Srážka s mimozemšťanem (2011)

Zábavný park i Superbad byli od Mottoly lepší (i když tady mají >zatím< horší hodnocení). Fanoušci sci-fi budou nejspíš spokojení (i když já mám sci-fi taky rád, ale moc mě to neustálé citování a narážky na klasiky neoslovilo). Pegg, Frost a hlavně Rogen hláškují obstojně (i když ne tak často, jak byste u komedie doufali). Ale celé to působí tak nějak sezóně. Za týden si nevzpomenu, že jsem to viděl. - 60 %

Boku no kanodžo wa saibógu (2008)

Typicky přestřelená asijská romantika. Je tam až moc srdceryvných scén, které jsou navíc na hraně únosnosti. "Osudovost" a "vzpomínání" už mi u Japonců a Korejců taky leze krkem (Heavenly Forest, Virgin Snow...) Celá ta sci-fi linie včetně série debilních scén ze Zemětřesení mi přišla krapet nepovedená. Slabých 60 %

Román pro muže (2010)

Neměl jsem s tím žádný větší problém, ale něco co se tváří jako komedie, a pak to není vůbec vtipné... - 50 %

Ženy v pokušení (2010)

Cílová skupina bude asi navýsost spokojená. Mně ke konci přišlo, že tomu už docházel dech. A vtipy byly občas samoúčelné. Ale sympatických 60 %

Propast (1989)

Tak od Pana Režiséra bych čekal mnohem víc. Typická hollywoodská levičácká konina, s vyšinutými vojáky, kterým nezáleží vůbec na ničem, strašnými zvraty, neuvěřitelným (to znamená, že tomu nebudete věřit) oživováním postav, které byste měli mít (podle tvůrců) rádi a s debilním happyendem. - 60 %

Vetřelec ³ (1992)

Vetřelčí série mi nikdy nepřirostla k srdci, Fincherův příspěvek na tom nic nezmění. Náboženské zapálení působí u masových vrahů směšně. Psychologické pochody jsem některým postavám vůbec nevěřil. Záverečné ne/zabíjení Vetřelce mě štvalo už v předchozích dílech (obzvlášť poslední "vzepření" bylo vrcholem debility). Žádné postavě jsem nefandil. Prostě jen další hororová vyvražďovačka umístěná do sci-fi kulis. - 60 %

Sedmá pečeť (1957)

Od Intelektuála Bergmana jsem četl literární scénáře k Personě a Šepotům a výkřikům. Mimochodem nádherné uspávadlo. Jako první film (a nejspíš i poslední) jsem si vybral Sedmou pečeť a udělal jsem dobře. Stopáž krátká, herci charakterní; samozřejmě nudné a plné podobenství (?) Sice se považuju za filmofila, ale trávit mládí u takovýhle filmů teda nemusím.

Sladký život (1960)

Moje první dostaveníčko s Fellinim a na delší dobu asi poslední. Úpadek "těch nahoře" je tu sice zachycen výborným způsobem, ale když se na ty nudné večírky, plné >ničeho< musíte dívat bezmála tři hodiny...

Rain Man (1988)

OK. Klasika jak řemen. Ale viděna 23 roků po natočení. A s filmy, které jsou už dlouho na vrcholu TOPek a chystám se na ně pár roků, než je konečně uvidím, mám vždycky tak trochu problém. Hoffman hraje výborně, Cruise taky není špatný, potom co jsem viděl Pařbu ve Vegas jsem se při sjíždění do casina smál. Ale že by to byl 12. nejlepší film...

Drsné jaro (2001)

Pomalé, nudné, neosobní, nerealistické, se zbytečnou brutalitou. A že to natočili Japonci? No a CO? Vyhněte se. - 50 %