Baby Driver (2017)

Nečekala bych Ansela Elgorta v gangsterce. A toto je taková sladká romantická gangsterka okořeněná parádně sestříhanou akcí za doprovodu hudby, kterou má Baby v uších. Úvodní autohonička je nejlepší, co jsem zatím viděla. Jen škoda, že závěr s Kevinem Spaceym byl až moc přitažený za sluchátka. Každopádně to nic nemění na tom, že jsem si tu dvouhodinovku s Anselem, Jamiem a Kevinem fakt užila.

Banshee (2013) (seriál)

Do amišskýho města přijíždí novej šerif, kterej se na scéně neohřeje ani dvě minuty a místo něj nastupuje bývalý trestanec, kterej si řeší věci tak nějak po svým. Ani se mi na to nechtělo dívat, ale nakonec se z toho vyklubala hodně slušná čtyřsezónní jízda. Zpočátku nejde ani o herecké výkony, když hlavní hrdina během první série v podstatě jen předvádí svůj zadek při kopulačních pohybech nebo masakruje padouchy. Postupně se od druhé sezóny však zajímavě vyvíjejí charaktery postav, ukazuje vnitřní démony a nejde si je nezamilovat. Až na Elizu Dushku ve čtvrté sérii, která je mi sice sympatická, ale je je tu tak nějak úplně zbytečně, jen proto, aby se pokusila odhozeným ručníkem sbalit zlomeného Hooda. Banshee mi bude chybět... A úvodní intro s fotkama je jedno z nejpodařenějších v seriálové tvorbě... 95%

Bavorák (2003)

Já bych to nazvala převratem v ruské kinematografii... Pan Buslov nám alespoň ukázal, jak to u nich chodí... Žádný trapný akčňák v americkém stylu, Rusko už kolikrát ukázalo, že umí, jen se na to u nás ještě pořádně nepřišlo a to je velká škoda...

Bavorák 2 (2006)

Po Kosťovo propuštění to bylo fajn a vypadalo to slibně... Pak to dostalo takový chaotický spád. Což o to, nápad by to mělo, ale dalo by se to natočit mnohem líp. Jednička samozřejmě byla nesrovnatelně lepší a tady už tvůrci sázeli snad už jen na to hezký auto. Za Vdodičenkova dávám tři.

Bez soucitu (2010)

No, tak zase jedna oddechovka na večer. Travolta se nám předvedl ve zbrusu novém designu, mohutný a bez vlasů a nemůžu říct, že by to bylo špatný. K němu tam kluci šoupli mladého, a z mého pohledu, talentovaného a šikovného Meyerse, který kolem vševědoucího Travolty chvílemi poněkud zmateně pobíhá s vázou plnou bordelu... Akce se sice příliš neliší od podprůměrných stříleček, ale ať si kdo chce, co chce říká, já mám toho Bessona prostě ráda a tady opět nezklamal.

Blok 99 (2017)

Krvavá pohádka o tom, jak to Vincek nandal bachařům pomocí o dvě čísla menší cvičky. Vince Vaughn přesvědčil už v True Detective 2, že mu drsná tvář sluší víc, než ksichtění v trapných komediích... Zahler trochu fušuje Tarantinovi do řemesla. A jde mu to.

Blood and Bone (2009)

Ach jo, zase ta pomsta. Pořád čekám, že budou tvůrci trochu nápaditější, což asi nemůžu čekat od Amíků. Když nevíme co by, nasadíme tam černýho drsnýho dvoumetrovýho obra, kterej má předvádět to nejdrsnější bojové umění. To vše bez jediného škrábance. Vždycky jsem si myslela, že hora svalů může tak maximálně předvést něco z boxu, ale tohle? Tady bylo vidět, jak je s těma nohama pořádně ani neumí zacházet... Ne, tohle prosím do filmu už nedávejte...

Boj (2007)

Jet Li a Jason Statham... Perfektní chlapi, ale zrovna tady jsem na rozpacích. Nerada to říkám, ale Jasonovi tahle role absolutně nesedla. Do role pomstychtivého agenta se zkrátka nehodí. A role Jeta Li mě zklamala, protože tady nedostal dostatek prostoru k ,,boji" v pravém slova smyslu. Jeho skutečné umění spočívá v něčem jiném než ve střílení. 3hvězdičky dávám za ne tak úplně hrozný konec, za herce pro které mám i tak slabost... Co ale filmu nejvíc ubralo, je mizerný střih.

Bojovníci (2001) (TV film)

Mrzí mě, že se pod tohle podepsal Jet Li. Od Mela Gibsona mě to moc nepřekvapuje, protože jeho produkční počiny mě nijak nenadchly. Když jsem si tento film půjčila, byla jsem ve velkém očekávání, ale následně mi čelist klesla hned po prvních pěti minutách. Nulová akce. Tohle fakt ne. Tohle už nám nedělejte.

Bojovník (1997)

No jo, Johnny zkrátka zahraje všechno. Pro mě byl tenhle film zážitek, nebýt toho, že jsem od začátku věděla, jaký bude jeho konec. A to je škoda.