drederik

drederik

Mistr světa v těžké váze

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 22.9.2014  11:38

Obvykle mi nevadí, když je film okleštěnou a poupravenou verzí knihy,kterou jsem přečetl. Ale v tomhle případě scénáristi šlápli dost vedle. Když už si vymyslím naprosto odlišný vyřešení celý záhady labyrintu než nabízí předloha, tak ať to aspoň dává sakra trochu smysl. Například celý koncept výjimečnosti a důležitosti běžců a jejich několikaletýho mapování bludiště byl poslán do kytek a při tom si nemyslím, že by větší věrnost předloze výrazně film protáhla nebo zkomplikovala. Nechci nějak spoilerovat, kdo chce přečte si knihu sám. Výsledkem tak je vcelku příjemně ubíhající naháněčka ve stylovým labyrintu s nádechem záhadna, ale trestuhodně nevyužitým potenciálem.

• 14.10.2012  23:04

Tomu se říká správně zvolená taktika. S takhle silným kádrem to stačí hrát jednoduše, nevymejšlet žádný zbytečný komplikovanosti a je z toho jasná výhra. Hoši děkujem!

• 14.10.2012  22:47
    Prometheus (2012)

To byl panečku zážitek. Jako bych se znova vrátil do dětství, do onoho zvídavého období, kdy na všechno kolem reaguju otázkou "A proč?". Odpovědi nepřicházejí, otazníky přibývají a napětí se vytrácí. Ke konci už sem absolutně rezignoval na snahu najít rafinovaně skrytou logiku a vysvětlení, co a proč se to vlastně děje a jen jsem tupě zíral. Klika, že to aspoň hezky vypadá. Ale není to málo Antone Pavloviči?

• 7.8.2012  16:27

Pomyšlení na to, jakou asi mají tvůrci představu o divákově inteligenci, mě až uráží.

• 25.7.2012  17:38
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Mám rád seriály, které mají složitější a komplexní dějovou linku.

• 31.5.2012  19:51
    Avengers (2012)

Propadák nebo pecka, jinak to dopadnout nemohlo. A Whedon to zmáknul v suchým triku, jak se v ostatně od krále geeků očekává.

• 19.11.2011  13:11

Díru do světa Monahan debutem neudělá, ale najdou se i světlé momenty. Ať už Kasabian nebo výkony Colina a Raye Winstona.

• 19.11.2011  13:01

Jestli vážně stačí do filmu nastrkat několik fekálních scén s létajícími hovny nebo průjmem, postavu ultimátního pitomce po vzoru Stiflera a dostat za to místo padáka spíš pochvalu, tak začínám vážně přemýšlet o dráze scénaristy v USA. Jako chlap však nemůžu opomenout přítomnost Olivie, která sama zvedne 80% hodnocení mezi pánskou částí uživatelstva. Budu věřit, že i Reynolds se toho zúčastnil jen kvůli ní.

• 19.3.2011  13:06

Hudba je opravdu mocný nástroj.

• 18.1.2011  18:32

S hokejem má film nakonec daleko víc společnýho než se na první pohled může zdát. Po velice slušné podívané, přišla poslední 20ti minutovka, která, jako to bývá často k vidění právě v hokejových zápasech, poslala doposud sympatický výkon do kopru. Paradoxně k tomu došlo na ledě při hrátkách s pukem, což je další spojitost s již zmiňovaným sportem. Možná sem zvrhlej, ale k hokeji patří vyražený zuby a tady by to byla aspoň jakáž takáž záplata. Asi je Walker tvrdší než bych do něj řekl. Každopádně závěr podle povinné šablony už byl při powerplay za rozhodnutýho stavu, takže darmo mluvit natož psát.

• 28.12.2010  12:00

Tak je to jasný, nesnáším Baruchela. Od teď jakmile uvidím, že hraje někde hlavní roli, tak dávám od filmu ruce pryč. Ani kdyby s ním měla hrát Natálka nebo třeba sám velký Belmondo, tak se zlákat nenechám. Jediný co ve mě po titulcích zůstalo byla vlna odporu a znechucení a to přitom ostatní herci nebyli vůbec špatní.

• 28.12.2010  11:48

Asi se nikdy nepoučim. Vždyť už podle traileru je vidět, že to bude americká klasika s rádoby vtipnými trapasy, který fungovaly naposled kdysi dávno v prcičkách. A stejně sem se na to zas podíval po zjištění, že tam hraje Alice Eve. Ta to nakonec beztak nezachránila, protože všechno přebíjí tragický výkon Baruchela.

