Gravitace (2013)

Tohle jsem chtěl zažít. Imerzivni film, který jako první přináší intezivní zkušenost z vesmíru do vašich kin a obýváků. Avatar nedostal Oskara a Gravity take ne.

Hačikó - příběh psa (2009)

Malý chlapec vypráví příběh jednoho psa. Jmenoval se Hačiko, a protože se po cestě z Japonska do USA ztratil na vlakovém nádraží dopravní společnosti, ujal se ho hodný Richard Gere, hned si padli do oka. Hachi vyrostl. Proč já se na to vůbec dívám napadlo mě? Hačiko si hraje, Hačiko kouká na pána atd..... Nebaví mě to. Tipuji, že Hachi umře. Ztráta času s příjemnou hudbou.

Headcleaner (1999)

Nejpodstatnější výjev připomíná některé obrazy Salvadora Dalího, s tím rozdílem, že u tohoto kraťasu vybafne bubák, což je úžasné, když to má jen 2 minuty. Je to pozoruhodný vizuální fetiš___Jaké by to bylo natočit své sny? Bavari zašel docela daleko v tomto nesnadném úkolu. Lepší celovečerní: Cela

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Velmi dobrý celkový výtvarný look filmu a slušné akční scény, které jsou oproti "větším" novějším blockbusterům typu Muž z oceli a Avangers daleko "více na tělo" a i lokace jsou sevřenější. Ruďas rozdává pěsťovky, stíhá u toho hláškovat, a jde mu to. Chvílemi tupé, až to na mě působilo jako dětsý film (wtf scéna s miminem). Motiv zavržení superhrdiny společností, který byl i například u TDKR, je zde špatně podaný a nemusel tam být, takto jen režisér upozornil na ne zrovna nejlepší scénář a omezené schopnosti vyprávět dobrý příběh. Princ Nuada má nádherný kostým a v závěrečném souboji filmoví tvůrci předvádí velmi dobrou bojovou choreografii. Hellboy je odpočinkový a nebere se vážně, proto se u něj dá leccos přejít a film si užít. Celkový dojem je okolo 70 procent.

Hellraiser (1987)

Hellraiser je rozporuplny film, ac je nekdy opravdu desivy a napriklad nektere masky jsou opravdu povede, tak mi to nekdy prislo uplne trapny. Subjektiv ma pravdu, ten film mnoho chyb a vubec neni jasny o co tam jde.

Hunger Games (2012)

Jennifer má hezký rty. To jo, ale to je prostě všechno.

Chungking Express (1994)

Syté barvy, dráždivá expozice a snímání bez stativů mě uvrhlo do vyprávění, které je zdánlivě bez nějaké vnitřní soudržnosti. Film sladký jako zavařený ananas, hořký jako neopětovaná láska, v oblacích jako letadlo. Láska jako změť dojmů, které se před očima rozplynou v mořskou pěnu. Herecké výkony jsou vynikající, na té nejvyšší úrovni je Tony Leung Chiu Wai a zamiloval jsem se do půvabné Faye Wong, její (ne)herecký projev je nezapomenutelný. Na Wonga překvapivě vtipné, asi nejlepší film co jsem za poslední rok viděl. (Pozn. 2015 - Pokud poznáte někoho z Honk Kongu, tak si znalostí Kar Wai Wonga zajistíte docela uznaní. Několikrát zopakujte co chcete říct, stejně výslovnost poserete, ale tvrdošíjně trvejte, že to bude znát. OK?)

Idioti (1998)

Rebelující způsob života je intenzivnější než konformní a společensky přijatelný život avšak vede k destrukci, takhle nějak bych to shrnul. Lidé, kteří se rozplývají nad Trierem, jeho genialitou a zachycenou krásou v tomto snímku (a podobné bláboly) jsou mi celkem k smíchu protože to není žádná úžasná filmařina, je to na úrovni podprůměrného dokumentárního snímku a dvakrát jsem si všiml mikrofonu v záběru (to je dosti amatérské). Proč tedy tak vysoko hodnotím? Protože to potěšilo voyaera uvnitř mě stejně jako každého z Vás, prostě ta píchačka tam byla vynikající a myslím, že to bylo jediné skvělé co svět v takovéto komunitě může nabídnout. Hledat v tomhle hloubku nemá smysl, ale bavil jsem se dobře.

Ils (2006)

Atmosférický horor zasazený do perfektního prostředí, který jde proti hlavnímu proudu, jenž spočívá ve velkém množství vražd na co možná nejvíce nechutných způsobů. Tento skvělý horor je důkazem, že méně je někdy více. Natočené je to dostatečně děsivě, neokoukaným způsobem a ta skličující atmosféra mě snadno pohltila. Dalším kladem je, že se postavy nechovají debilně a Vám nezbude než jim fandit. 5 hvězd je opravdu trochu hodně, ale rád je udělím, protože je to podle skutečné události. Dokonale si umím představit, že by se to takhle mohlo v realitě udát. Jedna malá úvaha na závěr: Myslím si, že strach je ohromný nepřítel a skutečně vás oslabí když nevíte proti komu bojujete, třeba o holý život........!