Fire#2

Fire#2

okres Znojmo
renesanční člověk

homepage
Twitter: hellhouse3
Instagram: hellhouselp

9 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
 • 19.5. v 01:20

  Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988) **

  Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988)

   

  Snímek na svém startu začíná vcelku bizarně. Ve vesmíru se potuluje prapodivná raketa s ještě podivnějším osazenstvem ve svém nitru. Posádka tří mimozemšťanů připomíná svým vizuálem něco mezi Opičím králem, Power Rangers a Alfem. Když pak film pokračoval titulkama a s typickou muzikou osmdesátek, říkal jsem si oukej, tohle by mohla bejt sranda.

   

  Trojice chlupáčů v raketě se oddává běžnému režimu cestovatelů vesmírem. Připravují snídani, hašteří se nebo na obrazovkách sledují co se děje na různých planetách. Zatímco masky protagonistů (ani maska nepomohla k utajení Jima Carreyho) jsou vtipné (pokud to tak mělo být), nářečí a tónika hlasů je přímo libozvučně lobotomická. Dosahuje takového rozměru, že jsem přemýšlel, zda to má být vtipné nebo vážné. Přiklonil jsem se k první variantě a začal mít o filmu pochybnosti.

   

  Ale zpět k ději filmu. Osazenstvo rakety zahlédne na "radaru" polonahou dívku v bikinách, která zrovna sundává svůj vrchní díl plavek pro lepší opálení. Inu, co čert nechtěl, v chlupáčích se rozproudil testosteron a začala tahanice o řízení rakety. Trajektorie pohybu nabrala směr Země a skončila přímo v bazénu vedle zmíněné dívky. Ta zprvu samozřejmě nevěří svým očím a tak dojde na první oťukávání s mimozemskými bytostmi. 

   

  Jak se zdá, tyhle kreatury nakonec nejsou nepřátelské. Jsou učenlivé, komunikativní a milující. I přesto, že dívka neprožívá se svým partnerem příliš skvělé intimní období a její rozladěnost z nedostatku pozornosti je znát, dokáže chlupatou trojici vyslechnout a začlenit je do lidské společnosti. Nejprve je seznámí se svou kamarádkou v kadeřnictví, která je zbaví barev a srsti a hle! Jim Carrey blonďák je tu! Já stejně věděl, který z nich to byl! :)

   

  Jestli jste se v textu dopracovali až sem, tak ano, dojde na sex s mimozemšťany. Vždyť už vám to název napovídá! Každopádně se kluci vesmírní podívají na diskotéku, nouze o výstřihy nebude a kdoví, jestli se budou ještě chtít vrátit domů :) 

   

  Všechny moje popsané poznatky by mohly nastínit, že se film může řadit k průměrné dobové komedii. Já říkám ano, a odebírám jednu hvězdu. Když už jsem překousl zvláštní začátek, pokračoval přes pasáže, kde se zpívá (kdo tohle ve filmech vymyslel?), očekával jsem v průběhu filmu něco, co mě udrží. Neudrželo. Nevýrazné herecké výkony nemohl zachránit ani Jim Carrey, který tu hrál retardovaného ufouna a nemohl se tu zdaleka projevit tak jak by chtěl. Jakoby ho zavřeli do průhledné krabice. Vy ho vidíte, čekáte co bude, ale není prostor.

   

  Herečka v hlavní roli Geena Davis, kolem které se to všecko točilo byla fajn. Hlavně v tom sexy oblečku! Její přítel velká bída, ani mu nepřijdu na jméno. No a role trojice mimozemšťanů... prostě mimoni s vizuálem filmu 50.let. Bohužel, krom vizuálu i poté, co si sundali masky. Cítil jsem tu jemný nádech Blbý a blbější (jízda v autě, rozcuchaný blonďák jako kamarád a bláznivé grimasy Jimma Carreyho), s tím rozdílem, že to je fakt skvělá komedie.

  Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988) **
 • 16.5. v 17:42

  Peggy Sue se vdává (1986)**

  Peggy Sue se vdává (1986)

   

  Snímek nabízí v obsazení zvučná herecká jména - Helen Hunt, Nicholas Cage nebo Jim Carrey. Právě poslední jmenovaný je tím, proč jsem se k tomuto filmu dostal. Nedávno jsem si prohlédl filmografii Jima Carreyho a napadlo mě, že bych si jeho hereckou kariéru připomněl hezky od začátku. Prvním nejstarším filmem, který jsem byl schopný nalézt v českém dabingu byl, již zmíněný, Pro jedno kousnutí. Tam si Jim zahrál hlavní roli. V díle Peggy Sue se vdává tomu nakonec tak nebylo. Pojďme se na to mrknout postupně.

