Bronson (2008)

Film o tom, že i věznici jsi můžete dokonale užít, pokud si libujete v pekle a chcete se dobře poprat s bachaři. U Nicolase Refna jsem zvyklí na dobře napsanou hlavní postavu, která je nebezpečná, šílená, ale také podmanivá, jako například Gosling ve filmu Drive nebo Mikkelsen v Barbarovi. Tom Hadry v roli nejslavnějšího vězně anglického nápravného systému rozdává rány komu se dá, a že je na co se dívat, protože herec na roli přibral nějakých 20 kilo a věřte mi, že vzbuzuje respekt. Tak takový byl zrod budoucího Banea, pro závěrečný díl batmanské trilogie Christophera Nolana. Rvačky Bronsona za doprovodu vážné hudby nebo retro elektra (podobně v Drive) jsou stejně tak zábavné jako nabité emocemi. Samotný film je netradičně pojatý. Celý děj je pravidelně přerušován záběry z divadla, kde Bronson vystupuje před publikem. V teatrálním výstupu popisuje svoji kariéru nejnásilnějšího vězně Anglie. Mluví s neskrytou pýchou, je to opravdická vězeňská celebrita. Největším důkazem filmového umu a režisérských kvalit, je schopnost vytvoření opravdu zajímavé postavy v této one man show Toma Hardyho. Pokud se díváte na film, kvůli Hardymu, myslím, že nemůžete být zklamaní. Jaké štěstí, že se Jason Statham neujal hlavní role, protože v této konstelaci mi po dlouhé době spadla čelist až na zem.

Bytost (1982)

Ta pěkná ženská je za celých 5, ale dívat se, jak jí znásilňuje duch mě nebavilo. Občas jsou tam opravdu pitomé dialogy a celé to má takovou televizní kvalitu. Problém je, že jsem se nebál.

Cela (2000)

Začáteční scéna v poušti patří mezi to nejlepší co jsem viděl. Navíc mě to emocionálně sebralo, hned několikrát.

Cesta (2009)

Za každých okolností lpíme na životě. V tomto filmu se ti špatní uchylují ke kanibalismu, šíří strach a vedou život bídnější než červ proto, aby zachovali svou tělesnou schránku pro mrzké neřesti. Ti dobří však raději strádají a při pomyšlení na vraždu se jim rozbuší srdce. Ptají se sami sebe jestli dokáží zabít. Dobří lidé raději snášejí útrapy tělesné schránky, než aby zaprodali svou duši. Jejich tělesná schránka (jakkoliv se zdá být chabá) se stane bezpečnou ulitou pro duši. Duše pak vzkvétá a pučí ve světě, ve kterém všechny květy dávno zanikly. Duše je metafyzickou podstatou lidství a je tím nejcenějším co máme. Postapokalyptické krasosmutnění o jehož filmových kvalitách se dá snadno spekulovat, ale mě to zasáhlo a málem jsem se u toho rozplakal.

Cesta do hlubin mozku (2015) (seriál)

Jedná se o můj nejoblíbenější vědecký dokument. Považuji ho především za velmi přínosný i do praktického života. Tak například jsem si pohovor domluvil po obědě :)

Cizinci ve vlaku (1951)

Nestřílejte, sejmete kolotočáře! Ale, že byl to nervák, než ten kolotoč vypli.

Cosmopolis (2012)

Plátónská představa lineárního výdělku je chybná, hrstka vlastní vše a já z toho mindrák nemám. Jak píše Tsunami: ,,Hledá se film." Robert Pattinson... tss... Nedokoukal jsem.

Černočerná tma (2000)

Neuhlazená, byť čistá sfi-fi akční jízda. Největší výsadou je temnost tohoto nenápadného skvostu. Akční stránce nemám co vytknout, například souboj mezi emzákem a Riddickem (Vin Diesel) se nebojí jít pořádně na tělo a ani triková stránka není pozadu, ta béčkovost tomu přidává jen na stylu a přitom ze zážitku neubírá ani píď. Dobrá hudba to drží pohromadě a nejvíce ze všeho potěšil povedený alien, navíc dobře využitý z režisérského křesla. Emzáka si občas prohlédnete zblízka, ale po většinou je šikovně schováván v černočerné tmě a genialita jeho děsivého zjevu, je mi jako divákovi předkládána postupně. Dobře využitý potenciál, šlo se až na dřeň . Atmosféra, která buduje napětí až do konečné drsné hlášky to vytahuje na špičku žánru, abych tak řekl, špinavého akčního sci-fi.