Česká soda (1998)

Jsem velmi opatrný, než něco označím za geniální, vlastně to nedělám skoro vůbec. To jen tak pro pořádek a vysvětlení, ale v tomto případě jsem si jistý, že Česká soda je geniální v tom, o co usiluje - je to geniální satira. Sestřihy politických rozhovorů a reklamy, scénky i pořad v pořadu Alles Gute, to vše překračuje hranice korektnosti s lehkostí a chytrostí, která dokonale ospravedlňuje těžkotonážní humor. Nejsem znalec Mothy Pythonů, ale z toho co jsem viděl, mám v porovnání s Českou sodou lepší dojem právě ze sody i při snaze být objektivní. Kvůli tomuto prý dostala Česká soda stopku Vychytaný střih, cit pro humor, grimasy Čtvrtníčka a ještě ta prdloušká hudba, to vše tvoří tuhle príma lechtivou mystifikaci :)

Dark Was the Night (2014)

Je to pusobivy horor, kdy se ceka na monstrum, ktere v zaverecne konfrontaci spise nudi. Ale docela jsem se bal. Slabe 3 hvezdy.

Dealer II (2004)

Má účast jako diváka byla absolutní, na tuto zkušenost však nebudu s chutí vzpomínat. Je to doslova nechutný film, kdy mi pohroužení se do Mikkelsena přineslo ty nejnepříjemnější pocity, jaké si dovedu představit. Chválím autentičnost celého snímku a přesto nedoporučuji, protože je to extrémně depresivní film, pokud se dostanete Mikkelsenovi pod kůži. Zajímavý postřeh o gestu čistoty, které nikam nevede: Marigold

Dealer III (2005)

Pusher III završuje trilogii, která svou autentičností a minimalistickým přístupem k natáčení připomíná některé filmy hnutí Dogma 95, hlavně Rodinnou oslavu režiséra Vinterberga. Přínos toho přístupu spočívá v sice neefektní, ale důsledné konstrukci postavy. Středovým bodem je Milo, stárnoucí mafián, který však nechce ustoupit mladé generaci. V posledním pokračování jsem se opět dostal pod kůži hlavní postavy, sice o něco méně než ve dvojce, ale opět jsem tuto postavu viděl i v té lepší stránce a navzdory ohavnosti Mila, jsem mu začal v jistých chvílích i fandit. Připomnělo mi to Bulgakova Mistra a Markétu, kde se píše, že nic není jen černé, či bíle... i strom totiž vrhá svůj stín. V tomto ohledu bylo vykreslení kmotra Mila opět bravurní. Nemyslím si, že je to nejlepší díl celé série, tím je pro mě mimořádně depresivní Pusher II, který mě jednou dojal a po celou stopáž až nepříjemně znepokojoval. V době kdy píšu tento komentář jsem viděl všechny filmy režiséra Refna do roku 2012, již po filmu Bronson a Drive jsem Refna umístil do svých Top ten režiséru, protože v těchto filmech přidal ještě nezapomenutou stylizaci, která působí jako silný stimul na divákovi emoce.

Den zrady (2011)

George Clooney se ujal režie a sám si zahrál roli guvernéra a kandidáta na prezidenta ve volbách. Tento film však jednoznačně ovládl Ryan Gosling v roli důležitého člena volební kampaně. Gosling dokazuje, že jeho herecký výraz, dokáže být velmi sugestivní i při tak minimalistické formě, jaká je pro něj typická. Philip Seymour Hoffman, můj oblíbenec, zahrál svůj dobrý standard, postava, kterou hrál, byla velmi zajímavá, škoda, že nedostal malinko více prostoru____Jak jsem již zmínil, je to film o volbách, tím nejdůležitějším však rozhodně nejsou volby samotné, slouží totiž spíše jako pozadí pro jedno osobní drama. Drama mladého člověka, který je nadaný, ambiciózní, ale ještě není mužem, protože v životě neučinil skutečné rozhodnutí. Drama je kvalitní, pokud postavy v něm projdou vývojem. To se zde stane, Gosling v roli Stevea přichází o iluze. Nechci prozrazovat nic z pointy filmu, ale mohu říci, že Gosling jako Steve, bude muset učinit morální rozhodnutí, které bude determinovat celý jeho příští život. Bavíme se tu o životě, ve kterém je největším přítelem reportérka, jenž ho vydírala. To může znít paradoxně, ale přítelem je proto, že mu dala důležitou životní lekci - vydírala ho a ukázala mu tak, jak to ve světě velkých zvířat chodí. Tento film považuji za velmi dobrý především proto, že jsem se při jeho sledování dozvěděl něco o sobě a to je cenné SPOILER: Otevřený konec mě potěšil, samozřejmě, že do televize neřekne nic překvapivého a dál bude hrát hru podle pravidel. Takových pravidel, kde je lež a podraz povolený, jen nesmíte píchat stážistku. KONEC SPOILERU: Clooneyho za nenápadnou režii s důrazem na lidské tváře chválím.

Derren Brown - Mesiáš (2005) (pořad)

Málokdo pochopí význam tohoto dokumentu. Derren je osvícený, jeho schopnosti jsou nezpochybnitelné a informace, že si je můžeme osvojit je mimořádně cenná.

Děti se vracejí (1996)

Japonci mají v tomto filmu dva druhy účesů a dva druhy obličejů a proto jsem měl často problém rozeznat kdo je kdo. .Asi to není vůbec špatný film, ale hlavní hrdinové mě nezaujali. tři hvězdy jsou za vynikající bojové scény v ringu.

Dobrý Will Hunting (1997)

Podle mého názoru silně nadhodnocený film, rozhovory a filozofování mě nepřesvědčilo protože příliš šustilo papírem, na kterém byly dialogy napsané, přišlo mi to prostě nepřirozené takhle si s někým povídat.Pro mě velké zklamání a nesnáším Dejmona.

Dokonalý trik (2006)

Batman and Wolverine high as fuck pretending they are magicians and shit