Casino Royale (2006)

Teda, musím se přiznat, že takhle pojatého Bonda jsem fakt nečekala, velmi příjemně mě tento film překvapil. Bond získal zpět svou mužnost, z Craiga jenom číší emoce a charisma. Některé scény byly trochu přitažené za vlasy, ale s tím se musí v tomto žánru počítat. Toto drsné pojetí bondovek se mi opravdu zalíbilo. Už se těším na další, jen tak dál.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Průměrná, leč vtipná komedie. Docela mě pobavila dvojce Kate Hudson a M. McConaughey. Jejich zápas pohlaví a vzájemné jiskření mělo docela šmrnc. Typický romantický film na večer s přítelem/přítelkyní.

Chicago (2002)

Asi jsem od tohoto muzikálového filmu čekala fakt hodně (podle ostatních hodnocení), ale dost mě zklamal. Snad po delším časovém odstupu ocením jeho kvality.

Charlieho andílci (2000)

Mně se tahle ztřeštěná a poblázněná komedie docela líbila. Pobavila mě. Popcornový film, v kterém není nic nemožné.

Hříšný tanec (1987)

Jedna z nejromantičtějších klasik podbarvených naprosto skvělou hudbou. Film, který očaroval mnoha generacím a já jsem jedna z nich. Některé scény přecházím s úsměvem, děj filmu je dost předvídatelný, ale kouzlo filmu se neztratilo ani po těch letech a dodnes, když slyším píseň Time of my life, tak mám hned takový nostalgický pocit z dob, kdy jsem si tuto píseň neustále pouštěla z magneťáku a v jedenácti se snažila vžít se do role Baby. :-)

Honba za diamantem (1984)

Tento film mám moc ráda, viděla jsem ho už několikrát, ale vždycky mě pobaví. Prostě nestárnoucí komedie s akčními scénami, kde to mezi Michaelem Douglasem a Kathleen Turner jenom jiskří.

Hledá se Nemo (2003)

Překrásný film, miluju pohádky a tenhle animák se přesně trefil do mého vkusu. Musím se přiznat, že jsem na konci uronila i slzu. Rybičku Dori jsem si úplně zamilovala. Příběh je i velmi dobře sestavený a hraje na hlubší city (teda určitě u mě). Po dokoukání jsem měla naprosto skvělý pocit.

Nebezpečné hry 2 (2004)

Velmi opakuje, až vykrádá jedničku. Kdo viděl první díl, dvojka ho rozhodně nemůže moc překvapit. Škoda.

Nebezpečné hry (1998)

Dobrý thriller, u kterého jsem si neustále říkala "jasně, teď už vím, jak to bude". .... a ono ouha, zase to bylo jinak. Je pravda, že ke konci je zamotanec postav tak spletitý, že by si člověk mohl skoro psát seznam, ale mě se tento spletenec fakt líbil. Docela netradiční pojetí. ;-)

Equilibrium (2002)

Hodně dobrá myšlenka, dobře sestavený příběh. Šedivé barvy, obličeje bez emocí - hlavně z dětí bez úsměvu, až nelidskostí jsem se úplně oklepala. Christian Bale je opravdu třída, v tvrdé matrixovské uniformě mu to fakt sedlo. Je pravda, že u spousty motivů jsem si řekla - tohle jsem už někde viděla.... ale na druhou stranu ve filmu vše fungovalo, takže proč ne. Konec byl "trochu" přitažený za vlasy a docela zkazil výsledný dojem, ale i tak musím ohodnotit tento film nadprůměrně.