   

  Jim Carrey tu hraje spíše vedlejší roli, stejně tak i Helen Hunt. Podium patří dvojici Nicholas Cage (Charlie) a Catherine Hicks (Peggy). Tato dvojice tu ztvární roli rozvedené dvojice, která se shodou náhod vlastně dostane zase dohromady, nebo vlastně ne. Jak to k sakru je? Peggy si vyrazí na ples, na takové setkání spolužáků ze střední školy. Potkává staré známe a je jasné, že přijde na přetřes i otázka na její rozbité manželství. Peggy bilancuje a přemýšlí nad tím, jaké by to asi bylo, kdyby v mládí věděla co dnes. Na závěr plesu se vyhlašuje nejúspěšnější pár. Shodou okolností se stane vítězkou tamní "soutěže" o nejlepší pár a jakmile vystoupá na podium, dolehne na ni tíha pozornosti a  omdlí. Probudí se záhy, ale něco není v pořádku, píše se rok 1960. Peggy má skvělou příležitost změnit svoji budoucnost. Jak s tím naloží?

   

  S odstupem času budu asi těžko hodnotit, jaký měl dosah tenhle film ve své době. Faktem ale je, že mnohé i starší kousky jsou skvělými trháky i dnes. To však není případ tohoto snímku. Film není vyloženě blbej nebo nudnej, ale přišlo mi to vše takové táhlé jak sopel a žádná postava nebyla tak nějak uvěřitelná. Johnyho Cagee mám vcelku rád, ale tady mě sral a pořád jsem tak pokukoval kdy se nascéně objeví Jim Carrey. Helen Hunt jsem nevyhlížel, protože jako dcera matky, která odcestovala do minulosti, vlastně ještě neexistovala :D Myslím že film by se dal smrsknout do sedmdesáti minut a mohl by tak být o půl hodiny kratší. Cestování do minulosti, i přes provedenou formu (omdlení na podiu) už bylo ve filmech nesčetněkrát použito, a fungovalo to. Třeba Návrat do budoucnosti (1985) o rok starší film. 

   

  Závěrem bych tenhle film řadil mezi ty, které nemusíte sledovat po celou dobu, ale lze si jej pustit u vaření, škrábání se na prdeli nebo při žonglování. Protože po hodině se začnete v křesle ošívat jak malé děcko napumpované cukrem, chtě něco vyvádět. Film si u mě nedokázal udržet pozornost po celou dobu.  Je to takový ten načechraný film alá Rosamunde Pilcher táhlá romantika. Ono neustálé opakování jména Peggy Sue vám rozezní v uších něco jako Penisů. Pokud si nepotřebujete rozšiřovat obzory o další film se známými herci, mrkněte se zase na Návrat do budoucnosti ;)

   

  Peggy Sue se vdává (1986)**
 • 14.5. v 19:05

  Pro jedno kousnutí (1985) ***

  Pro jedno kousnutí (1985)

  Zprvu jsem si myslel, že jde o nějakou rodinnou komedii o upírech. Po prvních minutách mi došlo, že jde pouze o komedii o upírech. Téměř čtyři stovky let žijící upírka si po staletí udržuje svůj mladý vzhled díky krvi mladých paniců. Čím starší panic je, tím lepší má krev chuť. Jenže doba je taková, že nalézt panice v rozmezí 15-20 let je zhola nemožné.

   

  A v tento okamžik přichází na scénu Mark (Jim Carrey), který se svoji dívkou usiluje o první intimní chvilku se vším všudy už čtyři roky. Neúspěšně. Nechám tu prostor pro potlesk za neuvěřitelnou trpělivost a můžeme v textu pokračovat. Dívkou je opět odmítnut a tak se vydá upustit ventil s kamarády do baru. Co čert nechtěl, seznámil se tu se zmíněnou upírkou, která jej pozvala k sobě domu a poprvé ho ochutnala...ehm krev samozřejmě. 

   

  Mark si na strávenou noc vůbec nepamatuje a začíná na sobě pociťovat malé změny. Začne se zajímat o pitvání žáby. Ochutná syrové maso, vystraší sebe i malé děti v okolí a najde zalíbení ve spaní v uzaviratelné truhle. Rodiče o něj mají strach, stejně jako jeho přítelkyně. Do děje vstupují také jeho kamarádi, kteří touží po detailních informacích onoho večera s "upírkou". 

