Svěrací kazajka (2005)

Skvělý napínavý film, který možná při prvním shlédnutí nejednomu zamotá hlavu, ale myšlenka je to geniální. Vzhledem k mé budoucí profesi, mě vždycky trochu mrzí negativní zobrazování psychiatrů a psychiatrických léčeben, pak k nim mají mít lidé důvěru. No ale co už. Klidně bych vynechala úvodní část z války, která mi v tom jaksi neseděla, příběh by dával smysl klidně i bez ní. A trochu mě zmátla i závěrečné věta, tu bych taky oželela. Ale co už:) Každopádně stojí za zhlédnutí pokud máte rádi když vám u filmu běhá mráz po zádech a hlavnímu hrdinovi držíte do konce napjatě palce.

Spojenec (2006)

Další film o vyloupení banky. Je těžké zpracovat tehle starý námět nějak originálně. Ale povedlo se! Většina filmu je totiž o NUDNÉ loupeži! Zachránilo to jen zajímavé rozuzlení, které přišlo až na samotném konci filmu, ale to jaksi nestačí.

Občan Havel (2007)

Takhle jsem se teda dlouho nenasmála! Tenhle film mě přesvědčil, jak skvělou osobností s úžasným smyslem pro humor pan Havel je a jak těžká je role prezidenta. Člověk si ani neuvědomuje tlak, který je na něho vyvíjen, jakou dávku kritiky musí snášet! Samozřejmě užije si i pěkné věci, třeba osobní návštěvu Rolling Stones, ale za ty nervy to možná nestojí. Užila jsem si i pohled na současný politiky v tehdejší době! Klaus byl tlučhuba už tenkrát a Zeman becherovku fakt miluje, když si o ní nestydí říct samotnýmu prezidentovi. Citlivě a inteligentně natočený snímek, který mě fakt dostal, takže i přes špatný zvuk (daný tehdejšími technickými možnostmi) dávám 5 hvězdiček!

P.S. Miluji Tě (2007)

Dojemný, silný a sladký snímek o lásce až za hrob, chytrým chlapíkovi a trochu blbý ženě, který je však dostatečně reálný, uvěřitelný a neopírá se o ohraná klišé. Člověk aby si začal hledat Ira, když jsou tak fajn a k nakousnutí! Moje oblíbená Lisa Kudrow perlí hlavně na začátku, když vybírá chlapi! Takže i trocha srandy se najde, ale nemine vás hlavně mrazení v zádech, obzvlášť při scéně s karaoke, to sem měla husí kůži opravdu všude. Bodík navíc za slušné vyhnutí se happyendu a přesto zachování pozitivního konce. P.S.: Hlavně mi neumírej miláčku!

A co Bob? (1991)

Lahůdka pro studenty a zájemce o psychologii. Skvělé na procvičení psychopatologie. A navíc parádní komedie s úžasně nasraným Richardem Dreyfussem!

Po přečtení spalte (2008)

Nový Pulp fiction, aneb historky ze CIA! Lahůdka pro milovníky filmu s osudy náhodou propletenými. Dokonalý Brat Pitt, ve své nejlepší komediální roli. Je super, že si pořád ještě při té slávě dokáže dělat srandu sám ze sebe! Úžasná kamera, téměř umělecké záběry(hned úvodní přiblížení odněkud z vesmíru až do budovy je perličkou) a hlášky jak se patří! Charismatický Malkovich, který tak krásně vyslovuje slovo memoár, že bych to vydržela poslouchat celý den. Prostě skvělý filmový zážitek, který si rozhodně ještě zopakuji!

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Nic proti hodnotitelům CSFD, ale jednička bylo určitě lepší :) Děti se naučí mlátit starý babičky, ale jinak sranda.

V údolí Elah (2007)

Tento snímek je takovou agitkou proti válce v Iráku. Tvůrci se očividně velmi snažili zapůsobit na naše city. Možná jsou však sami dost necitlivý, jinak by nás nepodrobovali takové dávce ZOUFALSTVÍ! Této emoce bylo ve filmu plno a pokud budete mít nálada spíš na komedii, neudělejte stejnou chybu jako já a tenhle film nechte na jindy. Těšila jsem se na Susan Sarandon, ale její role byla spíše okrajová. Přesto jsem si užila její herecké umění. Pro slabší žaludky také nejsou úplnou lahůdkou pěkné záběry ohlodaných lidských kostí apod. Ale najdou se i vtipné momentky a líbilo se mi nahlédnout do mentality vojáků i lidí, kteří žijí v těch městečkách u vojenské základny. Každopádně je to silný film a pokud nesouhlasíte s americkou vojenskou politikou přijdete si určitě na své. Jen toho zoufalství je opravdu moc.

Constantine (2005)

Dala bych 3 a půl hvězdičky, především za pěkné a originální efekty a nápaditou kameru, která však nevydržela být tak pěkná až do konce. Nelíbil se Reevesův nepřirozeně hluboký hlas, kterým se nás snaží přesvědčit jaký je drsňák. Naopak Rachel Weis nebylo co vytknout! Rozsekl to ovšem konec se žvýkačkou, je vidět, jak se američtí scénáristi zuby nehty snaží vyhnout happyendu.

Hledám Amy (1997)

Prý že romantická komedie. Já si teda nejsem jistá. Prvky komedie jsem sice našla ( hlavně skvělé taneční kreace Bena Afflecka), ale nebylo jich zase tak moc. Těžko však tento film zařadit do jakékoliv kategorie. Možná homosexuální drama? Postavy mi přišli dost iracionální, hlavně Allyssa, kterou vůbec nenapadne, že by se do ní Holden mohl zamilovat! Ale i Holden, který má dost absurdní návrh na řešení. A nakonec vlastně ani nevím jak to dopadlo. Ps: Mějte prst na ovládání hlasitosti, protože chvílemi je hlas rozkošné Joey Lauren Adams opravdu k nevydržení. 3 a půl