• 12.12.2010  12:39
    Bez soucitu (2010)

Je to smutný, ale jediný světlý okamžik jsem u filmu prožil při vzpomínce na Pulp Fiction u scény se čtvrtlibrákem se sýrem.

• 2.11.2010  20:48

No pane Mangolde pokud přimhouřím obě oči, tak to dnes bude za 3. Od někoho jako Vy bych očekával mnohem pestřejší a promyšlenější podívanou, než tak obyčejný průměr, který by zvládl kdejaký "fušer".

• 21.9.2010  21:22
    Glee (TV seriál) (2009)

Občas je potřeba si u něčeho oddychnout a nezatěžovat si hlavičku komplikovaným dějem.

• 21.9.2010  20:59
    Borsalino (1970)

Belmondo s Delonem k sobě pasují jako Newman s Redfordem. Škoda, že obě dvojice natočili jen dva filmy, ve kterých společně ztvárnili rovnocenné hlavní role.

• 11.9.2010  22:44

Mé fotbalové srdce zaplesalo. Nepotřebuju vidět vyumělkované zápasy plné technických fines, ve kterých k rozhodnutí dochází poslední akcí a vymetením šibenice nejlépe nůžkami. Toho se mi přece dostává naživo v Gambrinus lize. Pohled do zákulisí je to, co mě a věřím, že nejen mě, zajímá nejvíc. Bojím se, že filmy jako tento budou i nadále vznikat jen vyjímečně.

• 9.9.2010  18:35
    Robin Hood (2010)

Nemůžu si pomoct, ale Ridleyho filmy mám rád a o to víc, když spojí síly i s Crowem. Nečekal sem žádný zázraky, zvlášť při převažující kritice a o to víc se mi konečný výsledek líbil. Dalším velkým plusem je přítomnost vždy sympatického záporáka Stronga. Naopak největší slabinou je samotný název filmu. Věřím, že jako tahák působí skvěle, ale každý čeká zbojníky a přepadávání boháčů na lesních stezkách. Jenže tady je hlavní poněkud jiná válka s jinými nepřáteli, než jsme byli doposud u Robina zvyklý. Právě ten jiný pohled na celou legendu se mi zamlouval mnohem víc, než klasický souboj s šerifem, který tu byl už tisíckrát. Aspoň nemusím porovnávat s mým oblíbeným Costnerovým Hoodem.

• 9.9.2010  13:44
    Centurion (2010)

Jsem zklamán. Doufal jsem, že Dominic West bude jedním z tahounů filmu, ale místo toho dostal na place míň prostoru než třináctý útočník v hokeji. K tomu trochu přehnané plítvání krví, kdy i z nejmenšího zranění stříká krve jak po přerušení hlavní tepny. A nakonec odfláknutý závěr, který mi naprosto srazil celkový dojem. Stejně sem fandil Olze.

• 26.8.2010  10:17

V průběhu filmu sem si několikrát vzpomněl na generála z Černých baronů a jeho "Chce se mi zvracet", protože mně se taky chtělo. A muchomůrkami ve smaženici, kterou sem u toho večeřel, to určitě nebylo. Jediný, co můžu vcelku pochválit je hudba a to je setsakra málo, pokud má jít o remake legendárního filmu. Jsem tak rád, že jsem počkal na DVD a nenechal se zlákat do kina, protože bych toho litoval víc, než víkendové návštěvy ligového zápasu Liberce.

• 23.8.2010  23:36

Sly nezklamal. Hlavy i končetiny lítali na všechny strany, kyblíky pod plátnem přetékali krví tak rychle, že je zaměstnanci kina ani nestíhali vylévat. A to je přesně to, pro co sem si do kina šel. U takovýho filmu není potřeba komplikovaně komplikovanýho a nečekaně vypointovanýho děje. Bohatě stačí vzít pár kaskadérů navlečených do uniforem a poslat na ně Ramba se Švédem. A že už to dnešnímu divákovi nestačí? Na to je odpověď jednoduchá. Kdo chce moc, nemá nic.

• 22.8.2010  13:54
    Sandokan se vrací (TV film) (1977)

Jako malej klučina sem ho miloval a pouštěl si ho na vhs skoro tak často jako Vinetoua. Dneska už to sice svým zpracováním a hlavně dialogy působí místy hodně naivně až hloupě, ale nemůžu přece Sandokana zavrhnout, když jsem na něm vyrůstal.

