Hačikó - příběh psa (2009)

Citlivě a lidsky natočený slzopudný film o jednom chlupatějším přátelství. Celou dobu piánko, záběry na smutný psí očka... vyloženě dojímající. Nic víc, nic míň. Byl by z toho asi lepší nějaký cca 20 minutový kraťas. Ale pokud si chcete pobrečet, Hačikó je sázka na jistotu.

Muž z oceli (2013)

Man of Steel není žádným milníkem kinematografie, nedostane pravděpodobně žádné ceny za scénář nebo herecké výkony, nebude se promítat na intelektuálních festivalech a nebudou o něm zarytí filmoví maniaci a odborní kritici mluvit u whiskey ještě několik desetiletí. Pokud mám ale hodnotit celkový zážitek z Man of Steel z promítání v IMAXu, tak je to naprosto jasných 5*. Nejepičtější podívaná, jaký kdy byla natočená s megalomanskými efekty, zběsilým střihem, ultimátní destrukcí, hlasitou dynamickou hudbou... Prostě po technické stránce naprostá bomba (prolog na Kryptonu byl naprosto strhující). K tomu docela slušný scénář (jen ta první cca třetina byla podivně klipovitá), který skvěle uvedl Supermana - jeho motivy, pocity... Ostatní postavy jsou spíše do počtu, ale jedno mají společné - umí hrát a na plátně vypadají dobře. Henry Cavill JE pro mě Superman, sice ten gay oblek (nikdy jsem ho neměl moc rád) ho nedělá krásnějším, ale asi už to nemá zapotřebí. Amy Adams příjemné překvapení, Russell Crowe tradičně útočí svým charisma. Jen ten záporák mě tolik nebral (například ve srovnání s Cumberbatchem z konkurujícího Star Treku). Každopádně již dlouho jsem neměl pocit po skončení filmu, že to chci HNED znovu. Man of Steel by chtělo vidět tak 3x, aby člověk stihnul vnímat všechno... Snyder šel vždycky povrchně jen po diváckém efektu a na mě to v tom kině prostě platí. Ze 300 jsem šel podobně nadšený, ale doma si to pustil jednou a ještě jsem u toho zíval. Jděte tedy na Man of Steel do kina, doporučuji IMAX (tam byl zážitek prostě ultimátní), dokud je příležitost...

Star Trek: Do temnoty (2013)

V žánru "scifi blockbusteru" se tomu nedá vůbec NIC vytknout. Naprosto dokonalá podívaná, od které dostanete přesně to, co očekáváte. Zběsilá akční jízda, vynikající vizuální efekty, vtipné dialogy, sympatičtí (a talentovaní) herci, epická hudba, dojímající hepáč... J. J. Abrams to dotáhl k naprosté dokonalosti, film si opět užijí i ti, kteří nejsou obeznámeni s celým universem Star Treku (ale doporučuji vidět alespoň předchozí Abramsův film). Ještě víc zbožňuju Chrisa Pina, Zachary Quinto si v tomto filmu získal také mé sympatie... ale největší překvapení Benedict Cumberbatch! MY GOD, jeden z nejlepších záporáků EVER. A k tomu Peter Weller z mého oblíbeného Dextera. Jediný, kdo mě úplně nebral byla ta blond dcera admirála (Alice Eve). Každopádně epická podívaná a už se nemůžu dočkat dalšího dílu a především Abramsových nových Star Wars, který doufám budou podobně epický a dokonalý.

Okovy moci (1994) odpad!

Až za hranicí "béčka"! Tohle se nedalo vydržet déle než 20 minut...

Robinsonovi (2007)

Spousta barviček a snaha o originalitu v každé vteřině filmu. Otravní hlavní hrdinové, šílený děj (s největším použitím slova "časoprostor" ve scénáři na světě, to už nic nepřekoná!) a na rok 2007 dost obyčejná animace. Jediné, co se mi v podstatě líbilo byl ultra divný pán s buřinkou a ultra divný šprýmovací dědula, jehož zuby ukradl žabí zpěvák z žabího big bandu. Mindfuck!

Vařte jako šéf! (2013) (pořad)

Jsem rozpolcený. Určitě dávám 5* za gastronomickou osvětu a snahu předat divákům něco jiného než "vysypeme obsah instatní polévky do hrnce a mícháme". České domácnosti (a nejen ty) to potřebují jako sůl! Ovšem kontrastně k tomu mě neuvěřitelně štvalo provedení pořadu, především ti tři "pomocníci" á la tupci. A ještě jejich srdceryvný kecy na kameru á la americká reality TV. Dávám proto 3*, ale rozhodně doporučuji každému, kdo se chce o vaření dozvědět ty nejchutnější věci!

Mumie (1999)

Dnešek opět potvrdil, že se Mumie neokouká. Zábavná akční jízda, několik hlášek, a i po 14 letech skvělé technické zpracování. A Rachel Weisz je prostě kočka!

Mrtví a neklidní (2013)

Dokonale úchylné! Mám rád originalitu a jistou specifičnost a Warm Bodies je rozhodně něco, co jste ještě neviděli. Příběh Romea a Julie, včetně slavné balkonové scény, předělaný do postapokalyptického zombie světa? To si nechám líbit! Příjemná stopáž zaručuje zábavu po celou délku, Nicholas Hoult je skvělý i jako zombie a s Palmerovou jim to ladilo. Jako malý bonus tvůrci mi ještě přidali Johna Malkoviche, takže není co řešit... Skvělá zábava! Nechápu, jak to může někdo přirovnávat k Twilight, protože... prostě NE! (Btw. kde tam byl ten žánrově slibovaný "horor"?)

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Byl to docela slušný seriál. Mladý a hezký lidi + nadpřirozeno = patent na úspěch teen seriálu. Ale každý patent se může po čase rozbít a nevím jestli za nízkou sledovaností stál nelogický děj, pomalé tempo uprostřed série nebo i relativně špatné výkony bez nějaké chemie. Technicky zpracováno nadprůměrně. Poslední díly byly už mnohem lepší než rozpačitý začátek a zrovna, když mě to začalo bavit, CW seriál zrušila... Dávám průměrné 3*, pokud se budete někdy nudit a máte pocit, že jste viděli už všechny potenciálně lepší seriály, zkuste i Secret Circle. Ale bombu neslibuju!

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Rozhodně originální a neotřelé, ale zároveň blbost. I když se pořád něco děje, postavy hláškují, je to tu samá "bitch", krev, vnitřnosti, mozky... (necenzurovaná verze), tak jsem se prostě nudil. Jeremy Renner je skvělý, Gemma Arterton už tolik ne, potěšil Thomas Mann. Špatné vizuální efekty (především ta krev a vnitřnosti, všechno vypadá tak ošklivě digitálně). Pro teenagery super popcornová zábava, z filmařského hlediska nic převratného. Myslel jsem, že se budu bavit víc, nakonec to bylo docela promarněných 98 minut (navíc jsem to nezvládl ani v kuse, večer mě to uspalo).