Jako ty (2015)

Těšil jsem se. Hoult, Stewart, Anti-utopická sci-fi, romantika. Prostě super vstupy. Výsledek už tak dobrý není. Nevadí mi pomalé tempo, ale nedějovost nemusím. Emocemi to přetéká, ale je to chladné.

Trabantem do posledního dechu (2016)

Poslední třetina z mého pohledu bohužel stála za prd. Bylo to ve stylu tak musíme něco natočit, tak si uměle vytvoříme nějaký cíl. To už nemá srdce.

Kolonie (2015)

Já to tvrdil vždycky, z Emičky nám vyrostla vážně pěkná kůstka! Ale teď vážně: Pinochetův režim byl bezpochyby strašný, americká politika v té době (podporovat jakéhokoliv antikomunistu) s odstupem času vážně nebyla asi to pravé no a... Emma je HOT!

Děda je lotr (2016)

„Máš tohle vážně zapotřebí, Legendo?“

Captain America: Občanská válka (2016)

Přímého konkurenta X-Men: Apokalypsa to poráží na celé čáre, ale pořád je to jen velká akční bezduchá báchorka, která vznikla jen proto, aby z lidí tahala další (jednoduché) prachy. Žádná inovace, žádné ambice. „Jen“ slušná zábava.

Daredevil (2015) (seriál)

Slušná první série, po které přijde neskutečně debilní druhá. Realismus: 0. Logika: 0. Akce: 50/50. Návykovost: minimální. Dlouhé moralizující proslovy. Dlouhé (a mnohdy pitomé) souboje, kde se kdoví proč nikdy nepoužívají střelné zbraně. Hlavní hrdina pěstičkami zmlátí ty špatné, kteří pak další epizodu zase dělají špatné věci no a on je znovu zmlátí. HE?!? A poslední hřebíček do rakve: tajemná, prastará, neporazitelná samurajsko/„upírská“ organizace bla bla bla. Doslova pekelně strávené večery.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Chjo. Co se takhle vybodnout na MEGALOMANSKÉ týmovky a vrhnout se spíše na intimity tipu Deadpool nebo Ant-Man? Ty dva filmy sice taky nebyli kdovíjaké terno, ale aspoň to mělo začátek, konec a mezi tím nějaký příběh. Tohle byl jeden digitální bordel (ohraná fráze já vím, ale sedne mu to) přeplněný postavami, přičemž ani jedna nedostane tolik prostoru, aby jste si k ní vytvořili nějaký vztah (nemluvím samozřejmě o profláknutých figurkách Magneta, Profesora X, Mystique, ale o cameo roličkách pro 3 ze 4 "jezdců apokalypsy" a spousty dalších. A to že může chcípnout x-tá herečka hrající Jane mi je vážně jedno. Grandiózní finále plné nelogičností tomu taky moc nepomůže. Holt když se začnou točit filmy o konci světa a (hlavně!) záhubě lidstva, tak to Amíci vždycky podají tím stylem, že když už apokalypsa, tak to musí být VELKÉ a HLUČNÉ. Jen mezi námi: pokud by vyhynul lidský druh a zůstala jenom naše planetka s rostlinkami a zvířátky, tak by se ani moc nestalo. Možná by to tak bylo i lepší, co? Takže pro příště: když už Konec světa, tak ať je to konec světa pro jednu konkrétní osobu. Pak by to mohlo fungovat. Ale takhle? Nechte si to.

Kluk ve světě příšer (2015)

Můj tradiční problém s japonskými a korejskými filmy - první polovina boží, druhá stojí za prd. Navíc > 2 hodiny filmy už ze své podstaty nemusím - co tak důležitého se mi snaží tvůrci říct, že se to nevleze do 100 minut? Jinak Hosoda mě zatím ještě vyloženě nezklamal - samozřejmě to nedosahuje úrovně Dívky, která proskočila časem, ale i tak slušný nadprůměr, který mi zas po dlouhé době připomenul co se mi na japonském anime tak moc líbí a co naopak na něm nesnáším. Tady toho bylo od obojího hodně. PLUSY animace, imaginace, láska MÍNUSY megalomanie, sebeobětování, bulení, zdlouhavost.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Pokud je vám nad padesát a nemáte v sobotu večer co jiného dělat než čumět na blbou televizi (je mi vás upřímně líto), tak je to pořad právě pro vás. Jinak je to ztráta času.