• Krátkometrážní

Korunka ke korunce (1938)

Hodnotím celý projekt, protože bohužel nevím, kterou část stvořil Norman McLaren. Ukládáme si peníze v záložnách na "deštivé dny". V Skotsku prší velmi často. :) Nicméně nejzajímavější byla poslední animovaná část snů o novém bytě. Jako osvětový snímek vtipné a krativní.

Mail Early (1941)

Další z řady McLarenových osvětových snímků: Pište včas, abyste mohli potěšit své přátele!

Là-haut sur ces montagnes (1946)

Velmi zajímavá práce se světlem - stejně jako v A Little Phantasy on a 19th-Century Painting.

Extase (1932)

Óda na práci, přesto, že byla nádherně natočena a přesto, že ji odpouštím dobovou i ideovou tendenčnost, mi v závěru filmu pokazila jinak naprosto skvělý dojem ... Do málomluvného dílka se vetřela mnohomluvnost a banálnost dobové tendenční poezie a z filmu mi v hlavě zůstalo jen varování před tím, jak je to zlé, když je stroj nečinný ...

Irenka (2007) (studentský film)

Snobský materialismus a povrchnost na straně jedné a duchovní snobství a plytkost na straně druhé. Ano, spojené nádoby. Obé ne nepodobné prázdnotě luxusního bazénu ...

59-184-84 (2009) (studentský film)

Stárnoucí intelektuál - misogyn, jehož (u intelektuálů tak obvyklý) nedostatek vhodných partnerek, dovedl k ambivalentnímu postoji, v němž zakonzervován přešlapuje již přinejmenším třicet let. Tudy ne, přátelé!

Oblečen na zabíjení (1980)

Velmi nevyvážený, což mne ostatně dost zamrzelo. Od skvělých snových scén a scén pronásledování se propadá do nepříliš důvěryhodných druhořadých konverzačních vystoupení. De Palmovi protagonisté by se neměli pouštět do větších rozhovorů, možná by nemuseli mluvit vůbec ... síla filmu je všech scénách beze slov.