Padlí andělé (1995)

Můj druhý Wong, a trochu šlápnutí vedle. V Expresu byla >>jinakost<< doplněna zajímavou romatikou, tady sledujeme dva příběhy, jeden doslova o NIČEM, ten druhý to samé. - 50 %

Chungking Express (1994)

Ani nevíte jak jsem se toho bál. Ať se podívám na komentáře k jeho filmům tady na ČSFD, nejčastěji je skloňované slovo nudné. Možná trochu, ale co je hlavní, bylo to zvláštní. Zajímavá kamera, střih a "děj". Rozhodně stojí za zhlédnutí. - 70 %

Nejvzdálenější cesta (2007)

Nudné. Pomalé. S táhlými záběry. Nedějové. Takové to "festivalové umění". - 40 %

Poslouchej (2009)

Příjemná záležitost z Taiwanu. Takovou pointu jsem nečekal. - 70 %

Transformers 3 (2011)

Nezajímá mě, že je to 3D, nezajímá mě dabing, nezajimají mě předchozí díly. Prostě a jednoduše to nefunguje jako film. 2 a 1/2 hodiny je na letní popcorn moc, dějově je to slepené dohromady, ale co asi nejvíc štve, jsou dialogy. Nefungují. - 60 %

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Už mě to vůbec nebaví. Nemůžu si pomoct ale po dvou "pohádkách" od Columbuse a jednom Cuaronovém filmu, který byl zdařilým mixem mezi pohádkou (nebo fantasy, to je totéž) a teen-hororem nastoupil Newell a Pattinson a šlo to do kytek. A ani Yates (ač vám můžou recenzenti tvrdit něco jiného) to nevytáhl tam, kde to po Azkabanu bylo (tedy až na Fénixe). Dělá prostě jenom unylou ilustraci ke knížce. Časem to ztratilo všechno kouzlo a objevování něčeho "nového" se po sedmi filmech samozřejmě nemůže dostavit. Zbyla už jen povinnost dostavit se na nového Pottera. HP7 II byl navíc přes dvě hodiny trvající, dramaturgicky nezvládnutý film, a to hlavně proto, že za celé dvě hodiny se stalo toto: Ústřední trojce vykradne banku, přijde do Bradavic, Harry se 2x, 3x utká s Voldíkem a je konec. Největší fantasy sága posledních 2 dekád? Pche. Kdybych s Harrym, Hermionou a Ronem nevyrůstal (ročník 90') a nečetl všechny knížky od Rowlingové, tak bych poslední dvojdíl vyděl pravděpodobně až po půl roce na DVD(ripu) a ohodnotil stejně jako G.I.Joe, Twilight, 2012 apod. blbé USA blockbustery pro blbé masy a nešel bych na to hned první týden projekce do kina (což si absolutně nezasloužilo). - 50 % jen kvůli Rickmanovi a bezeslovném proběhnutí po bitevním poli (scéna s obrem).

Cesta domů (1999)

Zhang je vyznavač kýče. Mě to osobně nevadí, ale příběh je ale až příliš krátký a jedboduchý a nějaké milostné vzplanutí mezi ústřední dvojcí mě nechávalo chladným. Černobílé sekvence mi navíc přišly zbytečné. - 60 %

Huo zhe (1994)

Zhang si v té době ještě nepohrával s vizuály, místo toho se zaměřil na vyprávění příběhu a jde mu to na výbornou. Režim tu není zobrazován krutě, o hrůzách jenom slyšíme (jestli vůbec to), nespravedlnost a strach jsou ale všudypřítomné. Prostě obraz jedné rodiny, a osudy jejich členů, poznamenané dobou, ale i vlastními chybami. - 70 %

Samaritánka (2004)

Slabé. Pokud vím, tak Kim natočil ještě další dva, tři filmy o prostituci a netuším, co v nich chce říct nového, u Samaritánky mi ale hodně lezla krkem hlavně snaha autora o co největší poetičnost a pocitovost; děj, psychologii a dialogy jsou jen podružné. Ani otec to nezachránil, i když jeho příchod na scénu tomu přeci jen trochu pomohl. - 60 %

Vyobcovaná (1998)

Typický festivalový film. Silné téma (levně si pomáhající reálným historickým pozadím), zápletku možno shrnout do jedné věty, postavy trpící a vláčené osudem. - 60 %