• Thriller

Přiznání (2001)

Nezávislý režisér opět v akci. Skvělé herecké výkony a komorní drama z jedné místnosti. Nevím už, co mi to všechno připomíná, ale celý příběh je cosi jako zastavení nad mládím a snaha všechno co se tenkrát nepodařilo, vrátit zpět a konečně udělat. Jenže všechno se časem mění ...a všechno mění svou váhu, tak jak roky jdou.

Simone (2002)

Těžká pozice pro tvůrce ale obstály. A právě film o tomto tématu se může v dnešní době stát buď kultovní a nebo odstrašující. Podle mě obstály a začínám se těšit na další Niccolova dílka.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Za některé díly doopravdy 80%

Iron Man (2008)

Oživení to jo azábavné ale konec nic moc. 70% víc ne

Až na krev (2007)

85% jistých. Už dloho mě nějaký film tak nebavil. P.T. Anderson sáhl zase do jiného ranku a zas se vytáhl. Vždy dokáže aby jste hercům v hlavní roli přiznali že se snad pro ní narodily. O rozboru osob v Magnolii mluvit nemusím (stačí jakákoliv scéna s Cruisem), o samotném a zakomplexovaném chlapíkovy v podání Sandlera (Opilý láskou) snad taky ne, a teď tvrdý obchodník ze staré školy kterému jde jen o prospěch obchodu. Scény neuvěřitelné, vizuálně celé nádherné, herecky dokonalé. Jen příběh po polovině začal škobrtat a mít hluchá místa (kupř. nevlastní bratr..)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Musím souhlasit s tím že poslední serie jsou slabší a už postrádají onu rodinnou zábavu tak jako 1-5 serie. Naposledy byly ucházejí díly okolo režie Brada Birda. U filmu jsem ani moc nečekal že se bude jednat o rapidní změnu ale aspoň o dobře odvedenou práci a zklamán jsem nebyl. Film byl doopravdy velice nadprůměrný ať ve své nakreslenosti :-) tak ve zlomových momentech Líza konečně šťastně zamilovaná, Homer zapovězen rodinnou, Město na pokraji devastace, Bart přecházející k Flendersovi. O vtipech ani nemluvě...a hudba Zimmera taky skvělá i když nevím proč ne Elfman ale u mě skvělé. Nic jsem nečekal a skvěle jsem se bavil i teď když jsem je viděl podruhé. 75%

Porota (2003)

Velice dobře odvedený film. Takováhle soudní dramata tu už dlouho nebyla. Hlavní výkony super člověk se až těšil na moment až se konečně Gene s Dustinem potkají. Jen chvílemi doopravdy trošku vykonstruované.. 70%

Zastav a nepřežiješ (2006)

A to jsem moc milostivý oproti Stathamově úloze v hlavní roli. Hlavní problém tohoto filmu je že sice nevyjede ze zajetých kolejí ale absolutně nic převratného nepřinese. Námět zajímavý ale pak je to jen jedna akce za druhou, bohužel bez hlubšího smyslu. Smůla že na střihovou zábavu mi stačí trailery ale celý film už ne. Schrnuto být mi 14 jsem nadšen 20%

P.S. Miluji Tě (2007)

To bylo tak slabé lidi.Tolik patosu na jednou...