• Mysteriózní

Cesta do strachu (1943)

Na 1943 veľmi slušná paranoja v štýle spy-noir. Všetky postavy pôsobia absolútne nedôverihodne a to už je veru dobrý základ pre poriadny noir. Chvíľami sa dej akoby vytráca v tej zamotanosti rôznych agentov ale dľžka 69 minút je ľahko znesiteľná v tej spleti udalostí. A nadovšetko Orson v baranici ako hlavný vyšetrovateľ ???

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Snažím sa hodnotiť asi ako to mohlo byť videné očami v 70. rokoch. Dnes by sme sa na tom rehotali, koľko obrovských múch to malo. A tá obeta od G. Hackmana to by si mali dnešný akčný hrdinovia zobrať príklad...

Paradox (2009) (seriál)

Prvá časť vcelku nápaditá aj na 4* ale zvyšné časti sa do seba len zbytočne prehnane zamotávajú. Vďaka bohu má prvá séria len 5 častí. Atmosfericky nedotiahnuté a všetko akoby sa strácalo v rýchlom slede udalostí. Vyšetrovacia skupina dostáva znamenia (fotografie) z blízkej budúcnosti a snaží sa predísť katastrofám. Dej sa odohráva v Manchestri a keďže tu aj momentálne žijem mám pocity akoby to nebolo natáčané tu ale niekde inde občas sa tam síce prestrihne nejaký ten strategický bod z mesta ale zväčša mi to pripadá hlavne v panorámach že sa jedná o oveľa väčšie mesto...

Malé oslavy (2008)

Malé oslavy na mňa pôsobili nekomplexne, akoby autor mal pripravené rôzne scenáre a žanre hodil to všetko do mlynčeka na mäso a čo mu s toho vyšlo bol práve tento nevydarený scenár. Škoda akurát príbehu mladej Agáty, keby sa scenár zameral iba na jej linku mohla s toho byť vcelku zaujímavejšia sociálna story. Najväčšou iritaciou boli pre mňa tí tzv. grázli v električke tie momenty keď sa mihali filmom boli absolútne vytrhnuté z kontextu a neuveriteľné, až som sa prichytil že sa štípem či sa mi oni nesnívajú či čo... Polívku akoby som už túto rolu videl hráť po x krát a mal som pocit akoby Standa z Romingu stihol emigrovať troška sa dal do gala ale furt to bol ten istý truľo ktorý už len nehreší toľko.

We Shoot with Love (2009)

Na prvé skuknutie si pamätám len........ číslo 4 Pulse Beat, ktoré ma asi najviac stiahlo, i keď to bolo vskutku rýchle... číslo 3 Last man driving pôsobilo ako cvičenie na reklamu bez akejkoľvek pointy alebo smerovania... číslo 5 Boo bola klasická vykrádačka i keď nápaditá ale troška pridlhá, keby sa to strihlo troška skôr, možno by to bolo vtipnejšie... číslo 1 Elišce sladké a romantické .... číslo 2 Autor nehodnotím. Ako celok však rozhodne pozitívne.

Roseland (1977)

Absolútne neprávom prachom zapadnutý film o ktorom existencii som veru vôbec netušil. Pozerám-77 ročník výroby so Geraldinou a Christopherom, tak som do toho šiel. A nadmieru som zostal prekvapený s tohto movie. Roseland známa tanečná hala v NY už len ťažko spomína na svoju zašlú slávu. Práve v Roseland sa odohráva celý dej troch poviedok o ľuďoch, ktorý hľadajú tých pravých partnerov do tanca a možno i do života. Film sa začína dlhým monológom rozprávačky ktorá nás zoznamuje s prostredím a okolnosťam za akými sa tu jednotlivé postavy stretajú. Každá poviedka ma svoje vlastné smerovanie ale ako vždy, príbeh smeruje k nájdeniu toho druhého alebo večnej smrti. Chvíľami až metafyzický príbeh ktorý ma dostal možno i preto že som nemal žiadne očakávania. Geraldina i filmy s ňou málokedy sklamú, a mladý Christopher Walken ešte len na začiatku kariéry (ešte pred tým ako zažiaril v Lovcovi jeleňov ) tancuje a hrá večnú zmiju. Prijemné prekvapenie...

