• Krátkometrážní

Miluj bližního svého (1999)

Stihomamem trpící profesor historie versus BÍLÍ AMERIČTÍ teroristé. Kdo pochybuje o kvalitě tohohle snímku, toho rozhodně musí přesvědčit nehollywoodský závěr. Člověk jen neví, co všechno má logiku a co je totální kravina. Ta hranice je tu dost tenká. Postrádám jen a jen jediné - motivaci.

Narozen 4. července (1989)

Poctivě odvedená špinavá práce... ne, nemluvím tu o válce ve Vietnamu, mluvím o tomhle snímku se zajímavou paralelou na jeden z jejich největších svátků, Vánoce, Díkůvzdání, Den nezávislosti nebo co to v tom létě vlastně slaví za blbosti. Duhá půlka rozhodně silnější, emotivnější a lepší té první.

Zběsilost v srdci (1990)

Moje první setkání s panem pošukem Lynchem. Dlouho jsem ho odkládal a ani nevím proč. Co ale vím jistě je, že absolutně nevím, co si o tomhle kousku mám myslet. Že jsou všichni cvoci beru a líbí se mi to. Ale občas je to na mě až moc absurdní. Nevím, musím to vstřebat. Každopádně je to NĚCO. (Jo a to sako z hadí kůže ale kurva chci!)... edit druhého dne: Ale ne, tomu se nedá dát pod 4*.

Volání divočiny (1966)

Dvojice hloupých pokrytců s neskutečně velkým srdcem, kteří střílí všechny lvy, kromě té jedné jediné milované Elsy, si vás získá i přes to, že byste jim za ty jejich nápady rádi omlátili o hlavu svazek všech spisů od Davida Attenborougha. A jako vrchol všeho jim to všechno vyjde. Boooooorn free, tjá dá dá dá dí dá...

Desperado (1995)

Není to tak dobrý, jako když mi bylo 14. Čím to kruci je? :-)

Hrátky s čertem (1956)

Na objednávku KSČ nebo navzdor pod rukama KSČ? Toť otázka. Ale ať už to zesměšňuje Západ, Východ nebo prostě jen lidskou blbost, i přes pár otravných prvků to má pořád sílu .

Hledači pokladů (2010) (pořad)

Lidé, kteří se živí odkupem haraburdí a jeho přeměnou ve stylové blbůstky pro sběratele. Obviňovat je z hyenismu je docela ústřel, nemyslíte? Sami jdou do risku a můžou každou chvíli zkrachnout. A že kolikrát zdvojnásobí zisk? To je holt poplatek za know-how, protože ty věci by dál hnily, ať už pro sběratelskou nemoc jejich majitelů nebo pro jejich neschopnost najít kupce. Hodnotu věci určuje zájem o ni, když není zájem, patří to do popelnice nebo maximálně do sběru. A vůbec, hlavní je, že je, že to zábava, tohle není nositel morálních hodnot, je to polodokumentární reality show. Taky neodsuzuju filmy Toma Cruise jen proto, že je jejich hlavní hvězda členem sekty.

Thunderball (1965)

Souboj hračky vs. kočky tentokrát jasně vyhrávají kočky. I když fajnových hraček je tam taky dost. Jen ty souboje pod vodou byly divný. A pak že zpomalovačky vynalezli bratři (dnes již sourozenci) Warchovští.