• 5.8.2010  17:03
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Kdyby mi před rokem někdo řekl, že začnu True Blood sledovat, asi bych se mu vysmál. Jenže přišel jeden deštivý den, kdy nebylo do čeho píchnout a najednou je všechno jinak. Ale že se vůbec divím, vždyť seriály z produkce HBO jsou jedni z nejkvalitnějších. Každopádně současná 3. serie nese na svých bedrech velkou zodpovědnost, protože musí vyzvednout seriál zpět do výšin, ze kterých po otřesné sérii druhé TB spadl.

• 5.8.2010  16:50
    Znovu 17 (2009)

Čekal jsem, že to bude blbost, ale chtěl jsem to vidět kvůli Perrymu. Nakonec z toho bylo vcelku příjemné překvapení, protože kupodivu se na to dá koukat, i když tam Matthew hraje jen pár minut v úvodu a na konci.

• 5.8.2010  16:43

Jak já toho Kutchera nemám rád. Sice se zbytkem osazenstva jsem byl jakžtakž spokojen, ale je to prostě klasická americká romantika, kde nic moc nepřekvapí. Své britské konkurenci nesahá ani po kotníky.

• 5.8.2010  16:30
    Počátek (2010)

Že je Nolan genius není žádným tajemstvím. A že je Inception důkazem bravurně zvládnuté filmařiny, je taky bez debat. Ale nemůžu si pomoct, něco mi tu do dokonalosti scházelo. Nechci opakovat co tu vidím u jiných komentářů, jenže nevím jak jinak to nazvat a jak lépe to vystihnout. Prostě a jednoduše mi tam chybějí emoce. Sice sem seděl přikovaný k sedačce a neodtrhl oči od těch krásných obrázků a poslouchal úžasnou Zimmerovu hudbu, ale při odchodu z kina jsem nějak postrádal pocit, že jsem právě prožil něco vyjímečného. Každopádně po dlouhém zvažování to plné hodnocení přece jen dám, i když s odřenýma ušima.

• 17.5.2010  17:41
    Kick-Ass (2010)

Matthew je svůj a v tom je jeho největší síla. Navíc si pokaždý vybere vynikající hereckou sestavu v čele s Markem Strongem, který ač je obrovský sympaťák, tak záporáci se pomalu stávají jeho silnou doménou. Když k tomu přidáte kvalitní scénář a našláplý soundtrack, vyjde z toho jeden z nejzábavnějších filmů, který jsem v poslední době měl tu čest vidět. Jen tak dál pane režisére, doufám, že si do X-menů nenecháte od nikoho zbytečně kafrat.

• 3.5.2010  11:39
    Město žen (TV seriál) (2009)

Lepší, když se Bill Lawrence bude soustředit na Cougar Town a nebude dál pokračovat ve znovuoživení (prznění) Scrubs. Cougar Town není sice nic světoborného, ale jako příjemné zkrácení dlouhé chvíle funguje spolehlivě. Courteney je pořád kus a ukazuje, že dovede utáhnout sitcom sama, stejně jako to dřív zkoušel i další z bývalých Friends Matt LeBlanc.

• 3.5.2010  11:28
    Iron Man 2 (2010)

To, pro co jsem si do kina na Iron Mana šel, jsem víceméně dostal. Nepočítám-li tu kyselou třešničku na dortu v podobě dabingu, na kterou si tu právem stěžuje každý druhý uživatel. Lidí zodpovědných za český dabing bych se chtěl jen zeptat: " A Vám se ten dabing jako líbil?". Ale zpátky k filmu. Dvojka pro mě sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale pořád je to skvělá zábava, u které jsem ani nestihl nudit. Moje největší obavy, aby to nedopadlo jako většina pokračování úspěšných jedniček, se tak naštěstí nenaplnily. Těším se, až se dostanu k možnosti vidět film v originálním znění, protože to hned bude o něčem jiném.

• 29.3.2010  23:03
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

Na úroveň svého předchůdce v podobě The Shield to rozhodně nedosahuje. A popravdě po posledním dílu 2. serie začínám pochybovat, že se to kdy změní. Tím ovšem nechci říct, že je seriál špatný. Autoři měli při vybíraní herců šťastnou ruku a třeba Kim Coates jako uchylnej magor Tig je výbornej. A samotný prostředí motorkářskýho gangu je sakra atraktivní a neokoukaný. Škoda, že příběh občas hodně zadrhává, až se divim, že takovej, už od pohledu, šílenec jako Kurt Sutter dokáže vymyslet podobný bláboly...Sečteno podtrženo SOA je kvalitní seriál, ale na absolutní špičku pro něj vede asi až příliš strmá cesta.

<< předchozí 1 2 3 4 5