   

  Film bych neřadil mezi "bláznivé komedie" ani mezi rodinné komedie. Je  to debut Jimma Carreyho v příjemné komedii, která tak nějak uplyne a vy se  trošku pobavíte. Já mám slabost pro filmy z osmdesátek, takže jim většinou ještě přidávám hvězdy navíc. Ovšem zrovna tohle je takový průměrný film co neurazí, příjemně uplyne a za pár týdnů už si na něj zase nevzpomenu. Každopádně i přesto jej doporučuju. 

  Pro jedno kousnutí (1985) ***
 • 24.3. v 11:46

  Veliká příležitost (1949)

  Veliká příležitost (1949)

  Parádní film. Obecně hodnotit takové snímky s odstupem času je obtížné. Já na to koukám jako na odraz doby. A je dobré vidět a vědět, jak to chodilo, jak se "budovalo". Je dobré nezapomínat a připomínat si historii.

 • 23.2. v 13:28

  Zemřít mladí (2019)**

  Zemřít mladí (2019)

   

  Tak jsem si namátkově vybral zase nějaký novější film a musím říct, že se to dalo, ale nic moc děvčata. Přišlo mi to jako neustále natahovaná kaše, kde za zvuků hejmanniggabanggang songů se nás film snaží pořádně implementovat do určité komodity lidí a pouličního hard lajfu. 

   

  S klidem můžu říct, že jsem pár filmů z tohodle prostředí viděl a tohle mě moc nezaujalo. Akční třepotavá kamera i mimo akční scény zřejmě znamenala ztrátu stativu, emoušn hudba ve mě opravdu nevzbuzovala nic a do žádné postavy jsem se nevcítil. 

   

  Dva malí kluci, bratři, jsou kurýry dodávek drog a zároveň výběrčími. Přesněji řečeno jeden je a druhý by chtěl být. V rámci jedné ze zakázek se dvě "cihly" zásilky nedostanou kam mají a vznikne neuvěřitelně táhlá zápletka, že by jeden chcíp na nudu. Chlapec má dovézt zásilku dvou "cihel" za město, jeden z nohsledů ze stejného gangu na něj má dohlédnout a sere ho, že nedostal tu práci on. Po cestě se jedna cihla ztratí a dojde ke konfrontaci hocha a "kontrolora". V tenhle okamžik bych tam střihl scénář, kdy to hoch hodí na svého "kontrolora", že mu cihlu ukradl a mohla by tam vzniknout zajímavá paralelní pronásledovačka. To se nestalo.

   

  V průběhu filmu je osmiletej kluk skopanej svým gangem třicátníků na ulici do kuličky, prý je to příjímací rituál. Pak je postřelenej. No a stále si to optimisticky sviští bez náznaku bolesti :D V závěru jej můžeme vidět kompletně zasraného od krve ve vlaku a nikomu to nepřijde divné :D

   

  Skvělá scéna kde jsem umíral smíchy byla v garáži, kde pracoval v autodílně JCVD. Leží tam jeho šéf, ženská ho drží v náručí, do toho hraje tesklivá hudba, která se rozezní jakmile JCVD ustřihne kus obvazu a utře dědovi hlavu :D Tady to prostě nefunguje. Ani jedna z postav, včetně JCVD vám k srdci vůbec nepřiroste.

   

   

   

  Hey man, gang bang, čeky dap ou yeah, howgh. Domluvil jsem.

  Zemřít mladí (2019)**
 • 23.2. v 10:58

  Městečko Southpark

  Vzpomínám na kultovní seriál, hezky od začátku

  Městečko Southpark
 • 30.1. v 18:19

  Gremlins (1984) ****

  Gremlins je pořád celkem sranda i po tolika letech. Tu melodii si občas pobrukuju :)

   

 • 28.1. v 17:20

  Koukám na Nováky!

  Seriál, který v devadesátkách sledoval každý, má nyní tak nízké hodnocení. Je to samozřejmě zub času, který se na dnešním pohledu násobně podepsal. Přesto se s nadhledem a přivřeným okem kritika dá na seriál v klidu dívat i dnes. Je to ten typ seriálu, u kterého něco děláte a posloucháte třeba na půl. V dnešní době je takových plno - od Ulice, Soudkyní, Policajtů a dalších. Podobně jako u Beverly Hills 90210 na seriál všichni koukali (první sitcom v ČR?) a dnes se tváří jak je to hrozný a nedá se na to dívat :-) Já to hodnotím po svém 

   

  Seriál lze zhlédnout na YT online zde

 • 4.11.2019 v 22:56

  Aktuálně sleduju seriály:

  Dexter

  Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

 • 20.9.2019 v 18:49

  Řbitov zviřátek (2019) **

  Nudná blbost, nebál jsem se a ani se nelekal typických zvýšených zvuků v pasážích ticha - jak nečekané.

  Řbitov zviřátek (2019) **
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9