• Krátkometrážní

Aurora: Apple Tree (2019) (hudební videoklip)

Albínská indiánka zasahuje. Aurora je rozhodně performer, ale že umí i tančit podle dané choreografie, to jsem asi úplně nečekal.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Ani se nepamatuju, kdy jsem dal naposledy nějaké marvelovce plnou palbu hned po prvním zhlédnutí. Nejspíš to bylo u Iron Mana 3, kterého ale od té doby zas až tak moc nemusím. Takhle jsem ale spokojený jako už dlouho ne, i když uznávám, že Infinity War a Winter Soldier se mi ve výsledku líbí víc... ale těm jsem na chuť přicházel postupně. Tohle je nenáročné, zábavné, šmrncovní, vztahové, zkrátka výplňovka stylu Ant-Man 1 a 2, jen lepší.

Lillian (2019)

Extrémně natřískané symboly a metaforami. Nakonec to není nejlepší film festivalu, jak jsem (ne)tajně doufal, ale zatím je to ten nejzajímavější, který jde hodně do emocí a do hlavy, protože na to se nedá nemyslet. Interpretoval jsem jak blázen při sledování filmu i během besedy s filmaři a budu interpretovat ještě nějaký čas. Je fajn narazit na film,. jehož režisér věděl přesně, co chce říct, i jak to má říct. Ale má to i mouchy, a ne jen ty, co obletují hlavní hrdinku. Strašné mě sere to závěrečné porcování velryby, která byla evidentně skutečná, ale to je "jen" morální stížnost. Jinak to má slabší kameru (i když žádná hrůza, jen pár slabších záběrů) a hrdinku, která je vlastně docela hovado.

Světlo mého života (2019)

Nepřináší to nic nového, ale to nevadí. Jako vztahovka, herecký duet, sociální studie, konverzačka, pozitivní obraz otcovství a road movie je to totiž perfektní. Výtku mám jen k závěru, který byl sice dobrý, ale o něco delší, než musel.

Kramerová versus Kramer (1979)

Ze synopse se to možná úplně nezdá, ale tohle je film o naději. A je to po všech ohledech skvělý film o naději, kde exceluje hlavně Hoffman, ale i ta Streepová, která má ale oproti druhému Kramerovi o poznání menší roli.

Hra o trůny - Rytíř Sedmi království (2019) (epizoda)

Luxus. Konečně se řekly a udělaly věci, na které tak dlouho nebyl čas, takže se nám tu uzavřelo hned několik sidequestů a pár postav může spokojeně zemřít. Osobně neočekávám, že přežijou Jorah, Pod, Royce a možná Grey Worm a Tormund. Osobně bych odkrouhnul i nějakou větší rybu, ale všichni tak nějak ještě mají neuzavřené zápletky. Kromě Lannisterů, Targaryenů a Starků totiž musí ještě přiít ten zatracenej Cleganebowl a setkání Davose a Melissandre. A moc bych se divil, kdyby sundali Brienne.

Vřískot (1996)

Nejsem bůhvíjaký hororový fanda, ale zato mám rád, když je něco zábavným chytrým a zábavným způsobem meta. A nutno uznat, že i když si tu Wes Craven tak trochu přihřívá vlastní polívčičku, dělá to nadmíru zábavným způsobem. Navíc jsem se celou dobu bál (jasně, nejsem zrovna hororově kovaný, ale aspoň se to nesaží děsit lacinými lekačkami a hlasitou hudbou) a skutečně jsem si až do konce filmu lámal hlavu s tím, kdo je vrah. Plus fakt dobré postavy a takový šílený béčkový feel tomu dodaly tu potřebnou tečku.

Dokonalá bouře (2000)

Ty vole, tohle vidět v kině musela být bomba. Vyvážené spojení praktických a počítačových efektů, které pravda maličko zastaraly, ale oproti některým svým současníkům jsou na tom vlastně pořád dost dobře. Sympatické postavy, na kterých vám záleží, i když si za svoji situaci vlastně můžou samy. Výpravný soundtrack. Herci předvádějící v rámci žánru pekelný nadstandard. Zkrátka nailbiter jak má být (asi budu moct zítra odvolat tu manikúru). A jasně, je to pitomé, naivní, protkané nelogičnostmi a oblíbenými klišé té doby a některé úseky asi stříhal střihoruký Edward, ale i tak to sakra funguje.

Love, Death & Robots - Alternativní historie (2019) (epizoda)

Totální hovadina, ale řehtal jsem se od začátku do konce. Maldonado s Torresem natočily 3 filmy a všechny dostaly plnou palbu. Za mě vítězové projektu a doufám, že někdy natočí celovečerák.

Love, Death & Robots - Pomocná ruka (2019) (epizoda)

Nejlepší z celého paklíku. Aspoň zatím. Nijak zvlášť okázalé, ale zato nedrsnější, nejsyrovější a nejvíc emocionální.