Thriller - drsný film (1973)

Po celotýdením znudění z trapných TV pořadů jsem se rozhodl pro zahnání nudy dvdčkem s půvabným názvem Thriller-en grym film, ke kterému jsem se jak jinak dostal díky jedné zpřízněné duši,které tímto děkuji.Po zjištění že v režisérově vlasti ve které film natáčel je dodnes tohle dílo ostudou,nebo že quentinovy tarantinovy sloužil jako hlavní inspirační zdroj pro jeho kill bill (podobnosti tu jsou (Daryl Hannah zde má též pásku přez oko stejně jako Christina Lindberg právě v thrilleru),vypíchnutí oka skutečné (mrtvé) ženě,znásilnění,pomsta,soulože které jsou velmi názorné.. (režisér zde použil skutečné záběry sexu z dobových pornofilmů).Tohle všechno mě na film neskutečně navnadilo a já začal očekávat nemožné. Nakonec vše co jsem od tohodle filmu chtěl jsem dostal a jěště hromadu věcí navíc.Tohle patří mezi to nejlepší co jsem kdy vyděl a jasnej SUPER KULT.Teda samozřejmě to není podívaná pro ty co si při hostelu a podobných amerických hororech zakrývají oči.Všem fandům tohodle subžánru explodahtion filmů doporučuju!!! Já osobně doufám že uvidím další kousek od Bo Arne Vibenia (Breaking Point). Je mi jasný že tak jak to cítím já to má málokdo.. pro ty kterým tento žánr nic neříká budou Thriller vnímat spíše jako snůžku brutálních scén většinou se silně sexuálním podtextem.No nechám na každém z Vás.. ale pro mě je to jak již jsem psal SUPER KULT ,který mě dokonale vytrhl z ted již sváteční nudy..

Poslední dům nalevo (1972)

Vřískot,Noční můra v Elm Street,Shocker tyto filmy Wese Gravena ukazůjí nadpřirozené monstra které děsí (či spíše měly by děsit) právě tím že to co vydíme není lidské) avšak právě tento režisér v svém debutu dokázal že největší zlo způsobí člověk druhému člověku,že za krásnou vyzáží se může skrývat zkažené jádro.David Hess tu předvádí další strhující výkon.Last House on the Left zvnáší i poměrně zajímavou otázku, má rodič právo strestat toho kdo je odpovědný za smrt jeho dítěte? S přibívajícími minutami tenhle snímek nabírá na tempu a to je při konci doslova pekelné... závěrečné zůčtování v domě rodičů mrtvé dívky je natočeno tak že nevíte do poslední chvíle jak to dopadne..závěrečná scéna v bazénu by mohla být o neco propracovanější ale to je jediná vec kterou bych mohl tomuhle filmu vytknout... je tu zajímavá hudba která zdánlivě nezapadá do příběhu a jak jsem už psal vynikající David Hess........ Tenhle film je tak hrůzný proto že vše co je zde vyobrazeno se vlastně může stát... hlavní ¨¨strašidla¨¨ jsou zde normální lidé jako já nebo vy.Narovinu možnost že potkáte Freddyho Kruggera je mizivá, ale možnost že narazíte na člověka který to nemá v hlavě tak úplně v pořádku je daloko větší.

Strašáci (1971)

Naprosto exelentní výkon Dustina Hoffmana který drží celý tenhle film na svých bedrech.Film si buduje pomalu svoji atmosféru která v závěru vygraduje do pekelných otáček!!! Super thriler!!!

Africa addio (1966)

Tenhle slavný IT. dokument režisérské dvojice Gualtiero Jacopetti a Franco Prosperi nám ukazuje pravdivě to co se dějě v nám exotickým končinám, v tomto případě v Africe. Notnou část poměrně dlouhé stopáže sledujeme domorodé africké lovce,kteří loví zvěř pro svou obživu i když poměrně nevybíravým způsobem(velice brutální lov na slova).Pak bílé kteří lový pro zisk či pobavení,ale zase jsou vybaveni puškami.Pak se děj přesune a my sledujeme vojáky kteří operují na Africkém Kontinentu. Je mi jasný že pro mnoho budou scény jako přeřízlé šlachy u krávy,lovy na zvířata ja pytláků tak domorodých obyvatel. Na rok 1966-67 tohle muselo být hrozně šokující,režiséři musely mít ohromnou odvahu tento film vůbec natočit a min. za výpověd tohoto dokumentu si Africa Addio zaslouží plné hodnocení.

La Fessée à l'école (1925)

Paní učitelka naplácá svým dvěma neposlušným žačkám na holé zadnice... pak začne mít chut na sex... začne si se školačkami hrát... ale přijde chlap... a ..... jedou dál :-)