• Krátkometrážní

Návštěvníci (1993)

Hrozný, neuvěřitelně pitomý. A i přes to jsem se mezi nudou a nevěřícným kroucením hlavou několikrát svíjel smíchy. Tohle prostě nepochopím. No, ale je to blbost na kvadrát a celkovej dojem mám špatnej.

O poklad Anežky České (1993) (pořad)

Docela zajímavé a poučné. Rozhodně zábavnější, než studiové soutěže (snad kromě milionáře, ten je stejný).

Philadelphia (1993)

Film je možná o diskriminaci a předsudcích, ale já si na něm cením nejvíc toho, že ti hodní mají své mouchy a ti zlí vlastně zlí nejsou. Úplně mě to nesemlelo, ale to je účel Philadelphie - být civilní a nezacházet do extrémů, a přesto být precizní ve všech ohledech.

Red Rock West (1993)

No jo, Cage je prostě můj oblíbenej herec. A tady dokazuje proč. Red Rock West zpracovává klasické téma zabít či nezabít, když mě to vytáhne z finančního průseru? Jenže tady se průseru nezbavíte, jen spadnete do ještě většího. A pak do většího a většího a... Mému hodnocení možná i trochu uškodilo, že jsem 2 týdny nazpět viděl U-Turn. A ten je prostě lepší.

Schindlerův seznam (1993)

V poslední půl hodině mi po tváři tekly mé mužské slyzy.

Šakalí léta (1993)

A tohle je teda film? Mně to přišlo jako série k sobě náhodně poslepovaných scének. Mám takový dojem, že významná část filmu se ztratila ve střižně. Potenciál na mistrovský dílo, výsledek maglajz.

Tombstone (1993)

Star power a zdroj cca 38 % všech nekočičích gifů na celém internetu. Co začalo jako hravý, sebeuvědomělý, dokonce až lehce postmodernistický náhled na westerny se po první hodině změnilo v cosi s pokulhávající logikou a nakonec se vyvinulo do uspěchaného finále, které až příliš spoléhá na chemii mezi Russellem a Kilmerem. Ta je sice výborná, ale ani tihle dva charismatičtí kluci nedokážou zamaskovat, že se scénárista i režisér v půlce přestali snažit.

Ve jménu otce (1993)

Výborný, výborný film. D.D. Lewis se opravdu předvedl. Když to srovnám s nedávno viděným Boxerem, je tady všechno lepší.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Další z těch seriálů, kde každý díl jede podle téže šablony. Tady to má ale Chucka Norrise a i když nejsem jeho obrovský fanda, jako kluk jsem kop z otočky žral. To tedy jako první hvězda no a CD (nebo DC nebo jak on se jmenuje), pár těch netradičních epizod jako třeba "Walker raftuje" a nenáročná oddychovost celého seriálu jsou za hvězdu druhou. Tu třetí má Chuck na hrudi, ale radši ji tam nechám, aby se nenaštval.