Oscar 2018 (2018) (pořad)

Zámořskou politickou scénu moc nesleduji, takže popravdě nevím co na tamní voliče v nejbližších dnech čeká. Možná proto mi tenhle intenzivní a dosti agresivní předvolební výplach přišel očima a ušima středoevropana naprosto nesnesitelný. Na pódiu se vždy po jakémsi vylosování z obálky střídali jednotliví kandidáti se svými plamennými projevy. Každý dostal +/- stejný prostor a na cestu zpátky do svých štábů jakýsi suvenýr. Jednu hvězdu za to, že američani prostě i z předvolední debaty udělají estrádu. Moravec by se měl koukat:-) A američanům upřímně přeji dobrou volbu.

Hudson Hawk (1991)

Neschopnost užít si tenhle kinematografickej formát mozku je nekonečně nudný trvání na vlastní příčetnosti. Vzdyčky se budu radši nahej na zadním sedadle limuzíny s delfínama ládovat sushi z mikrovlnky a pizzou se sobím sýrem. Vy ostatní si můžete vyhulit! Mentolku...

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Neuvěřitelný Stallonův kopanec do kulí všem jeho o generace mladším následovníkům. Záchranná akce se v epickém finále mění v šílený masomlejnek během něhož Rambo zcela zlikviduje asi polovinu celkové rozlohy džungle na Zemi. Tady se opravdu neumírá v piruetách a vy se ptáte kdo mu v dnešní éře PG-13 poslal tohle bohapusté bourání masa do kin.

Vetřelec: Covenant (2017)

Zdaleka nejstrašidelnější na Covenantovi je jak vynikajícím filmem se najednou zdá být Prometheus. Spartakiádní cvičení při zrození a Davidův příbytek vypůjčený z placu těch špatných televizních Planet Opic ze 70. a 80. let. Na jednom se se Scottem shodnu - tahle série nutně potřebuje Awakening. Jen by bylo asi lepší, kdyby u toho nebyl stávající tvůrčí tým. A papaláši ze studia a především pak sám velký ješitný Ridley ať se jdou vyfotit za odstřel Blomkampova projektu.

Konec rozkvětu (1972)

Jeden z vrcholů 70-kovejch rednekáren. To všechno v čele s Lee Marvinem, kterej je tak drsnej, že si to klidně rozdá i s kombajnem. Proti němu pak předseda družstva Gene Hackman, kterej si vyjíždí svůj vlastní Agrofert a konkurenci mele do párků, což je záruka, že je v nich aspoň nějaký maso. Miluje droby a nedá dopustit na zdravý americký hovězí, který dělá z chlapů dobře nažraný chlapy. Občas dokonce pořádá tradiční farmářský trhy, kde prodává svý bejky a taky nějaký ty pěkný bílý nadopovaný krávy. Marvin je evidentně fajnšmekr, takže si vybere kravku z nějakýho mongoloidního chovu, což předsedu dost namíchne a pak už vzduchem lítaj jenom kulky, vidle, žvejkací tabák a drsný hlášky. No prostě zemskej ráj to napohled, když se lány zazlátnou. Označeno jako skutečná KLASA členama agrární komory.

Rytíř pohárů (2015)

Bale čumí doblba v nějakým baráku. Bale čumí doblba v prázdným opuštěným baráku. Bale čumí doblba v luxusním baráku plným jinejch doblba čumících lidí. Bale čumí doblba na balkóně. Bale čumí doblba na chodníku. Bale má babu v baráku a čumí doblba. Bale má jinou babu v jiným baráku a vytrvale čumí doblba. Bale čumí s nějakou babou doblba na pláži. Bale čumí s nějakou úplně jinou babou doblba na pláži. Bale jde pískem a čumí doblba. Bale jde po kamení a čumí doblba. Bale jede autem s babou a nejspíš i za jízdy čumí doblba. Bale jede autem s nějakou další babou a pravděpodobně i tentokrát čumí doblba. Bale je na párty a čumí doblba. Bale není na párty a čumí doblba. Bale někam jde nebo někde stojí a čumí kurva doblba. A já to zkouším celý 2 hodiny sledovat, ale většinu času jenom otupěle čumim doblba. Takže jsem se hádám dokonale naladil na frekvenci tohohle Malickova filmu.

Osm hrozných (2015)

Každej Tarantinův fanda by si měl vždycky ráno pobrečet nad smrtí Sally Menke, protože teprve na posledních filmech, který už nestříhala, vinikne její obrovskej vklad a schopnost udržet toho magora na uzdě. H8ful je patrně první Tarantino zcela bez kompromisů a je to mnohdy hodně úmorná a upocená podívaná na chlápka s rukou v rozkroku. Minimálně o hodinu zkrátit, tohle měl bejt director's cut vydanej na blu-ray. Užijte si Panavision 70 v chatrči, to vše za pouhejch 60 mega. Od Tarantina dobrej fór, ale ty nejlepší jsou stručný a úderný.... (6/10)