Fire#2

Fire#2

okres Znojmo
renesanční člověk

homepage
Twitter: hellhouse3
Instagram: hellhouselp

9 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
 • 2.9. v 10:31

  Blair Witch: 20 let poté (2016)

  Blair Witch: 20 let poté přináší obrovskou nudu i pro diváky netknuté tímto příběhem. Narozdíl od prvního dílu tenhle snímek nepřináší nic převratného, nového ani zajímavého. U tohoto snímku jsem si zažíval několik mikrospánků, přičemž jsem vlastně nikdy o nic zásadního nepřišel. Základní kouzlo neviděného, z prvního dílu, v tomto snímku bylo v druhé polovině zabito. Jakási zvláštní nohatá nicneříkající stvůra, která se několikrát objevila na mikrovteřinu filmu žádnou hvězdičku navíc nepřidá. Ba naopak. Sledováním tohoto snímku vzrůstá chuť na zhlédnutí pilotního filmu :)  

  Blair Witch: 20 let poté (2016)
 • 2.9. v 09:43

  Přenašeči (2009) ***

  Nejde přímo o tradiční zombie vyvražďovačku hord, ale film sleduje skupinku lidí, kteří se společně na cestách apokalyptickým světem dostávají na různé křižovatky rozhodování. Dojde-li autu benzín v nehostinné krajině, je lepší zachovat se lidsky a projíždějící auto zastavit a požádat, nebo si jej prostě vzít?

  Přenašeči (2009) ***
 • 2.9. v 09:28

  Nezvratný osud 2 (2003) ***

  Když se řekne Nezvratný osud, vybaví se mi vždycky kamion, který převáží klády. Bývám tak s nadsázkou nejistý, když takový nakladač potkám na silnici v reálném životě. Osobně mě nejvíc "vyděsil" právě druhý díl, kde mi přišly nehody před smrti velice živé, uvěřitelné, pravděpodobné - mohly by se stát i Vám :O Takže shrnuto a podtrženo, když se řekne Nezvratný osud, vybavují se mi nejvíce scény z druhého dílu.

  Nezvratný osud 2 (2003) ***
 • 2.9. v 09:16

  Nezvratný osud (2000) ****

  Ve své době to byl pro mě snímek, který měl své kouzlo, protože jsem nic podobného do té doby neviděl. Film o předtuše mladého muže, který se vyplní a hrstka lidí spolu s ním doslova uteče smrti z lopaty. Jenže ona si pro ně zase přijde, aby splnila svůj plán...

  Nezvratný osud (2000) ****
 • 27.8. v 20:36

  Temná krajina (2009)

  Temná krajina je snímek, který ve mě svoji atmosférou vyvolával pocit, že jde o zfilmování jakéhosi noir komiksu. Místní efekty světla v jinak neustále tmavém prostředí na mě tak působily. Každopádně jsem se zpočátku docela nudil a až závěr to dokázal vcelku pěkně zachránit.

  Temná krajina (2009)
 • 16.8. v 11:02

  Místo nahoře (2002) TV Seriál ****

  Pohodový český seriáál z běžného života, který mapuje osudy několika rodin. Jeden ze stále dobrých seriálů, na které se rád s odstupem času opakovaně rád podívám.

 • 11.6. v 21:03

  Já jsem Stěna smrti (1978) ***

  Já jsem Stěna smrti

  Snímek zobrazuje netradiční kaskadérský motocyklový výstup v oválu a poté v ocelové kouli. Hlavní roli se ujal stárnoucí motorkář, který by chtěl ještě před ukončením kariéry vytvořit něco velkolepého. Snímek tak zobrazuje jeho setkání s dalším nadšeným a mladším milovníkem motorek, rychlé jízdy a záhy také jeho dcery. O snímku jsem slyšel nedávno poprvé. Nikdy předtím jsem o něm neslyšel. Ovšem natáčel se v zajímavých lokalitách a mimo jiné ve Znojmě. V zajímavostech u filmu o tom není žádná zmínka, ovšem na screenu je jednoznačně v dáli vidět Loucký klášter, nebo se pletu?

  Já jsem Stěna smrti (1978) ***
 • 10.6. v 16:23

  Mechanický pomeranč (1971) 2,5*

  Špatná doba, dobrý film?

  Mechanický pomeranč zůstává mému zraku opět nepochopeným. Ve své době šlo zřejmě o snímek, který dokázal syrově zobrazovat násilí mimo horor, možná.

  Zřejmě spoustu lidí zaujal i neotřelým volnomyšlenkářským chováním a mluvou hlavní hrdina. Snažím se pochopit kult tohoto snímku, ale stejně jako u Pulp Fiction se prostě moje zraky koukají na průměrný film.

  Mechanický pomeranč (1971) 2,5*
 • 10.6. v 16:17

  Misery 3,5*

  Misery nechce zemřít (1990)

  Četl jsem knihu a pak viděl film. Sepsal své dojmy ZDE.

  Misery 3,5*
 • 4.6. v 20:03

  Už je tady zas (2015)

  Už je tady zas (2015)

  Líbí se mi, jak ve filmu vyobrazovali tvůrci postupně stejné kroky Hitlera podle skutečnosti, tak jak nám je vypráví dějiny, ovšem zajímavou formou, s místní nadsázkou a vtipem. Navíc vidím ve filmu spoustu věcí mezi řádky a odkazů, možná... :-)

   

  Současnost-film: Hitler se zjeví v roce 2015 z ničeho nic, ležící ve křoví a zprvu neví kde je.

  Minulost: I tehdy se ve své době zjevil "z ničeho" a dokázal postupně prosazovat svou.

   

  Současnost-film i minulost: Psaní knihy v "azylu", vysedávání v pivnicích, setkávání s politickými "kolegy", postupný dojem lidí se překlenuje z nadšení po váhání a strach... ap.

   

  Současnost-film: Zbavování se těch, kteří mu pomohli se dostat do politiky a byli poté nepohodlní.

  Minulost: Noc dlouhých nožů ap.

   

  Super byla také scénka, která parodovala toliko parodovanou scénku z Hitlerova bunkru.

   

  Zároveň bych situaci v Německu k dnešnímu dni nepodceňoval. V závěru filmu jako by se odkazovalo na to, že chybí jen málo, než situace v zemi bude eskalovat do takové míry, že se opravdu zjeví někdo, kdo bude Hitlerovi podobný. A pak už to půjde vše ráz na ráz. Zaděláno minimálně na občanskou válku.

   

  Zřejmě jsem udělal chybu, že jsem se nedíval na originální znění. Dabing Hitlera mi příliš nesedl.

   

  Už je tady zas (2015)
<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace