Kingsman: Tajná služba (2014)

Co k tomu dodat - Vaughn, Millar, Jackson. Nerealistická akce (prostě musíte vypnout a jenom si to užívat), sem tam klišé scéna (celá linie s mrtvým otcem), ale tuna cool akcí, nekorektního humoru, dobře zvolené hudby a násilí, násilí. Prostě paráda. - 80 %

Knihomolka (2010)

Zoufalé. Zoufale nudné, zoufale ubulené. Vyloženě strašná ukázka všech zvěrstev, které se vyskytují v romantických anime. Nenajdete ani jednu sympatickou postavu, natožpak takovou, která by se mohla vyskytovat ve skutečném světě. Ono to ale fandům tohoto svébytného žánru ani moc nevadí - skutečný svět ani moc nevyhledávají. A já vůl to pořád sem tam zkouším a dávám tomu šanci...ono to sice sem tam vyjde (před pár dny jsem viděl celkem sympatické počiny jménem Princeznu a pilota a Time of EVE), ale je to vykoupeno tunou balastu, přes který se musíte prodrat, než narazíte na něco milého a příjemného a samozřejmě japonsky jiného. Tohle je jen tupé, přecitlivělé a s nechtěně parodickými postavami. - 30 %

Eve no jikan gekijōban (2010)

Pomalu plynoucí a přesto nenudící. Po Patema nohama vzhůru další výborná záležitost od Jošiury. Tak trochu GitS bez akce.

Princezna a pilot (2011)

Příjemné. Na jedné straně pohodová atmosféra (i přes přítomnou válku), na straně druhé předvídatelný vývoj děje, černobílé charaktery a bezkonfliktnost. Překvapivě mi to stačilo. - 70 %

Patema vzhůru nohama (2013)

EXTRÉMNĚ originální. Opravdu zajímavá myšlenka - jednak hodně originální a zároveň jednoduchá. Takový náděl fantazie se jen tak nevidí. Příběhové zpracování už trochu pokulhává (überpadouch, totalita), ale i tak nepřestanete celou dobu valit bulvy. - 70 %

Tamačina love story (2014)

Tamako Market neznám, takže co tam sakra dělalo na začátku to kuře teda fakt nevím, naštěstí (?) se to vrhlo do typicky japonské romance. Tzn. hafo introvertů kteří se nemůžou vyslovit, potok emocí a podivné chování postav. Ale šlo to přežít bez trvalých následků.

Wood Job! (2014)

Waterboys, Happy Flight, a teď Wood Job! Šinobu Jaguči je pro mě osobně čím dál zajímavější a je živoucím důkazem toho, že japonské filmy nemusí být nutně plné přehrávajících herců; anime; otřesných slaďáckých výlevů či plné potoků slz. Velice stravitelné i pro Evropana neznalého japonskou kinematografii. - 80 %

Potulný samuraj Kenšin: Kjóto v plamenech (2014)

Katastrofa. Takhle špatný film jsem neviděl... no dlouho. Všichni neskutečně přehrávají (i na Japonce), zápletka je chabá a provedení nudné. Postavy vás nezajímají a ani jim to nevěříte - jsou to jen figurky. - 40 %

Město 44 (2014)

Velký rozpočet ještě neudělá velký film. Místo povstání jako takového se řešily milostné vztahy hlavní trojce a válka tomu dělala zdařilé kulisy. Spousta velkých emocí, křečovitého patosu a pár WTF zpomalovaček jak od Baye. A 2 scény, při kterých vás mrazí. Každopádně kam se hrabou Češi (Slováky ani nezmiňuju). Při 4x větším trhu si holt můžete dovolit 4x větší rozpočet.