Paranormal Activity (2007)

Hodnotím po kine: asi keby sa reálie rozšírili nápad dobrý ale keďže sa film odohráva iba v byte tak sa s toho stáva iba taká slátanina s extrémne trápnym koncom. Plus otravný Micah a jeho nepresvedčivá girlfriend ktorá si nie je schopná za celý film vymeniť miesta v posteli alebo len občas zavrieť dvere keď už akože prituhuje.... V kine sme boli presne traja nad 20 rokov a zvyšok mal okolo 15-16 rokov a skutočne jačali holky takmer celý film a ku koncu keď sa už pritrápnilo tak sa pridali aj chlapci. Počas filmu sedeli vedľa mňa dve 16-ročné baby a pri prvom nočnom videu už kričali, a keby hodnotím celý zážitok i s nimi tak by som zdvihol i o 2 hviezdičky, lebo tak dobre som sa už dávno nepobavil. Ale film sám o sebe by bol asi riadna bieda.

Princezny (2005)

O kaderníčkach ktoré majú svoje princípy čo sa týka dredov a hygieny, o prostitutkách ktoré majú tiež svoje zásady ohľadom kondómov počas výkonu práce. Hlavne však o tých prostitutkách ktoré majú svoje životy a sny o krajších zajtrajškoch, veria tomu že ich majú už len na dosah. Caye (Candela Peña) sníva, keď bude mať prachy dá si zväčšiť prsia a potom si už určite nájde muža svojích snov. Zulema (Micaela Nevárez) ilegálne žijúca v Madride zasa šetrí pre 5-ročného syna aby za ňou mohol prísť žiť do Španielska. Obe sa vzájomne spoznávajú a z počiatočneho rivalstva sa stáva hlboké priateľstvo... Veľa veľmi trpkých momentov a pár veselých... Ku koncu už len tak na umelo natiahnuté na dlhú minutáž. Keby sa vystrihlo posledných 25 minút. I tak však skvelá Candela Peña.

Vzhůru do oblak (2009)

Dlho som sa vyhýbal tomuto tzv. filmu roka. Pixar je vždy sťaby značka pre family movies. Veru ma UP prekvapil. Film sa začína rýchlym zostrihom (ako som žil) pána Fredriksona. Akoby ukazoval že naše sny s nami zostávajú i keď my už budeme starnúť a chradnúť - po tomto highlighte sa na mňa zosypala kopa infantilneho braku a s ním i cela idea filmu vypršala. Adventure is out there bolo heslo explorera Murtza ktorí sa stal vzorom pre Fredriksona a jeho manželku. V momente ako sa však skutočná adventura začne sa dozvedám o priblblom skautovi ktorý akoby sa stával novým prototypom antihrdinu so srdcom a bude nás otravovať po zvyšok filmu. Keď k tomu pripočítam hovoriace psi... veru do zúfania. Na šťastie film opäť vyťahuje z biedy zaverečných pár minút kedy som sa asi preladil už na danú detskú hrkalku. Zhrnuté a spočitané -- mišmaš pre všetkých a každý si najde to svoje, deti sa nudia pri dospeláckych témach a naopak.

Laně (1968)

Veľmi artovo tváriaci sa thriller ktoré ma chvíľami dostával do stavu (Turn it off). Od Chabrola som zvyknutý na viac. Nie každý deň je však nedeľa. A tieto Ľane ako sa správne prekladá titul Les Biches proste nemali šťavu. Príbeh o prachatej žene ktorá nič nerobí potrebuje ísť troška viac do hĺbky a nie len balansovať niekde na rozhraní bohémstva a nakoniec upáda späť do malomeštiackej prízemnosti. Dosť veľké sklamanie, ale život ide ďalej a Chabrol natočil neskôr i lepšie veci.