Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Je to sice silena blbost, ale velmi zabavna silena blbost. Nektery triky a akce jsou fakt desne absurdni, ale nejak mi to vlastne vubec nevadilo a sedlo do nalady. Ustredni trojka vyborna, tak chemie mezi nima byla vyborna.

Vlastníci (2019)

nejvtipnejsi cesky film, co jsem za poslednich 10 let videl. A ultimatni argument proti SVJ. To je naprosto dokonaly.

Rozhněvaný muž (2021)

Tohle byla naprosta BOMBA!!! Beckovej pribeh, ale jak paradne natocenej. Zivotni role Stathama, kterymu den zadumcivej zabijak bez emoci naprosto sedl a ty pohledy, co umi zabijet umi dokonale. Nejtemnejsi film Guye Ritchieho, vyborne odvypravene, zhlt jsem to jednim dechem. A ten soundtrack... jakoze u Ritchieho je soundtrack vzdycky skvelej, ale tady to je dokonalost. Rozhodne to nevidim naposledy, mozna nejlepsi film za posledni rok.

Tísňové volání (2018)

Zase jeden z tech filmu, u kterych se clovek musi ptat: proc to nejde u nas? 🙂 Jeden herec, jedna mistnost, telefon, par poskoku okolo s jednou vetou, naklady nula nula nic. Ok, prehanim, ale rozhodne to neni x milionu dolaru, ze jo. A drama jak vino. Detektivka, psychologicke drama a trochu navic je tam pribeh samotneho policisty na konci sluchatka. Odsypa to, hltate kazdej dalsi telefonat a indicii, nema to pres dve hodiny (haleluja, kde jsou ty doby, kdy 2 hodiny mel film vyjimecne) a hlavni herec je vybornej. Dejte si. 😉 9/10

Moje učitelka chobotnice (2020)

Wooow. Find someone who look at you the way that octopus looks at Craig. Fenomenalni dokument o pratelstvi cloveka s chobotnici. Jinak se to fakt nazvat neda. Craig Foster behem potapeni u brehu Jizni Afriky narazi na chobotnici a zpocatku jen sleduje jeji interakce s okolim. Ale necekane se chobotnicka zacne zajimat i o tu velkou obludu s ploutvema, co ji pozoruje kazdej den. Moment, kdy se sama rozhodne, ze se ho dotkne, je uzasnej... Craig pak chodi kazdy den a sleduje ji dal. Jak lovi, jak se brani pred predatorama, dokonce i jak si hraje s okolnima rybama, uzasny sledovat jak inteligentni tvor chobotnice je, jake obranne mechanismy pouziva, jak chytre lovi svou potravu. A vy to objevujete spolecne s nim, je to uzasny. Krasne o tom navic dokaze mluvit a popisovat, co se deje a priblizit vam to jeste vic.

Víkend na chatě (2020)

Vyborna konverzacka o parte dlouholetych pratel, co vyrazi na kazdorocni party na chatu na odlehlem ostrove. A postupne tam vyplouvaji na povrch davne lasky, odmitnuti, krivdy... a budete se u toho naramne bavit, protoze ty situace budete znat ze sveho zivota nebo okoli. A finske lidovky? to je jinej level, skoda ze Spotify nenabizi titulky. :-D

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Ja jsem nadsen. Nevidel jsem ani jeden trailer, nic. A po pul hodine si rikal: WTF?? a po 35 minutach pochopil. A bavilo me to. Nadsen.

Gentlemani (2019)

Tohle byla teda velka parada. Guy Ritchie zpatky v Anglii, zpatky v podsveti... Skvele obsazene, uzasne zahrane, McConaughey je skvelej uz tradicne, tam to neprekvapi, ale ze i Hugh Grant? A pak, oh, Colin Farrell... ten tu je mozna i lepsi nez Pitt v Podfucku... Slape to od zacatku naplno, je to vtipny, je tam hodne zvratu, proste Guy Ritchie v nejlepsi forme.

Obhájce nevinných (2019)

Masakr. Od zacatku vite (doufate) jak to dopadne, ale stejne na konci mate co delat, aby slza neukapla.... :-) Politicka korektnost je velky tema poslednich let. Casto se lide dneska divi, proc jsou cernosi tak podrazdeni na zdanlivou (v ocich kritiku) diskriminaci. Kouknete na tohle. To neni jih USA v 50. letech, teda 70 let zpatky. To je rok 1988-1993. A jedna z postav ve filmu byla osvobozena az 2015. 2015!! Po 30 letech v cele smrti. Jen proto, ze byl cernoch.

Na nože (2019)

takovej moderni Poirot, ale je to naprosto skvely. Craig, de Armas i Chris Evans vyborni, ma to nekolik zvratu, nektere cekate, jine ne uplne (aspon ja je necekal). Naprosto spokojeny a plnej pocet.