Solomon Kane (2009)

Pre boha prečo Malachai zaspal na novinách??? :) EEE Ale ostatok sa dal okrem do sveta bijúcej naivity mixnutej s nejakým tým násilím a akože mágiou. Solomon Van Helsingovi nesiahá ani po kolená aj keď nosí jeho klobúk.

Prapor purpurových srdcí (2006)

Pokus o opis stretu kultúr ma nevtiahol. Dej bez ničoho. Stojatý strelci za slobodu a lepšiu budúcnosť oslovia iba mentálnych chudáčikov :). 1* za kadidlo 100x v zábere.

Prokletý ostrov (2010)

Aj keď som niečo podobné tušil nedal sa poprieť celkom slušný prekvapujúci záver. Pekne zamotané tak ako to má byť. Kto si to chce užiť nech nečíta obsah ani recenzie :)

Zelená zóna (2010)

Našťastie sa tento film až tak nezamerikanizoval, a nečakajme ani vodopád akčných scén. Trochu pritiahnuté za vlasy ale 100x lepšie ako oscarový protejšok the hurt locker.

Alenka v říši divů (2010)

Fascinujúce, tu bol niekto z*ulený:) Oftalmológovia ale tento film nemajú radi.

Legie (2010)

Bigotná nepodarená paródia na terminátorskú apokalypsu :))))))))

30 dní dlouhá noc (2007)

Tento týždeň už druhý výborný vampifilm kt. som videl a môžem iba odporučiť. Snáď tvorcom odpustíme zopár nelogických predpokladov aj trapnu jointbabičku na ktorú okamžite zabudneme pri pohľade na starostlivo vybrané kúsky vampíkov kt. nenudia. Ani melodramatický koniec nepokazí výborný zážitok s tohoto filmu. Zaujímavá bola atmosféra chladu a konfrontácia sladkého J.H. ktorému občas režisér vtláčal pečať hrdinskej postavy. Skutočne pri tejto snímke nejde o B ale o vydarený kúsok na dlhé zimné večery:))).

Svítání (2009)

Výborná atmosféra a trochu iný pohľad na vampírov môžem len odporučit. E.H. táto rola sadla ako r*ť na šerbel. Snímok natočený s obrovskou láskou k detailu a bez barličiek chudobných digivylepšení :))) 1*navyše za zaujímavú atmosféru a ponuré exteriery striedajúce záblesky tepla.

Příšerky z podkroví (2009)

Pekná detská komédia pri ktorej môjmu 13 ročnému synovy tiekli slzy smiechu a to je barometer ktorý nepustí. Určite tento snímok nie je stratou času aj keď sa naivita drala neustále do popredia. Nedela poobede je čas ako vyšitý pre túto kinderrozprávočku.

Sherlock Holmes (2009)

Tak ja sa nezdržím a aj keď s malými výhradami nemôžem ako 5*. G.R. to zobral pekne od podlahy a zabudoval do snímku úplne iné klišé aké by sme čakali od Sherlocka, ktorého aj s pánom Watsonom otočil naozaj pekne naruby. :)