Fire#2

Fire#2

okres Znojmo
renesanční člověk

homepage
Twitter: hellhouse3
Instagram: hellhouselp

9 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
 • 11.6. v 21:03

  Já jsem Stěna smrti (1978) ***

  Já jsem Stěna smrti

  Snímek zobrazuje netradiční kaskadérský motocyklový výstup v oválu a poté v ocelové kouli. Hlavní roli se ujal stárnoucí motorkář, který by chtěl ještě před ukončením kariéry vytvořit něco velkolepého. Snímek tak zobrazuje jeho setkání s dalším nadšeným a mladším milovníkem motorek, rychlé jízdy a záhy také jeho dcery. O snímku jsem slyšel nedávno poprvé. Nikdy předtím jsem o něm neslyšel. Ovšem natáčel se v zajímavých lokalitách a mimo jiné ve Znojmě. V zajímavostech u filmu o tom není žádná zmínka, ovšem na screenu je jednoznačně v dáli vidět Loucký klášter, nebo se pletu?

  Já jsem Stěna smrti (1978) ***
 • 10.6. v 16:23

  Mechanický pomeranč (1971) 2,5*

  Špatná doba, dobrý film?

  Mechanický pomeranč zůstává mému zraku opět nepochopeným. Ve své době šlo zřejmě o snímek, který dokázal syrově zobrazovat násilí mimo horor, možná.

  Zřejmě spoustu lidí zaujal i neotřelým volnomyšlenkářským chováním a mluvou hlavní hrdina. Snažím se pochopit kult tohoto snímku, ale stejně jako u Pulp Fiction se prostě moje zraky koukají na průměrný film.

  Mechanický pomeranč (1971) 2,5*
 • 10.6. v 16:17

  Misery 3,5*

  Misery nechce zemřít (1990)

  Četl jsem knihu a pak viděl film. Sepsal své dojmy ZDE.

  Misery 3,5*
 • 4.6. v 20:03

  Už je tady zas (2015)

  Už je tady zas (2015)

  Líbí se mi, jak ve filmu vyobrazovali tvůrci postupně stejné kroky Hitlera podle skutečnosti, tak jak nám je vypráví dějiny, ovšem zajímavou formou, s místní nadsázkou a vtipem. Navíc vidím ve filmu spoustu věcí mezi řádky a odkazů, možná... :-)

   

  Současnost-film: Hitler se zjeví v roce 2015 z ničeho nic, ležící ve křoví a zprvu neví kde je.

  Minulost: I tehdy se ve své době zjevil "z ničeho" a dokázal postupně prosazovat svou.

   

  Současnost-film i minulost: Psaní knihy v "azylu", vysedávání v pivnicích, setkávání s politickými "kolegy", postupný dojem lidí se překlenuje z nadšení po váhání a strach... ap.

   

  Současnost-film: Zbavování se těch, kteří mu pomohli se dostat do politiky a byli poté nepohodlní.

  Minulost: Noc dlouhých nožů ap.

   

  Super byla také scénka, která parodovala toliko parodovanou scénku z Hitlerova bunkru.

   

  Zároveň bych situaci v Německu k dnešnímu dni nepodceňoval. V závěru filmu jako by se odkazovalo na to, že chybí jen málo, než situace v zemi bude eskalovat do takové míry, že se opravdu zjeví někdo, kdo bude Hitlerovi podobný. A pak už to půjde vše ráz na ráz. Zaděláno minimálně na občanskou válku.

   

  Zřejmě jsem udělal chybu, že jsem se nedíval na originální znění. Dabing Hitlera mi příliš nesedl.

   

  Už je tady zas (2015)
 • 18.5. v 00:17

  Matrix (1999) ***

  Po mnoha letech si jej pouštím znova. Zestárl jsem, říkal jsem si, konečně tenhle snímek docením. Po dvou hodinách sledování jsem se rozhodl dát filmu 3*. Zajdu na csfd... a hle... já už jej hodnotil před léty úplně stejně. Některé filmy na mě prostě lepší dojem neudělají ani s odstupem času. Možná tenhle sci-fi není úplně pro mě. I tak se na to dívat dá, efekty jsou pěkný i dnes. Ve své době to bylo něco převratného. Je to takový Kill Bill :D Ovšem svět nesvět Matrixu mě neslovuje natolik, abych si pustil další díly.

  Matrix (1999)

  Matrix (1999) ***
 • 21.3. v 12:37

  Oni 2 ***

  Oni 2: Noční kořist (2018)

  Jestliže se říkává, že druhý díl filmové série bývá slabší a v konečném účtování dopadá hůře, v tomhle případě to tak není. Co chybělo prvnímu dílu to druhý vynahradil. Byl jsem na tom v kině a pondělní projekce o 21. hodině přitáhla do útrob ca 20-30 lidí.

  + GTA prvky :D

  + Inspirace 80. (slasher, hudba, nadsázka v závěru)

  + zvrat (bazén)

   

 • 19.3. v 23:16

  Oni (2008) *

  Oni je výživný film, který Vám nabídne v úvodních třiceti minutách absolutní nudu v podobě rozhovourů dvojice v jednom domě. Sem tam někdo zaklepe aby se zvážnila situace a poté se pokračuje nudou. Zásadní zlom přichází od třicáté minuty, kdy jeden z dané dvojice nečekaně odejde a samotná žena se v bytě sama bojí. Film nabírá "spád" od té první hodiny. Nejlepší jsou stejně ty patnácti minutové titulky v závěru.

   

  1*

 • 1.1. v 08:52

  Roming

  Roming (2007)

  Pustil jsem si film kvůli údajným hláškám a velké srandě. Nikde jsem ji nenašel a tuhle zdlouhavou kravinu jsem ještě musel přetáčet hlavně v hudebních pasážích. Nebýt Bolka, nemělo by smysl filmu vůbec dávat šanci. Za Bolka 2*

 • 2.8.2017 v 14:10

  Potraviny, a.s.

  Potraviny, a.s.

 • 10.5.2017 v 02:59

  Alonzo, Muž bez rukou 1927

  Film mi připomínal svým zasazením snímek Zrůdy. Stejný režisér. Podrobněji jsem se rozepsal ZDE

  Alonzo, Muž bez rukou 1927
<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace