Válka o planetu opic (2017)

Ze Zrození jsem byl více než nadšený, ale po zklamání z Úsvitu jsem od Války už tolik neočekával a šel jsem se na to podívat spíše jen proto, abych nějak tuto trilogii zakončil. Naštěstí jsem byl opět vyveden z omylu. Film je skvělý a se všemi postavami (no opicemi) jsem se za promítání opravdu sblížil a díky tomu tam byla nejedna scéna, která byla neskutečně dojemná, což jsem u opic vážně nečekal. Perfektní film, trošku mě mrzí horší dvojka, jinak by byla celá trilogie pro mě neskutečný nářez.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Pro mě překvapivě to byla celkem dobrá podívaná, myslel jsem, že už třetí reboot spideramana bude opravdu ale opravdu peklo, ale především přítomnost Tonyho Starka filmu hodně pomohla. Ze všeho toho, co by se dalo vytknout, si ale neodpustím dvě věci, Avengers si stěhují všechny svoje "poklady" a nedají na to ani jednoho superhrdinu, aby to ohlídal, to mi přišlo trochu mimo, ale OK... ale druhá věc, trochu mi tady nehraje, jak moc je spiderman odolný, z komiksů to přesně neznám, ale to na něj opravdu museli nechat spadnout několik tun nebo dokonce desítek tun betonu? A on z toho nemá ani modřinu? Tohle se mi vážně vůbec nelíbilo, obzvlášť, když ho ve filmu asi hodinu předtím vyřídila na několik hodin rána do hlavy. No tohle byl opravdu krok hodně mimo, ale jinak slušný film.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Oproti jedničce je zde všechno hnáno do ještě většího extrému. Stačilo většinou jen trochu ubrat a asi bych to hodnotil jinak, ale takhle jsou to 2 hvězdy.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Uměl bych si představit, že dám celému seriálu pět hvězdiček, jenže to by třetí a čtvrtá série musely vypadat drobet jinak. První a druhá sezóna byly skvělé, tak jaké jsou a kompletně si mě získaly. Bohužel třetí a čtvrtá byly pro mě utrpení, na seriál jsem se koukal spíš ze setrvačnosti (a jsem za to rád, že jsem vydržel kvůli páté sérii). Můj problém se třetí a především se čtvrtou byly neskutečně nudné fillery... a že jich tam bylo. Tyhle dvě série zkrátit každý díl o 15 minut a bylo by to perfektní. Takhle to ale byly neskutečně nudné desítky minut o ničem. Zároveň to taky bylo období, kdy mě štvali obě hlavní postavy. Vždy jsem se přikláněl buď k Jessemu nebo k Walterovi, ale někdy v téhle sérii bylo chování obou tak šílené, že jsem nepřál už ani jednomu z nich. No, naštěstí jsem vydržel a dostal se do páté série. To je neskutečný nářez, měl jsem obavy, že 16 dílu bude zase moc a bude to jen rooooooztahaný děj, kde se nic nebude dít, ale to jsem se mýlil. Celá série je ve skvělém tempu a podle mě je to nejlepší série ze všech. P.S. Walterovo "NOTHING!" mě snad bude děsit ještě pár dní. :)

Brickleberry (2012) (seriál)

Místy mi přišlo, že South park byl vedle tohohle seriálu slušný bráška. Ale určitě pobavil, rozhodně se zde nebojí ničeho...

Rick a Morty (2013) (seriál)

Skvělý seriál. Jediná chyba je, že má zatím tak málo dílu. :)

Westworld (2016) (seriál)

Těžko říct, jak to vlastně ohodnotit. Má to své silné stránky a občas WTF rozuzlení, ale některé linky jsou tak laciné, že jsem je sledoval jen s hrůzou. Přestože se některé tyto věci snažili vysvětlit, já jsem úplně přesvědčený nebyl...

Trans (2013)

Až na to, že podle mě tu hypnózu značně přeceňují, tak je to hodně zajímavý a hlavně rychlý film.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Film mi doporučilo více lidí, ale vzhledem k tomu, že mi k tomu řekli, že je to o tom, jak voják v WW II. zachraňuje lidi a vůbec neválčí a podobné věci, tak jsem si říkal, že pro mě to asi tolik nebude. O to víc mě překvapilo, jak jsem byl z filmu nadšený. Většinou bych asi kritizoval dlouhou předehru, kde se jen kecá a je tam "vývoj postav", ale v tomhle případě mi to vůbec nevadilo, dokonce v téhle častí byly pro mě jedny ze silnějších momentů. Určitě se na film podívám v budoucnosti znovu.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Neřekl bych, že už je to pátý díl. Po Černé perle mi ty díly začaly do sebe splývat a už bych ani nedokázal vlastně říct, o čem byl minulý díl. I když byl pátý díl opět to samé, jako všechny předchozí díly, souhlasím, že kvalita šla zase trochu nahoru (což potvrzuje opět vyšší hodnocení tady na csfd). I když si myslím, že to, jak to všechno tímhle dílem rozsekli, by mohli celou sérii ukončit a byl by to aspoň důstojný konec, mám pocit, že Piráti opět vydělají a další díl se stejně natočí.