Funny Face (1957)

'ssss Wonderful, 'ssss Marvelous =) a ačkoliv muzikálům příliš neholduji, čtvrtá hvězda je za okouzlující Audrey

Hells Angels on Wheels (1967)

Bezpochyby nejlepší existující film o MC Hell´s Angels, v němž hrají i skuteční členové klubu. Zajímavost: Tehdy ještě ne tak známý Jack Nicholson byl v roli Básníka při natáčení na place tak přesvědčivý, že si někteří komparsisté a dokonce i několik členů klubu myslelo, že je Pekelným andělem. Narozdíl od Adama Roarka (který hraje ve filmu prezidenta klubu), zapadl Nicholson dobře mezi Pekelné anděly a získal si jejich respekt.

Království (1994) (seriál)

Snad ještě nikdy jsem nepropadl žádnému seriálu tak, jako v případě Lars von Trierova Království. Geniální syntéza napětí, strachu, humoru, absurdity a hlavně absolutní bezmoci předvídat děj u vás zapůsobí jako droga, kdy si při nedostatku „Rigetu“ v krvi musíte pouštět další a další díly, dokud neshlédnete obě série. Když ještě doplním, že jsem si kvůli sousloví „Dansk jävlar!“ koupil švédsko-český a česko-švédský slovník v hodnotě 300 Kč, je moje doporučení jasné. Takže: dansk - Dán, dánský | jävlar - hovor. k čertu! zatraceně!