéfů Johnny Gotti a Diane při práci brzy narazila na jeho násilné činy. Když propukla válka gangů, zorganizovala Diane schůzku všech ozbrojených složek a přesvědčovala jejich velitele, aby spolupracovali při rozsáhlé akci, kterou připravila. FBI se ale zanedlouho z vyšetřování stáhla a snažila se celou akci zastavit. Diane se tím však nedá odradit.

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace