Fire#2

Fire#2

okres Znojmo
renesanční člověk

homepage
Twitter: hellhouse3
Instagram: hellhouselp

9 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
 • 19.3. v 14:28

  Yes Man (2008) 4*

  Yes Man (2008)

  Jim Carrey opět jede. Ve snímku Yes Man se hodlá do života pořádně obout a díky stejnojmennému kurzu se rozhodne přijímat jakékoliv výzy. Na všechny otázky musí říci Ano. Život se mu tak obrátí vzhůru nohama. Unikne ze stereotypu a cesty osudu mu přihrají za odměnu spoustu zážitků a novou přítelkyni.

  Yes Man (2008) 4*
 • 8.3. v 17:16

  23 (2007) dříve 3* dnes 2*

  23 (2007)

  Očekával jsem trošku něco jiného. Opět mě u filmu udržel Jim. Překvapilo mě, že jsem už snímek kdysi hodnotil. Vůbec si to nepamatuju a za pár dní to bude stejné.

  23 (2007) dříve 3* dnes 2*
 • 8.3. v 07:56

  Finty Dicka a Jane (2005) 2*

  Finty Dicka a Jane (2005)

  Jednou jste nahoře a jednou dole. V téhle komedii se můžeme podívat na vzestup a pád jedné rodiny, která přijde o veškeré finanční prostředky. Jejich nedostatek se tak dvojice rozhodla vyřešit po svém - drobnými loupežemi. S jídlem roste chuť a tak po zaplacení složenek touží po čím dál větším kousku.... Jima mám rád, ale tady jsem se nudil. Paradoxně to právě on vytáhl na 2* 

  Finty Dicka a Jane (2005) 2*
 • 7.3. v 17:31

  A máte nás, holky, v hrsti (TV film) 4*

  A máte nás, holky, v hrsti (TV film) (1980)

  Vladimír Menšík: "Ženské tě chtějí vždycky předělat"

  Jiří Hrzán (soused): "Jak to myslíš?"

  Vladimír Menšík: "No když si ženská vezme Nováka, bude z něj chtít udělat souseda Vomáčku. Jestliže si vezme Vomáčku, tak zákonitě z něj bude chtít udělat Nováka! Nic za tím nehledej, tak to prostě je. No a já mám pocit, že ze mě chce udělat zrovna tebe a naopak"

 • 7.3. v 16:16

  Kam doskáče ranní ptáče 5*

  Kam doskáče ranní ptáče (1987)

  Tenhle film je skvělý svým nápadem, obsazením a celkově se na něj vždycky po nějaké době rád podívám. Hlavní roli tu hraje klučina, který holduje vědeckým pokusům, je znám svým výstředním koníčkem v celém domě. Ovšem lecco dokáže opravit a pomůže tak zprovoznit třeba rozbitou televizi sousedce. Jednou se mu však podaří něco daleko většího. Dokázal sám sebe naklonovat!

  Kdo by v dětství nechtěl mít svoji kopii? Takovou, která by za něj dělala domácí práce, chodila do školy a originál by si mohl hovět a dělat co chce! :O

 • 28.2. v 17:04

  Zahrada dětí (TV film) (1982) 3*

  Zahrada dětí (TV film) (1982)

  Film je rozdělen na dvě hodinové části. Mapuje generační rozdíly a pohledy na svět. Rodiče i dospívající děti se mnohdy prostě neshodnou na tom, kam se jejich cesty mají ubírat. V tomhle kontextu tak vznikají malé i větší spory. Ty se v pozdější fázi filmu ukáží jako banalita, když se rodiče zabijí v autě a nejstarší syn tak přejímá do svých otěží malé sourozence, školu, sport i vztah s přítelkyní. Jak vidno, nelze vše stíhat najednou a tak se bude muset rozhodnout čeho se vzdát.

  Zahrada dětí (TV film) (1982) 3*
 • 28.2. v 16:32

  Pražská 5 (1988) 3*

  Pražská 5 (1988)

  Koukal jsem na tenhle snímek u vaření na tabletu. Kdybych si to pustil večer před spaním, pravděpodobně usnu ještě před koncem. Tenhle film nebude úplně pro mě. Ale leccos dokážu ocenit. Je to takový zajímavý sled několika dílčích umění. Pražská 5 je sloučenina několika "příběhů". Dočkáte se tu recitace, tance, odkaz na němé grotesky (což cením) nebo také skvělou parodii na budování z dob komunismu. Protože snímek vznikl ještě během totality, přidávam za tuhle odvahu další hvězdu.

   

  Top scénka, která byla sehraná tak skvěle, že bych zřejmě skoro nerozeznal od originálního filmu:

  "Proč s námi nejdete v jedné řadě!"

  "Proč s námi nepřidáte ruku ke společnému dílu!"

  "Touláním Nový svět nevybudujeme!"

  "Ach.... proč si takový.... jiný....."

   

  PS: Nevzpomenu si na název filmu, prostě budovatelský snímek tohoto tipu

   

  Pražská 5 (1988) 3*
 • 28.2. v 16:19

  Tak se ptám - Od sedmi do čtyř (E09) (epizoda) (1982) 3*

  Tak se ptám - Od sedmi do čtyř (E09) (epizoda) (1982)

  Mám rád Československé TV filmy. Něco mě k nim upíná a jsou parádní výplní třeba při vaření. Zprvu jsem mysle, že jde o nějakou povídku z Bakalářů, ale nakonec jde o jiný "seriál". Děj pojednává o neúplné rodině, které do života vstoupí muž. Matka s dcerou žije nějakou dobu sama. Později se seznámí s mužem, se kterým se stýká zprvu po taji. Vzrůstající náklonnost ji přinutí jej seznámit s dcerou. Ta však na takovou změnu reaguje dost opovržlivě a začíná tak v poklidné domácnosti vytvářet dusno. Dcerka si matku uzurpuje pro sebe, je ji přece čtyřicet a už nikoho nepotřebuje! Film založený na dialozích poukazuje hned několik zajímavých prvků:

   

  - I s odrostlým dítětem přece život po čtyřicítce nekončí

  - I když si dcera myslí, co je pro mámu nejlepší, nemusí to být vždy podle jejího pohledu

  - I když jako matka děláte pro své dítě první poslední, nikdy to ve svém pubertálním věku nedokáže ocenit

  Tak se ptám - Od sedmi do čtyř (E09) (epizoda) (1982) 3*
 • 28.2. v 15:55

  Počítání oveček (TV film) 4*

  Počítání oveček (TV film) (1981)

  Příjemný film, který hezky mapuje dětský pohled na život v nemocnici. Dívka, která se tu potuluje po chodbách, oslovuje sestry jako tety a primáře jako strejdu. Díky své nemoci prakticky nezná jiné prostředí než to nemocniční. Její pohled na smutný osud je krásnou ukázkou čisté dětské duše, která se na problémy dívá úplně jinak, než dospělí. Člověk tak už nějak pozná práci Karla Kachyňi :)

   

  Jednotlivé postavy si prostě postupně oblíbíte, třeba údržbář, věčně opilý a dospávající kocovinu. Je tu viděn dětským pohledem jako vypravěč a samorost. "Jó.... svatba to je počátek konce děvenko.." 

  Počítání oveček (TV film) 4*
 • 6.2. v 18:36

  Joker (2019) ***

  Joker (2019)

  Vcelku příjemný pohled na to, jak to mohlo být před zrozením samotného Batmana. Sonda do života Jokera, kterému nebylo shůry dáno prakticky v ničem. Duševně nemocný, žijící v neustálých lžích a nepochopený. Další polínka do cesty jeho života házel osud s velkou kadencí a tak nebylo divu, že mu po čase mrdlo úplně. Jediné co bych vytknul je délka filmu. Kdyby to bylo o půl hodiny kratší, mělo by to lepší spád. Je mi jasné, že se snažili zmapovat veškeré vztahy, vnitřní rozpoložení Arthura (Jokera), ale mnohdy se to opakovalo (jako divák jsem byl již obeznámený s jeho smíchem, nemusíte mi to pod nos předkládat za každé situace). Film fajn, ale vím, že už se na něj nikdy nepodívám znova.

   

  Stopáž na schodišti na začátku filmu a na jeho konci ve mě evokovala zajímavou paralelu mezi vnitřním životem člověka. Svět je takový, jaký si vy sami vytvoříte (na začátku šel tímto místem v depresi a celé okolí vypadalo opravdu zle, načež když stejným místem Arthur protančil, vypadalo okolí jasně a příjemně). Realitu si vytváříme v naší mysli.  

  Joker (2019) ***
<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12