Wolverine (2013)

Nedokážu popsat proč se mi Wolverine tak líbí. Je to přesně takový ten pocit, kdy se vám prostě film líbí i když nutně nemusí být objektivně nejlepší. Úvodní scéna je skvěle děsivá, bitka na vlaku je úžasně zábavná. Celý film byl pro mě zábavou. Není to íránské drama, nemá to hloubku ani přesah. Je to zábava u které nemusíte poslat mozek ven ze sálu. Pro všechny komu se to nelíbí: Why do you hate fun?

Paralelní světy (2012)

Tento film je opakem fyziky a logiky, ale pokud přehlédneme to nesmyslné snažení vysvětlit jejich situaci věděcky, tak je to nádherná podívaná, dokonce i to 3D mi tolik nevadilo. Příběh je klasický: kluk potká holku, nemůžou být spolu, ale láska si najde cestu. Není to nic světoborného, ale pokud je tento příběh hnací motor pro střídání nádherných scén, tak proč ne. Nejvíc mi ale asi vadilo to, že v závěrečné scéně je načrtnuto něco bych viděl raději než celý to dění předtím, ale co už, třeba to dost vydělá a udělají dvojku. Nebo radši ne.

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

taková ztracená příležitost! mohla to být boží akce/kritika amerického ("civilizovaného") způsobu života a je to jenom ucházející akce nacpaná klišé nesympatický hlavní hrdina je napřesdržku a stejně tak nelogické chování, které je i na akční film opravdu strašné, asi by si nemohli zachovat tu správnou přístupnost, kdyby ukázali to řešení, které by bylo v každém jiném akčňáku. každopádně měl jsem na to asi tu správnou náladu a velice se mi zamlouvalo pojetí jedné smrti, takže tak.

Bůh masakru (2011)

Při sledování jsem měl neskutečnou radost z filmového řemesla. Dokonalý způsob jak převést divadelní hru na plátno. Celý film stojí na hereckých výkonech čtyř lidí a jejich výkony jsem si opravdu užíval a i když se tam řvalo, brečelo a zvracelo, přišlo mi to svým způsobem zvráceně zábavné, jako by to režíroval sám bůh masakru.

Co kdybychom žili společně? (2011)

Zklamání. Čekal jsem více "žití společně" a méně "stáří je nahovno a pokud jste nemocní tak ještě víc". Nejvíc jsem se bavil skutečností, že mladíkovi vyčítají německý původ a hraje ho Daniel Brühl - Fredrick Zoller, supernácek z Hanebných Panchartů, a to je asi špatně.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Úžasná vizuální podívaná, ze které láska k filmu opravdu teče proudem. Jedno z mála 3D, které opravdu fungují a stojí za to si připlatit. Bohužel celkový dojem kazí začátek u kterého jsem se docela dost nudil. A Sacha Baron Cohen je bůh a jeho padouch nepadouch je super.

Nebezpečná metoda (2011)

Přednáška převedená na filmové plátno. Dívat se na tento film nebyla "zábava", ale zajímavé a poučné rozhodně ano.

Válečný kůň (2011)

V podstatě povídkový film, přičemž jednotlivé příběhy propojuje hlavní hrdina kůň. Jednotlivě by začaly brzo nudit, ale dohromady dávají film, který funguje i když nebyl "explicitně smutný" jak sem čekal, tudíž jsem u něho nebrečel. Nejlepší film roku 2011 to není, ale z nominovaných na Oscara bych sošku dal jemu.

Tracey: Fragmenty (2007)

I když se mi takovéhle "artové" filmy většinou nelíbí u tohohle má pozornost byla přikovaná. Neustále se měnící obrazy mi nikdy nepřišli zmatené, ačkoliv je zápletka triviální forma vyprávění z ní dělá záhadnou podívanou u které je vám jasné, že to nijak nedopadne, přistoupíte na tuto hru a vžijete se do hrdinky. Ten zvláštní pocit při závěrečné scéně sem ještě u jiného filmu nezažil.