Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Horor

Obsahy (6)

Svítání Zulů (1979)

V roce 1879, Britové utrpěly, vinou špatného velení, velkou porážku v bitvě u Isandlwana. Navzdory této porážce, britská vojska poprvé pokoří kmen Zuluů u Roark's Drift a následně je definitivně rozdrtí v bitvě u Ulundi.

Patrola prokletých (1989)

Družstvo vojáků ve Vietnamu se vydává na rutinní hlídku do džungle. Je k nim přiřazen válečný reportér s kamerou, který průběžně všechny vyzpovídá a odhalí Vám tak nejenom jejich soukromí, ale i průběh celé mise.

Krvavá romance (1996)

Hlavní hrdinkou je kolumbijská emigrantka Gabriela. V dětství shlédla hororový snímek, ve kterém uťatá hlava pronese pár slov, nežli definitivně skoná. Od té doby ji pronásleduje obsesivní touha, dozvědět se, zda-li je to skutečně pravda. Neváhá, proto přijmou místo v úklidové firmě, specializující se na úklid míst činu brutálních vražd, aby byla, jak se tak říká, blíže ke zdroji. Shodou okolností řádí ve stejném městě vrah specializující se na movité ženy. Náhoda je oba svede do hromady a oni utvoří milenecký pár. Po čase ona zjistí, s kým má tu čest a on zjistí, že ona zjistila. Nastává duel, při kterém je on omráčen a ona má tak možnost, konečně, se dovědět odpověď na svou otázku.

Gummo (1997)

Hlavními "hrdiny" tohoto snímku jsou dva pubertální hoši, kteří tráví svůj volný čas čicháním ředidla nebo lovem koček, které pak prodávají do čínské restaurace. Jejich mentální schopnosti jsou na hranici svéprávnosti a totéž lze říci i o ostatních figurkách, které se filmem mihnou. Dlužno podotknout, že některé jsou na tom i hůře. Celým příběhem nás, jako červená nit, provází špinavý chlapec v trenýrkách s růžovou maskou zajíčka, který mlčí nebo kouří.

Sauna (1992) (TV film)

V blíže neurčeném finském městě se každý rok koná sjezd komunistů z celé Evropy. Pokaždé se v hotelové sauně schází stejná skupinka komunistů a vypráví si, co nového se za ten rok seběhlo. Jedinou vyjímkou je Polák Janek, který není komunista, ale je v Solidarnośći. Je na to také jak se patří hrdý a dával všem najevo, co si o nich myslí. Následující rok se opět sejdou, ale Janek už zdaleka není tak sebevědomý, je plný obav, neboť v Polsku komunisté vyhlásili stanné právo a Solidarność už zdaleka nemá tak pevnou pozici (1980). Během svého pobytu ve Finsku se Janek rozhodne zůstat a nevracet se do vlasti.

Další rok všichni očekávají, zda-li se objeví Janek a bude jim vyprávět, jak se mu daří v nové zemi. Janek se skutečně objeví, ale ze svého nového života není příliš uchvácen. Rus Jurij jeho chování odsuzuje, má ho za zbabělce, který opustil svou vlast, když ho nejvíce potřebovala. Strhne se vášnivá diskuze, Jurij tvrdí, že by to nikdy neudělal, že je to otázkou cti. Ostatní se tedy domluví a ušijí na Jurije boudu. Pustí do tranzistorového rádia falešnou zprávu, že v Rusku je revoluce a že vyhlásili stanné právo. Jurij se vyděsí, Janek mu dá k dispozici své auto a Jurij ujíždí na emigrační úřad požádat o azyl.

Pan Dupont (1975)

Jako každý rok, Georges Lajoie, jeho žena Ginette a dospívající syn Léon jezdí na prázdniny do kempu v Loulou. Připojí se k nim jejich přátelé Schumacherovi a Colinovi. Dcera Colinových - Brigitte - je mladá atraktivní dívka. Ráda se opaluje „naostro“ a toho si povšimne Georges Lajoie. To vyburcuje jeho touhu a chtíč a jednoho dne jí znásilní a zabije. Uvědomí si hrůzu svého činu a dostane strach. Ukryje její tělo poblíž ubytovny pro arabské dělníky a emigranty...

Reklama

Reklama

Reklama