Kobry a užovky (2015)

V Česku se za celý rok nenatočí ani jeden dobrý film. Kobry a užovky jsou jen statistická chyba.

Deng yi ge ren ka fei (2014)

Adaptace mangy? Podle všeho ne, ale všechno tomu nasvědčuje: zelí, bikiny, mlácení cihlami o hlavu, béčkové souboje, humor, sentimentalita.

Suburra (2015)

Na jedné straně (místy) šílená nuda, na straně druhé neokoukané italské prostředí, vysoká politika, mafie, násilí, sex, HUDBA... prostě všechno!

Osm hrozných (2015)

Neskutečně nudné, artové (tříhodinové!) drama, kde se jen mluví a mluví... Aspoň se o tom filmu tak mluví ve všech recenzích. Ale já si toho nevšiml.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Objektivně za 4*, ale že to bylo viděno v kině, ve 2D, v angličtině... a že jsou ty Vánoce. Musí být plný počet. 15 minutek by se dalo sestříhat, konec by nemusel být tak doslovný. Když se to zrovna nebere moc vážně (obzvlášť scény s Hanem) - chrochtám blahem. Pak jsou tam úseky, kdy se zase moc tlačí na pilu (taková ta "osudovost", která provázela i předešlých 6 dílů) - tehdy to spadá do tuctového (ale pořád dobrého) amerického blockbusteru. Pozitiva ale zdaleka převažují. - 90 %

Tengen toppa Gurren Lagann (2007) (seriál)

ŠÍLENOST. MEGALOMANSTVÍ. ANTIREALISMUS. ZBĚSILOST. Má to všechny anime neřesti na které si vzpomenete (ečči; rudolící zamilovaní teenegeři; motivační monology; přehrávání japonských dabérů; mohutné VŠECHNO - zbraně, roboti, poprsí, exploze) - a možná právě proto se mi to tak líbilo. Spíš než o vážně-se-beroucí seriál mi celou dobu přišlo, že se tvůrci snažili spíš o poctu žánru a místy i mírnou parodii. Mecha žánr je ze své podstaty kravina, která má jen děcka donutit si kupovat hračky (podobně jako Winx Club, Transformers, Ninjago). Existuje tu samozřejmě pár vyjímek (NGE), které mají snahu i něco říct. Nejedná se o jeden ucelený seriál, ale spíše o dvě samostatné sezóny: 1.část má 15 epizod, následuje 1 rekapitulační epizoda a 2. část (11 epizod). Kdyby to tvůrci ukončili 15. dílem bylo by to za 5*, takhle to spadlo úplně na dno. Takže: (80% + 20%) / 2 = 50 %

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Gigantismus. Jediné co z toho na konci zůstane. A přitom se to prvních pár dílů tváří, že by to mohlo mít lidské rozměry. Tipuju že mladí Japonci si na tomhle léčí své komplexy méněcennosti. Hlavní hrdina je otravně správňácký, vždy na straně slabších, žen a dětí. Když už zabíjí tak jen tehdy pokud neexistuje jiná možnost. To samé platí o celé sebrance Night Raid. A jak už to bývá - všechny holčiny se do tohohle Marka Dušína platonicky zamilují (přičemž se samozřejmě "vysloví" až na smrtelné postely). Co na něm sakra všechny vidí? 170cm; 50 kilo i s brněním >> Nepřemýšlejte o tom. Je to ANIME. Tady si mladí japonští introvertní klučini plní své mokré sny. Animace strašná - růžové, zelené, žluté, červené, modré, fialové vlasy/oči. Gigantická prsa všech ženských hrdinek. Když se poprvé objeví na scéně Night Raid, máte pocit že utekl cirkus z blázince. Na druhou stranu, to nemá vyloženě černobílé postavy (vyjma pár zvrácených hajzlíků), takže snaha o padesát odstínů šedi alá Hra o trůny tu byla. Celá ta koncepce 45 říšských zbraní mi až nápadně připomínala Fullmetal Alchemist a Naruto (každý má jednu svou specifickou zbraň/nadání). Vlastně když se nad tím zamyslíte, tak je to obyčejné schématické Shōnen pro patnáctileté puboše, které se jen prostřednictvím násilí, nejednoznačnosti dobra/zla a umírání hlavních postav snaží dostat do vod sofistikovanější/dospělácké zábavy. Každý další patetický monolog to ale zase srazí zpátky. I tak to nebyla vyložená ztráta času, a vyskytují se tu i chvíle kdy to sklouzává do ztřeštěné japonské anime grotesky s dobrými vtipy, takže se to dá těch 24 dílů vydržet. Ale některé věty jsou vyloženě na zabití. Tečka. 60 %

Ant-Man (2015)

Až příliš moc amerického táty vězí v latexovém oblečku. Ale na plné čáře poráží takovou blamáž, jakou byli druzí Avengeři.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Dvě hodiny pomalého...utrpení? Ani ne, jen je to natahovaná nuda, která vás sem tam probudí nějakou tou akční scénou. A mezitím se mluví a mluví. O ničem.