• Mysteriózní

Annie (1982)

na vianoce by som bol schopny mozno aj dvoch hviezd ale.... sorry sladka zbrnda toooooooooooo much

Katalin Varga (2009)

Asi tym ze film je natoceny zapadnym okom pocas celeho filmu som sa nevedel ubranit dojmu ze tomu cosi chyba, po pritom vsetkom ma vsak i uspokojil. Film sa nepretvaruje na nic je iba o pomste a ked je pomsta dokonana nie je dalej co riesit mozu nastupit titulky. Tak to mam rad... ale asi to nase vychodne myslenie mi neda spat a s nim i ta nasa dumavost nad vsetkymi vecami co sa deju okolo nas . Mozno pri dalsom vzhliadnuti pridam o hviezdicku navyse... Na debut velmi dobre

Sleep Furiously (2008)

Veľmi príjemná festivalová oddychovka ktorú som si vybral hlavne kvôli Aphexovi a poradne som sa pri nej zrelaxoval.

Fish Tank (2009)

british Dirty Dancing. Film sa začina ako Mia kráča ulicou kamera drží focus na jej pohyb na jej body language. Katie je nadherna v tej svojej roli- na ceste, ked tancuje, chlastá, miluje, snivá, nenavidí všetko aj seba. Story ako vystrihnutá niekde s Košickeho sidliska len hrdinami nie su naši cigani ale londynsky bieli poberači podpory a všemožnych príspevkov na deti, ktorý v živote nepracovali iba stihnú v 15-tke otehotnieť. Spoločnosť sa ich len zbaví "odloženim" do zeme nikoho kde heslo NO FUTURE platí do bodky. To je však len jedna stranka filmu druhá ukazuje že Mia dokáže PREŽIVAŤ bez všetkych zábran ktore mi ľudia vyrastajúci v middle class v sebe máme hlboko zakorenené a môžeme jej to len so zavisťou zavidieť. 15 rokov po Pulp Fiction 15-ročna Mia-- náhoda alebo zámer? Top 10 (2009)

K2 (1991)

nuda --80 roky, pardon ale 30 min stacilo dalej to nejde. Naivne bez napadu a bez napatia. Keby sa film nevola K2 asi by som ani netusil o co typkom ide...

Akvabely (2007)

Ak by nič s celého filmu nestalo za zmienku tak rozhodne strata panenstva je ukazaná formou na ktorú kinematografia len tak nezabudne. Veľmi príjemná (nie však oddychová) sonda do dospievania pripominajúca mi moje vlastné.

Zásah v pravou chvíli (1963)

Prva scéna keď Pitkin zareve 'chopper' ma naozaj pobavila. Nasledne po zač. titulkoch scéna s policajtom a naťahovačka s nositkami ma takmer unudila k smrti po nej som sa vsak naladil na atmosferu grotesky a do konca som sa už len rehotal nad neschopnosťou všetkych hrdinov a dôvtipom hlavného hrdinu Pitkina ktorý si robí zo všetkeho len dobrý deň.

Suden arvoitus (2006)

Film ktory sa odohrava v nadhernych sceneriach a keby mam 13 urcite dam 4*+ ale tie nahody s pytliakom ako sa vzdy dozvie co sa kuje mi prilis pripominali Sam doma a to mi tam asi najviac prekazalo. Inak velmi prijemne chvilami az moc dojemne + prekrasni vlci. Typicka vianocna zalezitost.

Antikrist (2009)

Novy von Trier je vzdy pre mna udalost. Vsade sa pise co to zasa natocil, ze vraj horor. Ja som tam akosi ten horor necitil ani nezachytil bola to opat klasicka trierovska nekonvencna zalezitost. Najvacsim prekvapenim pre mna vsak bolo v porovnani s jeho predchadzajucimi filmami zena ktora netrpela tym ze by bola utlacena na okraj spolocnosti ale dokonca prebrala muzsku nicivu silu. Pred Antikristom to bolo vzdy ake su zeny chudatka slabe a nekonecne dokazu trpiet az na uplne dno svojho ja-(Prelomit vlny-Tanec v temnotach-Dogville).V Antikristovi vsak zena sice trpi ale forma je ina sialene diabolska sexualne neuzamknuta v dogmach az s toho chvilami mrazi. Asi som svojim sposobom masochista ale hrozne mi ten pribeh pripomina nase zivoty ako si vsetci navzajom ublizujeme a preto dakujem Larsovi za moznost sa ZASTAVIT & ZAMYSLIET. Film o 2 hercoch a taky rachot to sa len tak nevidi Charlotte a Willem klobuk dolu. Chcel som dat len 4 ale za dojem ktory trva davam 5*. Brutalna krasa hraniciaca s Pasoliniho Salo...

International (2009)

3 dni po vzhliadnuti znizujem s 2* na 1* pretoze mi vsetko vyfucalo z hlavy. Tykwerovi idu ovela lepsie Loly / Zimni spaci. Spionazne filmy ktore maju cosi do seba iba prvych 7 minut su nepozeratelne a to je i pripad International. Skoda ze Naomi Watts sa tam len tak planta filmovemu stabu pod nohy tak ako aj vacsina hercov.