Petrovi přátelé (1992)

ne tak úplně komedie i když úsměvných momentů by se taky našlo dost jde především o partu skvělých herců kteří představují skupinu tak neuvěřitelně lidských charakterů že si nepamatuju kdy jsem naposled něco podobného viděl každý má své přednosti i nedostatky a každého musím za něco mít rád a za něco jiného se mi musí zase protivit ono zase nejde o nic extra objevného ale když se člověk kouká pořád na americké filmy a seriály plné bezduchých a vyumělkovaných charakterů něco tak přízemně lidského mě prostě příjemně překvapilo

Porco Rosso (1992)

na mijazakiho nezvykle nevyvážené a nedotažené

Teče tudy řeka (1992)

sentimentální nudný blábol bez jakékoliv hloubky či myšlenky jako reklamní spot na nádhernou krajinu v montaně by klidně stačilo deset minut

Delikatesy (1991)

ach ten jeunet já mám prostě pro jeho ponuré veselohry slabost

Děti přírody (1991)

slabší čtyři nebo hodně dobré tři hvězdičky záleží na životní philosophii vše zde funguje jen oproti pozdějším fridrikssonovým filmům působí tyto přestárlé děti lehce ploše a prvoplánovitě ale opravdu jen lehce

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam) odpad!

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj

Mys hrůzy (1991)

vynikající De Niro, jen mě mátlo, že rodina nebyla v programu na relokaci svědků. wtf?

Prosperovy knihy (1991)

bouře se dá uchopit z tolika různých konců že asi nikdy nebude možné jednou adaptací uspokojit všechny mě si jednoznačně získala greenwayova obrazová nápaditost která jakoby neměla omezení a podtrhuje tak magičnost celé hry když si člověk zvykne na velmi výrazné barvy nedá se po visuální stránce filmu nic vytknout na druhou stranu mi ve filmu jak trefně podotýká bogu chybí psychologie a výraznější emoce většiny postav to je jeden z oněch konců které si nepřeju vynechávat i přesto jako celek rozhodně výjimečný filmový zážitek

Zmrtvýchvstání (1991)

po dlouhé době opravdu zdařilá adaptace lovecrafta s pomalým rozjezdem ale zato skvělou gradací atmosférou a upřímnou jednoduchostí s jakou k žánru přistupuje kéž by takových bylo víc

Znovu po smrti (1991)

určitě čtyři a půl hvězdy i když na pět to není protože jde pořád jen o thriller a i přesto že dead again by snadno našel sobě rovné mezi mnohými holywoodskými thrillery co se napětí zápletky a atmosféry týče převyšuje je hereckými výkony skvělým střihem úchvatnou hudbou a smyslem pro detail zvláště tekoucí nůžky se mi hodně líbily a taky už si s nůžkama nikdy nebudu hrát slibuju