Krvavá stopa (2002)

řadím se taky ke slaboduchým, kdo je vrah jsem začal tušit až někdy ke konci filmu. tu předvídatelnost, co tu hodně lidí zmiňuje tam fakt nevidím. Budu muset přeleštit křišťálovou kouli.. :-)

Superman se vrací (2006)

Tak poslední filmový Superman dokoukán. Špatné to nebylo, ale žádnej zázrak taky ne. Superman sympatickej, Lois kočka, Lex dobrej psychopat. Alebylo to takový... nudný. Jak kdyby bylo natočený jako nepříjemná povinnost, tak si prostě autoři splnili, maj odškrtnuto v To do listu a nazdar... škoda. Moc mě to nedokázalo vtáhnout. Novej Man of steel je daleko lepší. Edit. odměřené je to správné slovo. (díky Tom Hardy)

Muž z oceli (2013)

film super, klasickej souboj Superman vs Zod má grády, to se mi líbilo. i řekněme pootočení toho příběhu (Lois pozná kdo je Superman a pak teprve nástup do novin a tak). Dal bych i pět, ale neskutečně mě vytáčela ta třaslavá kamera třeba i během obyčejného rozhovoru mezi matkou a synem. WTF???

Vetřelec (1979)

Už chápu, proč nás na to nenechali rodiče koukat, když jsme byli malí. Já se bál i dneska. a několikrát se teda kurevsky leknul. Takhle vystupňované napětí následované "typičo" scénou jsem asi jinde neviděl. Jinak těžko hodnotit, je to 35 let starej film, takže efekty na tu dobu parádní, vetřelec pěknej i z dnešního úhlu pohledu. Jen většina postav se chová tak, že si vyloženě říkaj o to aby si na nich mazlík smlsnul... :-))

Zpátky ve hře (2012)

Hodnocení asi silně ovlivněno tím, že prostě miluju baseball, takže to tak berte. :-) Skvělý film o mé milované hře. Sice jako statistik úplně nesouhlasím s tím, že počítače a statistiky jsou k hovnu, ale spoléhat jen na to... taky nic moc. Eastwood mi přijde každým dalším filmem lepší a lepší... Škoda, že těch rolí už asi moc nepřidá. Timberlake mě v každým filmu překvapuje tím, že hraje velmi slušně, asi budu muset ten svůj předsudek vůči němu už vymazat. :-) Takže shrnuto, výborné sportovní drama, s kousky romantiky a navíc baseballem... já nemůžu jinak než za 5.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

John McClane je zpátky. Lepší než minule, horší než první dva díly, ale pořád pěkná willisovka. Jednoduchá a efektní akce, docal i zajímavej děj... prostě: Yippee ki-yay, motherfucker!

Ctihodný občan (2009)

Tak tohle byla pecka. Ty Butlerovi hry byly parádní a fakt jsem napjatě čekal jak to celý dopadne. Velmi dobrý thriller.

Bídníci (2012)

Jsem ostuda, a Bídníky jsem doteď neznal (věděl jsem, že to Hugo napsal, ale děj jsem neznal). Takže první setkání a nic moc. Příběh je výborný, jen toho zpěvu mohlo být podstatně méně. (ano, je to muzikál, já vím. Ale fakt tam musí zpívat úplně každou větu? ) Někdy to působilo fakt divně. A to nemluvím o tom, že všichni zpívají tak o tři oktávy vejš než by bylo zdrávo. takže ve výsledku zklamání. Škoda

Tenkrát v Americe (1984)

tak tady jdu hodně proit svým "oblíbeným". Přemýšlím čím to, zajímavý scénář a skvělí herci, konec taky výbornej. a ta hudba... Jen se to fakt hrozně táhlo. To co mi u Tenkrát na západě vůbec nevadí (ty dlouhe pohledy, čekání na... něco), tady naopak hrozně. Na jeden zátah jsem to nedal, možná to taky kazí dojem. Ale fakt bych to ještě sestříhal tak o hodinu (a přitom bych nevystřihl ani minutu děje). :-) No zatím za 3, musím na to za nějaký čas kouknout znova, třeba změním názor.